Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Társadalombiztosítás terhesen?

Társadalombiztosítás terhesen?

Figyelt kérdés

25éves vagyok,eddig volt tb-m,mivel anyukám közalkalmazott,ezért AZT HISZEM 23 vagy 24éves koromig alanyi jogon járt! Most 37hetes terhes vagyok,és 1hete pirosan jelez a gép,szóval nincs tb-m! Én el is felejtettem,hogy azt külön kellenne fizetnem,bejelentett munkahelyem nem volt! Ilyenkor mi van? Visszamenőleg ki kell fizetni az elmaradt összeeget! Nem kapom vissza a tb-m a terhesség miatt?

Köszönöm a válaszokat!


2015. ápr. 8. 10:24
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Visszamenőlegesen fizetned kell az elmaradásodat. A gyes alatt biztosított leszel, de utána újra fizetned kell majd.
2015. ápr. 8. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Attól, mert anyukád közalkalmazott neked még nem volt tb-d ez nem egyenesen arányos. Addig volt, amíg tanulói vagy munkavállalói jogviszonyod volt, illetve annak végén a türelmi idő alatt. Igen, visszamenőleg ki kell fizetni, bemész az oephez és elintézed. Most pedig alanyi jogon (nem nem vagy házas/ kevés az egy főre eső jövedelem) bemehetsz az önkormányzathoz és kérheted, hogy fizessék utánad, így 1 évig biztosított leszel, utána pedig gyes alatt alanyi jogon.
2015. ápr. 8. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

azért mert terhes vagy, nem jár automatikusan biztosítotti jogviszony.

Be kell jelentened minden változást, visszamenőleg meg kell majd fizetni a egészségügyi szolgáltatási járulékot, 231 Ft/naptári nap ha jól tudom.

Csak onnantól nem kell fizetned, hogy jogosult leszel a csecsemő gondozási díjra, amit szintén meg kell igényelni. Nem tudom, hogy az 0 munkaviszony mellett jár e egyáltalán vagy olyankor mi van..

2015. ápr. 8. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Most találtam olyat a neten,hogy a terhesgondozás és szülészeti ellátás alanyi jogon jár! Utána meg a gyed vagy gyes miatt(soha nem zom megjegyezni,hogy melyik) jár! Akkor az idő alatt szépen kifizetem az elmatadt tb-m,és frankó lesz!? De vajon a gyed alatt be kell jelenteni,hogy újra zöld legyek?
2015. ápr. 8. 10:59
 5/12 anonim ***** válasza:
77%
Csattogj be szépen az OEP-hez és kérdezz meg mindent, ha nem dolgozol gondolom van rá időd.
2015. ápr. 8. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

onnantól nincs tb-d, hogy befejezted a nappali tanulmányaidat. régen tényleg volt ilyen, hogy anyukád után járhatott (de azt is azt hiszem kérni kellett), de műár nagyon rég nincs, szóval nem tudom meddig tanultál, de jó sok tartozásod lehet.

a babádnak míg nappalin tanul majd, szintén jár alanyi jogon a tb, ezért van az, hogy terhesen miatta ellátnak. de attól még a tb.d piros!

2015. ápr. 8. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

Azért mert anyukád közalkalmazott, azért neked nem jár a TB, ha már nem tanulsz nappali tagozaton. Miután megszűnt a tanulói jogviszonyod, onnantól kezdve még 45 napig élt a TB-d, aztán nem, ha nem mentél el dolgozni v. nem kaptál semmilyen segélyt.

Ne az OEP-hez menj be, hanem a NAV-hoz, a TB fizetést ott kell intézni. Bizony, ha nem kapsz most semmilyen segélyt, nem dolgozol, nem tanulsz nappalin, akkor neked kell a TB-d fizetni. Ez havi 6600 Ft. Igen, terhesen el kell lássanak, de az nem azt jelenti, hogy nem kell fizetned. Ellátnak, mivel terhes vagy, majd később behatják. Kérheted az önkorit is, hogy 1 évig fizessék helyetted, ha rászoruló vagy. Ezt már rég kérhetted volna.

Miután a baba megszületik és megigényled a gyest (erre leszel jogosult), onnantól kezdve nem kell fizess, míg gyesen vagy. Ezt sehol nem kell elvileg bejelentened, mert gyes alatt jár az ingyenes orvosi ellátás.

Most bemész a NAV-hoz, megnézik honnantól nem vagy biztosítva és onnan kell fizetned, utólag is, akkor is, ha terhes vagy. Kérhetsz részletfizetést. Majd kapsz csekkeket a TB-d fizetésére. Bár lassan megszülsz, de ha már 1 havit kifizetsz, zöldre vált a kis lámpád. Legalább nem fognak csúnyán nézni rád az ápolónők, mikor mész szülni.

2015. ápr. 8. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

Utolsó válaszoló,köszönöm a részletes tájékoztatást! Én sem akartam Nem kifizetni a tartozást,nem direkt nem fizettem,hanem merr egyszerűen nem is gondoltam rá,mivel zöld voltam mindig! És igen,azèrt kèrdeztem,hogy ne hogy már úgy kelljen járnom,hogy rossz szemmel nèznek rám! Nem vagyok ingyen élő!2011ben járt le a nappali jogviszonyom! Talán 2013ban volt 1-2hónap bejelentett munkaviszonyom! A többi időben viszont csak feketén dolgoztam!

Köszönöm mindenki válaszát!

2015. ápr. 8. 11:45
 9/12 anonim ***** válasza:
40%

el kell lássanak, de az nem azt jelenti, hogy nem kell fizetned. Ellátnak, mivel terhes vagy, majd később behatják.


ez nem így van, az ellátás mindenkinek ingyenes, az elmaradt járulékot hajtják be, nem az ellátás árát.


Továbbá nem 6600, hanem 6930 havonta, napi 231 ft.


Kérdező, terhesen van esélyed, hogy az elmaradt járulékot mérsékeljék vagy elengedjék, a NAV segít.

Utána vagy kéred, hogy fizessék helyetted, vagy fizeted te magad.

Gyes alatt sem leszel biztosított, csak eü szolgáltatásra leszel jogosult.

2015. ápr. 8. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
75%

Utolsó, nincs ilyen, h terheseknek mérséklés...nem is tudom, honnan veszed...Részeltfizetést lehet kérni, de azt nemterhesen is kérheti.

A tartozást kamatokkal és büntetéssel együtt hajtják be.

2015. ápr. 8. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!