Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Önzőség baba mellett napi fél...

Önzőség baba mellett napi fél - 3/4 órűt tornázni? Részletek lenn.

Figyelt kérdés

8 hónapja szültem, és sajnos elég sok maradt rajtam szülés után (kb. 20 kg). 2-3 hete döntöttem úgy, hogy ennek vége, le kell fogynom, és elkezdtem itthon napi 30-45 percet tornázni, illetve heti 1-2-szer elmegyek futni kicsit, addig apával vagy a mamával van a pici.

Amíg itthon tornázok, addig meg a járókába teszem, onnan figyel, beszélek hozzá közben, kb. 40 centire van, ha sír, nyűglődik abbahagyom, és kiveszem. Alvásidőben nem tudom csinálni, mivel szinte csak a babakocsiban alszik séta közben. Általában elvan addigí amíg tornázom, nem szokott gond lenni.

Eddig is volt azért lelkiismeret furdalásom, hogy ezalatt mást is csinálhatnánk, de igyekeztem beépíteni a napirendünkbe, megvan mindennek az ideje, természetesen a közös játéknak is.

Ma a védőnői tanácsadáson rátett a lelkiismeret furdalásomra egy ismerős anyuka. Megjegyezte, hogy mintha fogytam volna, és én elmeséltem neki, hogy mit hogy csinálok. Erre gúnyos mosollyal közölte, hogy hát én tudom nekem mi a fontos, közben tüntetőleg babusgatta a kisfiát, én pedig annyira szégyelltem magam. Azóta teljesen lesújtva érzem magam, valami csinibabának (nem vagyok az!!! :D abszolút nem!!) akinek a külseje fontosabb mint a gyereke. Légyszi tök őszintén mondjátok meg a véleményeteket... gáz, hogy ezt csinálom? Máshogy kéne megoldanom? Az igazság az, hogy kistesót is szeretnénk nem nagy korkülönbséggel, és nem szeretnék ezzel a plusz 20 kilóval teherbe esni... De már ne látok tisztán hogy kellene csinálni. Ti hogy csináljátok?


2015. ápr. 16. 16:18
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
87%

Baxus, az az anyuka se normális, aki 1 órára se képes elszakadni a gyereketol....

Jól csinálod

2015. ápr. 16. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
93%

dehogy onzoség!!!!!


teljesen jol csinálod! én is igy csináltam, a 4. honaptol kezdtem tornázni, napi egy-két orát, a férjem volt a kifiammal.

2015. ápr. 16. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
94%
csak irigy. ne foglalkozz vele, nem önzőség, jól csinálod. nekem egy éves, egy órát tornázok minden nap és heti kétszer futok. nem vagyunk már összenőve :-)
2015. ápr. 16. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
83%
Teljesen normális, egyáltalán nem önzőség, ne aggódj.
2015. ápr. 16. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
81%

Ez még véletelen sem önzöség, nagyon jól teszsed.


Emellett a babádnak is jó, ha nem szórakoztatod napi 24 órában, hanem engeded, hoyg egyedül is elfoglalja magát. Azzal, hogy lát téged, megvan a szükséges biztonságérzete, és emiatt sokkal jobban tud feljödni.

Késöbb meg esetleg elkezd utánozni, ami szintén csak elönyös neki is.

2015. ápr. 16. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
3%
Nekem fura ebben a formában. Én alvásidőben tornáznék (gondolom este és korán reggel nem babakocsiban tologatva alszik), vagy akkor, amikor az apja játszik vele.
2015. ápr. 16. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
82%
Dehogy önzőség, nekem azok az anyukák furák, akik képtelenek mást csinálni, mint a gyerek körül kotlani, ráadásul az idő nagy részében nem csinálnak semmit, mert ugye alszik a gyerek, ismerek olyat, aki nem főz, nem takarít, ha alszik a gyerek azt bámulja, vagy nézegeti a plusz 20 kilóját, mert annyi minimum maradt rajta is.
2015. ápr. 16. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
90%
én is otthon tornázom, nézni szokta...emellett kb. napi 2 óra a házimunka, napi egy órát tanulok, fél órát egyebekkel töltök, és ezt az időt ő mind önálló játékkal tölti. Hű de önző vagyok akkor :)
2015. ápr. 16. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
89%

Nem értem azt a hozzáállást, ami szerint vagy teljesen rá van csavarodva valaki a gyerekre, vagy teljesen elhanyagolja.

Van középút. Eleve, ahol több gyerek van, ott ugyanúgy kevesebb idő/figyelem jut a sokadikra - az ő szempontjából tök mindegy, hogy miért.


Azt pedig te is jól tudod - tudom, megerősítést vársz csak - hogy az az anyuka irigységből mondta.

2015. ápr. 16. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
89%
6os azért ha egy 8 hónapos mellett akinek nincs olyan gondja mint hasfájás,reflux ilyesmi nehogy már ne csinálhass valamit napi 30 percre. azért itt már ne tartsunk. az más ha pl.refluxos mint nekem,vagy van valami baja pl. fogzik de egyébként azért napi 30-45 percet miért ne ne gedhetne már meg magának? kérdező,az a nő irigy rád,mert használ a tornádés fogsz,ő meg biztos vagy nem vagy csak nagyon nehezen,vagy olyan babája van akit nem tud letenni. nyugodtan tornázz tovább,majd abbahagyod ha sír aztán kész :-) a baba szempontjából is jó ha nem 20kg felesleggel loholsz majd utána a játszótéren tüdődet kiköpve. vagy fulladva fogócskázni. de miért csak babakocsiban alszik? nincs délutáni szundija?
2015. ápr. 16. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!