Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » 6 hetes terhesen táppénz. Hogyan?

6 hetes terhesen táppénz. Hogyan?

Figyelt kérdés
6 hetes terhes vagyok, az első ultrahang vizsgálatom jövőhéten lesz. egy gyárban dolgozom, éjszakázok, emelgetek, megterhelő, a párom is félt, így táppénzre szeretnék menni a terhességem végéig. hogy működik ez ? a nőgyógyász ad egy papírt miszerint terhes vagyok,(gondolom veszélyeztetett kell hozzá) kiír táppénzre(vagy a háziorvos?) és mivel terhes vagyok, ők nem rúghatnak ki ? hogy működik ez pontosan ?
2015. márc. 20. 17:18
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Bár soha senki nem hallgat itt rám, fogadd meg a tanácsom, és ne menj táppénzre.

Én minden kismamámnak azt tanácsolom (tb, munkaügy), hogy az üzemorvoshoz menjen első körben. Ő ad véleményt arról, hogy nem vagy foglalkoztatható az eredeti munkakörödben. Újat valószínűleg nem tudnak felajánlani, és ebben az esetben nem 50 vagy 60%-os táppénzre vagy jogosult, hanem távolléti díjra (ezt kapod szabi alatt is, pl).

De ha mindenképpen táppénzt akarsz, akkor igen, első körben nőgyógyász. Tőle kérdezd meg, hogy ki vehet táppénzre (több helyen a terhesgondozó tartja táppénzen a kismamákat, kisebb településeken, kisvárosokban a háziorvos).

2015. márc. 20. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Elmész a nőgyógyászhoz elmondod amit itt leírtál, hogy miért nem dolgoznál tovább terhesen. Ő kiállít egy papírt amivel a háziorvosod táppénzre vesz. Így annyi hogy sűrűbben kell nőgyógyászhoz és háziorvoshoz menned. Mert a táppénz az 2 hétre szól.

Persze nem rúghatnak ki.

Ha úgy érzed, pláne hogy a munkád olyan biztos táppénzre vesznek ,ilyenkor a baba az első. Éjszakázni amúgy nem is lehet terhesen erről a munkáltatódnak tudnia kéne, bár gondolom még nem jelentetted be mert biztos 12 hetesen akarod. De talán megérné a ha mást nem a főnöködnek szólni, mert éjszakai műszakot úgy tudom terhesen nem vállalhatsz.

2015. márc. 20. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!