Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ha terhesen házasodtam össze,...

Ha terhesen házasodtam össze, de előtte 2 évvel már volt egy válásom, akkor a férjem nevére kerül majd a baba?

Figyelt kérdés

Most októberben házasodtunk össze, akkor 3 hónapos terhes voltam. A házassági anyagikönyvi kivonaton rajta van, hogy leendő gyerekeink vezetékneve a férjem vezetékneve lesz. Viszont bezavarhat, hogy már terhesen házasodtunk össze, és 2012-ben hivatalosan elváltam a régi férjemtől?

Mert férjem azt mondta megkérdezte az önkormányzatnál, és azt mondták be kell menni és az én válási kivonatomat vagy mit kérnek (ami már meg sincs szerintem). Nem akarom elhinni, miért kell ez? Talán csak félreértett valamit, miért ne az ő nevét kapná a gyerek ha házasok vagyunk??


2015. márc. 12. 13:05
 1/6 anonim ***** válasza:
félreérthette az ügyintéző. semmi köze a válásodhoz a gyereknek. akkor lenne fontos, hogy ha a fogantatás pillanatában férjél lettél volna vagyos más lett volna a férjed, mert a házasságot védi a törvény. de mivel akkor nem voltál házas, majd hozzámentél az apához, így itt nincs semmi intéznivaló, majd szülésre vidd a házasságit és apa nevére kerül
2015. márc. 12. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Nem zavarhat be. Hiszen mikor összeházasodtatok már igazolva volt, hogy te egyedülálló vagy. Szüléshez meg 1 évnél nem régebbi házassági kivonat kell, az meg nektek meglesz, így az alapján fogják anyakönyvezni a babát.

Az előző házasságod akkor kavarhatna be ha nem házasodtatok volna össze és esetleg friss válásról lenne szó, mivel akkor ugye elvileg a volt férjedtől is lehetne a baba.

2015. márc. 12. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Ha a szüléstől visszaszámított 300 napon belül bármikor, akár 1 napig is házas voltál, a férj lesz hivatalosan az apa.
2015. márc. 12. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

A teherbeesés pillanata nem az első házasságod ideje alatt történt. Ezért aztán a kettőnek semmi köze egymáshoz.

A válásról a papírt az önkormányzat egyszer már megkapta, anélkül nem is házasodhattál volna újra.

2015. márc. 12. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Akkor erre tényleg semmi szükség. És igen, mikor most összeházasodtam, oda már vinni kellett az igazolást hogy elvált vagyok. Nem tudom mit érthetett ennyire félre :S Azért köszi!!
2015. márc. 12. 13:32
 6/6 anonim ***** válasza:
Nekem-8 évvel ezelőtt-december 13.-án volt a válóperem,akkor már 4 hónapos terhes voltam az új páromtól.Következő év februárjában házasodtunk össze.Májusban született a baba,és természetesen a férjem(a baba apja)nevére került a kicsi.Az exem szóba se került,holott már terhes voltam,amikor még mindig az Ő felesége voltam(bár már 1 éve külön éltünk)!A férjed nagyon félre értett valamit!
2015. márc. 13. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!