Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Akinél cica van otthon és...

Akinél cica van otthon és gyerek rendszeresen játszik vele, dögönyözi, nem lett tőle még semmi baja? Kapott el már a cicától valami betegséget?

Figyelt kérdés
18 hónapos gyerekem kapott kiscicát amit rendszeresen meg is simogat,megdögönyöz,hozza,viszi,játszik vele.néha annyira szeretgeti hogy az arcához is teszi.én meg félek hogy nehogy elkapjon tőle valamit,gombás betegséget,vagy valami mást.igyekszünk minden cicázás után kezet mosni,de tuti előfordult már hogy ugy nyúlt a szájához,hogy nem mostuk még meg a kezét,ezért is aggódóm.olyanok írjanak akinek van cicája.
2010. aug. 16. 09:12
 1/9 anonim ***** válasza:
64%
hát én inkább a macskát sajnálom
2010. aug. 16. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
48%
ha ennyire aggódsz, akkor talán nem kellett volna engedni a macskát. egyébként valóban lehet tőle baja.
2010. aug. 16. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Nekünk kiskorunkban volt kutyánk macskánk, bárányunk, csirke kacsa liba! Hugom egyszer rihes lett a szomszéd kutyájától, nagyon beteg volt a kutya és a nyári konyhában játszottunk ahol aludt a kutya. Meg egyszer tet esek lettünk mert a csirkeólban játszottunk. Ha nem beteg a cica semmi baja nem lesz!
2010. aug. 16. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
vigyétek el együtt a cicát az állatorvoshoz, kapja meg a kötelező oltásait és kérjetek neki féreghajtót. ha nem érintkezik "külsős" cicákkal, gyakorlatilag 0 az esélye bármilyen betegséget rátok ragasztani. nálunk is van cica és kutya is, még senkinek nem lett eddig semmi baja!
2010. aug. 16. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
ha oltott, féregtelenített és van rajta bolha-és kullancs elleni szer akkor nagyon kicsi az esélye, hogy valamit elkap. mosni kell kezet nyilván, de abból, hogy párszor közelebbi kapcsolatba kerül vele elég kicsi az esélye. kérd ki egy állatorvos véleményét is, hogy szerinte mennyi időnként kell megnézetni a macsekot vagy esetleg kisgyerek mellé milyen plusz oltás javasolt(a macseknak persze) és akkor nem lesz miért aggódnod. nekem kutyám van, nővéremnek macskája és soha semmit sem kaptak el a gyerekek.
2010. aug. 16. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem valószínű, hogy a toxoplazmán kívül bármit is elkaphatna. A toxoplazma meg átmegy rajta mindenféle gond nélkül! Sőt még jó is ha elkapja, mert ha pl egy kislányról van szó és átesik rajta, akkor ha felnő, terhes lesz, nem kell aggódnia, hogy pocisan elkapja, mert az a magzatra veszélyes lehet! De amúgy mikor kicsik voltunk bújtuk a macskát, kutyát és soha semmi bajunk nem lett, 2 éve volt cicám, lakásban, én takarítottam az almot alatta és még így sem kaptam el még a toxoplazmát sem! Nekem a terhességem alatt vigyázni is kellett. Szóval ne féltsd. Persze mosson kezet cicázás után, de ha úgy kap be egy falatot akkor sem lesz baja!
2010. aug. 16. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Kislányom születése előtt két évvel került hozzánk cica, a lányom mióta él vele egy háztartásban létezik, és semmi baja!

Oltatni kell, és féregteleníteni, ha nem járkál ki a cica az udvarra úgy egyébként, semmi baja nem lesz a gyereknek.

Gondolom állatorvos látta már, és egészséges kis jószág.

2010. aug. 16. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Nekünk is volt,anyuéknak van.Ha tiszta,orvos által ellenőrzött,oltott,féregtelenített macska,semmi baja nem lesz tőle.Az enyémek még a kajáját is meg szokták kóstolni.:)))(Nem kell megkövezni,egyrészt a szárazat,másrészt már elmúltak 4 évesek.)
2010. aug. 16. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat.2 hónapos a kiscica.nem kell sajnálni a cicát mert nagyon kedves,jó barátok lettek.annyira kis játékos kiscica,hogy már a gyereket kell távol tartani tőle.kinti cica,de nem találkozik más cicákkal.bolha nyakörvet még nem kaphat kicsi még hozzá,és orvos látta.csak tapasztalatokat szerettem volna,és annyira nem aggódóm,csak tapasztalatokat szerettem volna,és azért kapott cicát,mert idegen cicák után majd meg veszett,inkább a saját ellenőrzőt cicája legyen.nem bántam meg.
2010. aug. 16. 12:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!