Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Mi volt a kedvenc (mese)...

Mi volt a kedvenc (mese) könyvetek gyerek korotokban? Milyen személes történetetek fűződik hozzá?

Figyelt kérdés
Elsősorban azok válaszát várom akik 1990-es évek elején születtek, mint én, de mindenki válasza érdekel. Az én kedvenceim pl. az Álomba ringató esti mesék, Állat mesék kicsiknek, Tarka-barka állatmesék. Személyes történet pedig, hogy az Álomba ringató esti mesék-et a nagymamámtól kaptam, aki sajnos már nincs köztünk, ezért különösen fontos számomra. Nagyon szerettem ezt a könyvet, egyszer egy prózamondó versenyen ebből tanultam meg egy történetet és nyertem. Persze akkor még elég sok mesét el tudtam mondani belőle.

2014. aug. 18. 09:03
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Én 99-ben születtem, és a Csipkerózsika volt a kedvencem. Anyukámtól kaptam a konyvet karácsonyra, és mminden este azt olvastuk (anya olvasta én a képeket néztem) majdnem egy évig, néha anyukám tovabbkoltotte a történetet. Még mindig imádom a Csipkerózsikát. :)
2014. aug. 18. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Én 98-as vagyok. Volt egy mesekönyvem, amiben állatmesék voltak. A címe is ez volt: Állatmesék. Tele volt képekkel, és a kedvenc mesém belőle a Tóbi és színek, ami egy kutyáról, egy macskáról és egy egérről szólt, akik a szivárvány színeire festették a kutya házát. Minden este, mikor anya megkérdzte, melyik mesét olvassa, azt mondtam: "A Tóbiból a Tóbit!". (Tóbinak hívtam a könyvet is.) Egy másik mesét, amiben egy kislány és egy kisfiú örökbefogadott egy kutyát, majd egy cicát, volt hogy előadtam, akár az utcán is. Egyszer azt mondtam apának: "Én vagyok a kislány (nem emlékszem a gyerekek nevére), és a kisfiú azért nincs velem, mert elütötte egy autó, de jól van, mert mikor a mentősök elvitték, nem volt csukva a szeme." Akkoriban úgy képzeltem, ha valaki meghalt, akkor autómatikusan lecsukódik a szeme. :) Hú, emlékrohamom van. :D
2014. aug. 18. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Jaj de jó, a napokban én is sokat nosztalgiáztam, a régi szép időkről, főleg, hogy itt volt unokaöcsém és akkor előszedtük a régi játékaimat, könyveimet. Köszönöm az eddigi hasznos válaszokat és várom a továbbiakat! :D
2014. aug. 18. 13:30
 4/12 anonim ***** válasza:

'90-es vagyok, és jó sok mesekönyvem volt, amiket állandóan bújtam, de a legtöbbjük címére nem emlékszem.


Viszont a leglényegesebbek számomra a Kisvakondos könyvek voltak (nem volt sok kötet belőlük, talán három), azok közül is A vakond és társai a városban. Ehhez rengeteg szép emlék fűződik, de nem konkrétan maga a mese miatt, hanem mert a nagymamámmal folyton átköltöttük a történetet a képek alapján, teljesen kiparodizáltuk az egészet. Hatalmasakat nevettem rajta kicsiként.

2014. aug. 18. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Úgy értettem, nekünk nem volt sok Kisvakondos könyvünk. Azt tudom, hogy több volt háromnál, de nekünk csak annyi volt. :)
2014. aug. 18. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

94-es vagyok.

Nekem a kedvenceim a Mary Poppins regények voltak. Különösebb szemályes történeteim nincsenek velük kapcsolatban, esetleg az, hogy llandóan azt kértem, hogy ebből olvassanak fel nekem, majd miután megtanultam olvasni, magam olvastam őket.

2014. aug. 18. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Én idősebb vagyok nálatok, de mivel én is voltam gyerek, :D leírom:

Kis gyermekek nagy mesekönyve és a Sárkányország. De nagyon szerettem Kököjszi és Bobojsza történeteit is.

2014. aug. 18. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Én 87 vagyok igazából otthon nem igazán olvastak nekem , szóval inkább az ovis mesékre emlékszem, ott volt pl a levágott kezű leány stb :)))))Aszem Grim mesék voltak.
2014. aug. 19. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Minden korosztály válaszát szívesen fogadom, köszönöm szépen! Most eszembe jutott még Csukás István: Sün Balázs gyerekversek c. könyve, egy időben ez is nagy sláger volt itthon, hogy valami hazait is megemlítsek :D
2014. aug. 19. 20:28
 10/12 anonim ***** válasza:
Nekem a kedvencem a Harry Potter könyv sorozat volt. Mindig alig vártam, hogy a következő könyvet olvashassam. Hogy miért szerettem? Hát akkoriban nagyon szerettem volna hinni a varázslatban, hogy csak egy pálca kell, és ,ár akkor tudok varázsolni. Sajnos mostanra már tudom, hogy ez nem történhet meg, pedig még mindig megvan az a pálca amit apám készített nekem. Bármennyire is jó lenne hinni benne, a varázsvilág nem létezik.
2014. aug. 21. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!