Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Járhat melegítő nadrágban a...

Járhat melegítő nadrágban a gyerek iskolába? Kisiskolás, vagyis alsóban.

Figyelt kérdés

Sajnos(?) a fiam utálja a farmer, a kord és a vászonnadrágot is, mert nem tud bennük szabadon mozogni (mondjuk ezt tökéletesen megértem).

Minden délután kint vannak 2-3 órát az udvaron, ahol fociznak, mászókáznak stb, ide lenne jó a melegítőnaci.

Szerinte nincs idő arra, hogy átvegye a nadrágot, tehát az sem megoldás, hogy reggel bemegy farmerban és ebéd után átöltözik.

Sok gyereket látok melegítőben, meg még nem is szóltak miatta, csak egy másik kérdés kapcsán gondolkodtam el.


2015. ápr. 17. 06:12
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
54%
Persze, hogy mehet. Nem is értem ez miért kérdés.
2015. ápr. 17. 06:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
43%
Az én gyerekem max itthon van melegitoben, iskolaba sosem ment abba. Engem úgy neveltek hogy ha kiteszem a lábam itthonrol, normálisan legyek feloltozve -nekem a melegítő otthonra való. Az iskolában viszont az alsosok szinte mindegyike mackonacis, felhőben kezdenek el törődni magukkal annyira, hogy normális ruhában menjenek suliba. Nyilván nem csak nálunk van így, úgyhogy gondolom nem lóg ki a gyerek.
2015. ápr. 17. 06:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
21%
"felhőben kezdenek el törődni magukkal annyira"???
2015. ápr. 17. 06:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
23%
Hát, ha csak egy picit gondolkodtál volna 3, akkor ra jöttél volna, hogy felső akart lenni - a szótár program javította, én meg nem vettem észre.
2015. ápr. 17. 06:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 A kérdező kommentje:

Pont ezért fogalmazódott meg bennem a kérdés, amit a 2. is írt...

Viszont ha a gyereket a szabad mozgásban korlátozza a "normális" ruha, ahogy fogalmazott, akkor mi van?

Egész nap feszengjen, mert az illik?

A melegítő alatt én amúgy a nem szakadt, tiszta, vállalható nadrágokat értem, itthonra a kertbe vannak viseltesebb darabok, pl. aminek a sok kúszástól-mászástól kiszakadt a térde :)

Mondjuk ezt a hatalmas "problémát" azok úgysem fogják megérteni, akinek a gyerekének nincs akkora mozgásigénye, mert pl. nálunk is van olyan fiú, aki "szép" ruhában jár, na de ő nem is rohangál, focizik és mászik fel a fára, hanem csak ücsörög...

Azt meg is nézném, hogy farmerben hogy mászna fát :)

2015. ápr. 17. 06:39
 6/27 anonim ***** válasza:
80%
Nézd meg, hogy a többi gyerek miben van. Ha nem ő z egyetlen melegítős gyerek, senkit nem fog érdekelni. Mellesleg azert, hogy én nem öltöznek így és a gyerekem sem, nem szóltam meg soha senkit, nem is fogok. Egy dologra figyelj csak nagyon, hogy unnepeken, rendezvényeken tiszteld meg azzal az ünnepet és a pedagógust, hogy nem macinacit adsz a gyerekre és nem is farmert - már ha elfogadod a tanácsot
2015. ápr. 17. 06:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
31%

"Azt meg is nézném, hogy farmerben hogy mászna fát :)"


Olyan farmert vegyel neki amiben nem csak egyenesen tud allni.


Itt teljesen ismeretlen a melegito utcara*, megis tudnak focizni meg fara maszni a gyerekek normalis utcai ruhaban is.



*ha latok a boltban vagy az utcan valakit aki melegitoben es sportcipoben van akkor egybol tudom hogy na ez magyar.

2015. ápr. 17. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
59%
Nem tudom hol élsz utolsó, de én szinten nem Magyarorszagon és itt szinte minden alsos gyerek melegitoben van, sőt, a szülők is. A kedvencem mondjuk az, amikor pizsama nadrágban jelennek meg - és egyik sem magyar.
2015. ápr. 17. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
59%

AZ en lanyom meg Pont nem venne fel melegitot soha 😊

Naluk a Fehér bluz/galleros polo es szurke szoknya/nadrag a kotelezo AZ iskolaba.

O maszik fara abban is 😉 mas kerdes, hogy mennyi harisnyat kell neki venni.

2015. ápr. 17. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:
49%

Engem is úgy neveltek, hogy a melegítő ruha az sportoláshoz vagy otthonra való. Ugyanez a helyzet a sportcipővel is.

Nem is érzem jól magam ilyen szerelésben az utcán.

A fiamra is általában farmert vagy vászonnacit adok a bölcsibe, viszont ha játszótérre megyünk akkor melegítő alsót adok rá, a bölcsiben pedig van váltó kinti nacija.

És egyébként pontosan az a tapasztalatom nekem is, hogy a jó magyar szokás melegítőben utcára menni.

Ja és nem tudom, ma mi a szokás a sulikban, de nálunk annó még nem volt divat iskolába melegítőbe menni, és abban ülni az órákon.

De persze, azóta nagyot változott a világ, és mindenki úgy csinálja ahogy akarja.

2015. ápr. 17. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!