Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Babakötvény? Minden újszülöttn...

Babakötvény? Minden újszülöttnek nyitnak, de mi szeretnénk a férjemmel Start számlát nyitni és arra gyűjteni a gyereknek. Hol tudok utána érdeklődni hogy megnyitották-e már a babkötvényt? MÁK? OEP?

Figyelt kérdés
2010. febr. 19. 09:53
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Értesítenek róla, nem kell neked sehová menned. És abban azt is leírják, mi tegyél, ha Start számlát nyitnál.
2010. febr. 19. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
És ilyen sokára? Mert azt olvastam a tájékoztatóban, hogy pár nap és már lassan 4 hetesek leszünk.
2010. febr. 19. 10:05
 3/13 anonim ***** válasza:

Én babám majdnem 2 hónapos volt, mire megjött ez az értesítő levél.

Még legyél türelemmel.

2010. febr. 19. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

Az adókártyával együtt érkezik a levél. Két éve az első lányomnál még egy 6 oldalas tájékoztatót küldtek, most meg kiszúrták a szemünket 2 sorral, hogy menjünk be az általunk választott bankhoz.

A számlanyitáskor a személyes adatigazolókon kívül kell a gyerek adókártyája, anyakönyvi kivonata és az igazolás a családi pótlék megállapításáról. Ha minden megérkezett a postán akkor lehet elindítani :-)

2010. febr. 19. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

Nálunk a baba adókártyáját már 2 hetesen megküldték, míg a babakötvényes papírt 3 hónaposan.

Akkor írtam a MÁK-nak, hogy küldjenek a családiról igazolást, hogy utalják, hogy megnyithassuk a számlát.

Tegnap nyitottuk meg a számlát, bár nem ott ahol szerettem volna...

2010. febr. 19. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

És ha valaki ért kicsit hozzá erre nézzetek már rá léci.

Én az ERSTEnél szeretném megnyitni, mert ott van folyószámlám, de úgy tűnik az OTP jobb kamatot ad.


Jól látom?


[link]

2010. febr. 19. 13:29
 7/13 anonim ***** válasza:
Szia!A kislányom 3,5 hónapos pont a héten kaptuk meg a levelet a MÁK-tól.Kérek igazolást a családipótlékról és az OTP-nél nyitok számlát. Tényleg jók ott feltételek.
2010. febr. 19. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Én nem kötném az OTP-nél, mert a kamat nagyon alacsony, ha nem fizetsz be semmit: "A Start-számlán lévő betétre fizetett kamat (szülői vagy egyéb magánszemély által teljesített befizetés nélkül): 0,15% "


Erste: "A Start-számlán lévő betétre fizetett kamat (szülői vagy egyéb magánszemély által teljesített befizetés nélkül): 1,5% "


CIB: "A Start-számlán lévő betétre fizetett kamat (szülői vagy egyéb magánszemély által teljesített befizetés nélkül): 4% "


Budapest bank: "A Start-számlán lévő betétre fizetett kamat (szülői vagy egyéb magánszemély által teljesített befizetés nélkül): 5,25% "


K&H: "A Start-számlán lévő betétre fizetett kamat (szülői vagy egyéb magánszemély által teljesített befizetés nélkül): 6,66% "


Úgyhogy az OTP a lehető legrosszabb választás!!! A többi bank, ha nem tudsz befizetni semmit se, akkor is jóval nagyobb kaatot ad. Ha jobban elolvasod az OTP ajánlatát, akkor elveted hamar az ötletet, hogy ott nyitsd meg.


Az a 10.5% jól hangzik, mint kamat, de ott van zárójelben, csak havi 10000ft befizetés mellett. "EBKM: A természetes személy által adott évben befizetett összeg 10%-ával, de legfeljebb 6.000 Ft/év állami támogatással számolva, havi rendszeres 5.000 Ft befizetés mellett 15,00%, havi rendszeres 10.000 Ft befizetés mellett 10,50%. "


A másik pedig a számlavezetési díj: "Start-számla éves számlavezetési díja évtől függetlenül az első évben: díjmentes 2010.02.28-ig, jogszabály alapján a számlán lévő követelés 1%-a"


Egyik bank sem kér számlavezetési díjat, csak az OTP egy év után évente. Inkább nyitsd az Erstében, mert az OTP 18 év alatt lenyúlja a pénzedet, mivel a gyerekéhez nem nyúlhat, majd neked küldené ki a számlát évente a számlavezetésért.

2010. febr. 19. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Megjegyzem, hogy az OTP úgy adja meg az adatokat, hogy a kamatba beszámolja az állam által a befizetésedre adott támogatást, tehát az állami támogatással EGYÜTT jön ki a feltüntett kamat. Ha elviszed onnan valaha a pénzt, büntetésből NEM fizet kamatot egyáltalán, visszamenőleg is elvonja. ha kiveszed a pénzt majd 18 év múlva, fizetned kell érte. Évente 1%ot fizetsz kezelési költséget, ésígytovább. Olvassatok, mielőtt döntötök!
2010. febr. 20. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

tegnap 23:22 vagyok

Igaza van az elöttem szólónak, azért is másoltam be, hogy nem szabad bedőlni az OTP-nek. A leglehúzósabb bank.

Én is sokat olvasgattam utána, hogy hol kössem meg. Először a CIB-nél szerettem volna, de ott követelték a gyerek személyi igazolványát (holott nem kötelező, mert a MÁK-nak direkt írtam, mielőtt útra kelek a babámmal, hogy ne menjünk potyára... , mégis sikerült...), így ott hagytam őket, utána pedig a Budapest bank mellett döntöttem (ott nem kértek baba személyit)

Én is sokat olvastam utána, mielőtt kiválasztottam az esélyes bankokat.

2010. febr. 20. 01:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!