Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szobatisztaság » Hűvös időben hogy pisilnek a...

Hűvös időben hogy pisilnek a gyerekek a játszón?

Figyelt kérdés

Na most hülyének tűnik a kérdés, de úgy értem, hogy kisfiam 2,5 éves, pár hete lett éjjel-nappalra szobatiszta. Délelőtti vásárlás-játszózásos programunk során szépen szól a játszón, ha pisilnie kell, akkor letoljuk a nadrágot és szokásos módon pisilünk.


De most hogy bejött ez a hűvös őszi idő, és lesz még rosszabb is, most hogy oldjátok meg a kinti pisilést? Nem fázik meg a gyerkőc?


2013. szept. 19. 08:20
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Kisfiúknál azért ez nem olyan macerás. Kicsit lehúzod a nacit, illetve a kis gatyót és pisil.

Lányoknál már sokkal rosszabb ilyen téren.

A fiam ilyen hűvösben is pisil még kint.

De hát mondjuk, ha meg annyira hűvös van már, akkor nyilván nem órák hosszára viszem ki a gyereket, max. 1 órára, annyit meg simán kibírnak pisilés nélkül.

Azért ennyitől nem fázik meg. Meg hát amúgy nem is a hidegtől fázik meg, hanem kórokozótól, a hidegtől csak az immunrendszere gyengülhet. De ha nem viszed közösségbe, beteg emberek közé, akkor nem fázik meg csak azért, mert hűvösebb időben kint pisil, csak ha a szervezete kórokozóval találkozik.

2013. szept. 19. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Köszi!

Igen, 1-1 órát biztosan kibír pisi nélkül, ha otthon előtte pisil.


Még egy kérdésem lenne! amikor pisilteted a kisfiad, fogod neki a kukacát, gondolom (vagyis egy 2,5 évesnek még tutira fogni kell), akkor felhúzod neki ott a bőrt, vagy csak simán megfogod és eltartod?

Jaj, olyan béna vagyok ilyen téren.:(

2013. szept. 19. 09:57
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Nem fogom a kisfiamnak, ő egyedül pisilt mindig is, amikor szobatiszta lett akkor is.

Egyetlen egy esetben fogtam neki én, amikor is idegen helyen wc-be pisilt az elején. Aztán mikor megkezdte az ovit, akkor már idegen helyen sem kell neki fogni.

Nem húztam neki hátra a bőrt, csak megfogtam és ő már pisilt is.:)

2013. szept. 19. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Én fogom neki, mert néha összevissza lövöldöz, és kinek cél a pisis gatyó?A bőrt akkor húzom vissza, amikor végez és az utolsó pár cseppet rázzuk ki.:)
2013. szept. 19. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Nekem lányom van, volt már hogy nagy hidegben megpisiltettem az utcán, mert nem volt más lehetőség.

Ha már nagyon kell neki, akkor összesen fél perc az egész, addig csak nem fázik meg. Közben körülölelem a testemmel ahogy fogom a térdénél, úgyhogy a dereka sincs annyira kinn.

2013. okt. 2. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!