Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » 39 évesen, első babánál...

39 évesen, első babánál milyen állami támogatást remélhetünk? Régen volt a szocpol, de az is korhoz kötve, ilyen "öregen" oldjuk meg, ahogy tudjuk?

Figyelt kérdés
Van egy pici, egy szobás házunk, amin majd beszakad a tető, tehát muszáj felújítani, mire megérkezik a pici. Szerintetek hol és milyen támogatást kérhetünk, ha egyáltalán lehet valamit? Vagy ugorjunk bele egy bankkölcsönbe? A család sajnos nem tud segíteni, én minimálbérre vagyok bejelentve, tehát tudjuk mennyi lesz a gyes, gyed, vagy mi van most éppen. :( Viszont iszonyú boldogok vagyunk, mert nagy csoda ez most nekünk!!!
2010. febr. 19. 14:41
 1/6 anonim ***** válasza:

Szerintem sajnos semmit sem lehet igényelni, nemcsak ilyen "öregen", de fiatalon sem. :(

A párom 32, minimálbérért dolgozik 3 műszakban, én 27, munka nélkül. Így született meg a fiam, tehát csak gyest és családit kapok, ami összesen 37ezer forint. Gyedet én nem kaphattam, mivel nem volt munkahelyem. A kettőnk pénzéből még a rezsire sem futja, de szerencsére van egy kis segítségünk.

Esetleg az önkormányzatnál érdeklődhettek, lakásfenntartási támogatás után, bár nem tudom a feltételeket, de nem a kor számít sehol, az tuti.

2010. febr. 19. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Állami támogatásról sajna nem tudok. Az önkormányzaton kellene érdeklődnötök, mert helyi támogatás talán van.
2010. febr. 19. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk az önkormányzatnál lehet lakájfelújításra kamatmentes kölcsönt kérni. Támogatás sajna ilyenre nincs, de még mindig jobb mint a banki kölcsön.
2010. febr. 19. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, akkor bemegyek az Önkormányzatra, hátha...
2010. febr. 19. 15:32
 5/6 anonim ***** válasza:
Bankkolcsonbe ne menjetek bele!!! Valahogy oldjatok meg, csak a bankot keruljetek ki nagy ivben!!
2010. febr. 19. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

semmit se reméljetek. Szocpol már nincs, minimálbérre meg nem fogtok kapni semmit se:(

örüljetek a babának és szeressétek.

2010. febr. 19. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!