Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » 3 éves gyermek szinte minden...

3 éves gyermek szinte minden nap köhög (3 hónapja), mint a kis cica "kap" rendszeresen a szeméhez-orrához néha a füléhez. Tapasztalt valaki hasonlót?

Figyelt kérdés
Természetesen látta több orvos, szakorvos (általános gy. orvosok, orr-fül-gégész is kettő), most megyünk pulmonológushoz. Sajnos eddig nem ismerjük az okát, félelemmel tölt el, hogy egyre mélyebbről hallatszik a köhögés... Ha esetleg valakinek ismerősek a tünetek megosztaná hol kezelték végül a gyermekét? Köszönöm!

#fül #szem #orr #köhögés #3 éves gyermek
2015. ápr. 9. 13:13
 1/7 anonim ***** válasza:

Hú, nehéz így bármit is mondani, hogy a dokik sem tudják az okát.

Lányomnak tüdőgyulladása volt, amit a házi gyerekorvos későn vett észre. Utána még 2 hónapig köhögött a lányom, ami végül szerencsére elmúlt. Neki a természetes módszerek segítettek, pl. kamillás vízben fürdött (mert inhalálni még nem tud), hagymateát ivott (ízesítve, mert amúgy nem egy finom valami). Kapott 2x antibiotikumot is, de azok nem igazán hatottak. Az idő segített...

De sok idő volt, míg rendbe jött.

2015. ápr. 9. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
A kapkodasra nincs ötletem max rossz szokás, viszont a köhögés nekünk is meg van, már évek óta. Sokszor betegség után rögzül a gyerekben, hogy "kohogni kell" és így akkor is folytatja akaratlanul, amikor már gyógyult. A köhögés ingerli a nyalkahartyat, emiatt újra kohogni kell. A tiéd meg pici, de nála is meg lehet próbálni, hogy tartsa vissza a kohogest. Nálunk ez az ok volt a legvaloszinubb, mivel semmi szervi probléma nincs
2015. ápr. 9. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Kérdező vagyok. Hát igen, 2 hetente látta a háziorvos is, mert van egy kisebb testvére és nem mertük oltatni ameddig mind a kettő nem egészséges. Szóval elméletileg a kis tüdeje tiszta. Magán orvoshoz is elvittük, megerősítette. 1x kapott antibiotikus kezelést is ez idő alatt még február végén. ...de a köhögés nem marad el. Illetve összekötném ezzel a szemhez-orrhoz való kapkodással, nagyjából egy időben jelentek meg.
2015. ápr. 9. 13:26
 4/7 sandrachnologic ***** válasza:

Nekem szinten 3 hónapja köhögött a fiam tavaly. Voltunk vele tobbszor haziorvosnal, rontgenen, ful-orr-gegesznel. Vegul a pulmonologus-allergologus páros derítette ki, hogy a gyerek sulyos tej-tojás allergiás, ami asztmava fajult. En erre gyanakodtam 3 hónapos kora ota, hogy tejallergias, de minden orvos elhajtott vele, hogy hulye vagyok es bekepzelem, mert én is tejallergias vagyok es azt akarom (!!!), hogy a gyerek is az legyen... Na mindegy, vegul szepen kiderult, hogy ez a baj, elkezdtük az elminacios diétát, kapott ventolint, allergiagyogyszert es asztmaegyensulyban tartót es kb. 2 het alatt el is mult.


Szerintem allergologushoz is vigyetek el, valami ok van!

2015. ápr. 9. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

azt, hogy a tüdeje tiszta, azt biztos nem tudja megállapítani a gyerekorvos. max azt, hogy nem zörög, de a tüdőgyulladást csak akkor lehet hallani ha nagy terjedelmű, egyébként csak röntgennel lehet látni. és mondjuk 3 hónap múlva már azért az a minimum, hogy elküld...

pulmonológián fognak csinálni allergia vizsgálatot, abban bízhatsz, hátha...


enyém 3 éve köhög, ősztől-tavaszig. fülorrgégészet, pulmonológia, tüdő rtg, terheléses vizsgálatok, allergia vizsgálatok tömege és nem tudják. allergiára gondolt az orvos, de ki van zárva ennyi vizsgálattal. pulmonológia meg kizárta az asztmát szerencsére, szóval tippünk sincs. a lakás nem száraz, polasztunk is neki, salvussal és sóoldattal, ventolint szinte egész télen kapja.

sajnos nincs több tippünk, de nálunk már 1 hónapja nincs köhögés és már nem is számítok rá októberig... :)

2015. ápr. 9. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Keddre kaptunk időpontot a pulmonológiára. Szerintem utána mehetünk tovább allergológushoz is. Én is valamilyen étel intoleranciára gyanakszom...
2015. ápr. 10. 22:42
 7/7 anonim ***** válasza:
Dohányos környezet is okozhatja,akkor is,ha a lakásban mondjuk nincs cigizve.pszichés alapon is lehet.Egy szemésszel azért megnézetném,még az allergia is gyakran okoz hasonló tüneteket.
2015. ápr. 10. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!