Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ti mikor kezdtetek el vásároln...

Ti mikor kezdtetek el vásárolni a babának? Vettetek használt rucit?

Figyelt kérdés

Még nem vagyok terhes , de jövőre tervezzük a babát, én már apránként veszegetek kis uniszex rucikat ne egyszerre kelljen.

Szoktam nézegetni olx-es és facebook-os oldalakat is , ott is vannak jó állapotú ruhák nagyon olcsón. Mit gondoltok ? Túl korán vásárolgatok?

Ti vennétek használt ruhát?


2015. ápr. 15. 21:31
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:

Igen, túl korán vásárolsz.

Én a 30. héttől kezdtem el ruhákat venni, többségében használtakat (csak a 25. héten derült ki a neme, unisexeket pedig nem akartam venni).

2015. ápr. 15. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:

Te tényleg korán vásárolnál. :) szeptember 30-ra vagyok kiírva, semmit nem vettünk eddig. Mondjuk magunk örömére jövő hónapban tervezünk venni 1-2 pici ruhácskát, most csak durva tippet kaptunk a nemevel kapcsolatban.

De július előtt nem tervezek nagy vásárlásba kezdeni.


Én nem tervezek neten rendelni használt ruhát. Ha használt is élőben nézném meg az állapotát. De nem ez a cél amúgy sem.

2015. ápr. 15. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
Biztos nem vennék semmit, amíg nem vagyok terhes. Akkor is csak akkor, ha már tuti biztosra tudnám a nemét, tehát a 30. hét körül. Mind a 3 gyerekemnél a 30. hét körül vettem meg a dolgokat.
2015. ápr. 15. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:

Koran tervezed :)

En a 4. honapban vasaroltam uniszex ruhakat, mert akkor voltak az ev eleji nagy akciok.

Mikor mar tudtuk a nemet akkor vettem meg parat.

De sok nincs, ugyis kapunk ajandekba. ( gondolom )


En hasznaltat nem vennek ismeretlentol.

Viszont a baratnom kisfiatol van egy par. Ismerostol mas, de ismeretlen valahogy nem...

2015. ápr. 15. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
67%

Megfogadtam, semmit nem veszek addig, amíg már "nagyon biztos" a baba. (Vagyis talán úgy 6-7 hónapos terhesen)

Ám egy hete sincs, hogy voltunk ruhaboltban. Férjemmel megálltunk a babaruháknál, mert épp a próbafülke mellett voltak, és megakadt a szemem a fiúbaba cuccoknál (egy fiúgyermek a vágyunk). Megláttam egy olyan maugli márkájú bodyt, amin a felirat épp az én munkámhoz köthető szó szerint, teljesen el voltam ájulva, hogy ilyen létezik. :D Kértem, fotózza le, legalább meg tudom mutatni kollégáknak, aztán a kosárba rakta, mondván: ilyet nem hagyhatunk itt.

Majd nyár végén, ősszel kezdenénk neki a babaprojektnek, tehát terhes sem vagyok. Kissé cikinek érzem a vételt, nem is mondtam el senkinek, de muszáj volt elhozni.

2015. ápr. 15. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
7. honapos terhesen kezdtem el vásárolgatni...
2015. ápr. 15. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Én már nagyon szeretnék babát de sajnos még nem lehet :(

Így a rucik vásárlásával vidítom magam :)

Anyagiakban most nagyon oda kell tennünk magunkat, lakás-autó-külföld meg ilyesmik . Ezért gondoltam , hogy megveszek dolgokat és így az akkor nem jár plussz kiadással

2015. ápr. 15. 22:01
 8/16 anonim ***** válasza:

Unokatesóm 5év múlva tervez kb babát,de már komplett bababoltot nyithatna.

Szóval van aki korán kezdi :D

2015. ápr. 15. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
Az első ruhát még a fogantatása előtti hónapban vettük (vagyis vette a férjem a szülinapomra :) ) Onnantól, hogy tudomást szereztünk róla, elkezdtem figyelni a leárazásokat (nem volt nehéz egy hiperben dolgozom, tehát kb. minden nap láttam ha valami jó áron van) Használt rucit talán 1-2 darabot vásároltam (akkor, azóta természetesen rendszeresen), a babakori használt cuccait rokonoktól kaptuk/örököltük (volt közte sok olyan is, amit még én magam is viseltem)
2015. ápr. 15. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
A 30. hét után kezdtem óvatosan vásárolgatni, szerintem butaság ilyen korán.
2015. ápr. 15. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!