Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Sok szülő miért hiszi azt,...

Sok szülő miért hiszi azt, hogy a gyerek egy érzelem és vélemény nélküli robot?

Figyelt kérdés

Nem értem.

Sok ilyet láttam már, és anyám is így viselkedik, pedig nem vagyok fiatal, 21 éves vagyok.


Sok szülő szerint:

- Egy gyereknek nem lehet saját véleménye, önálló meglátása, vagy akár igaza.

-> Ha a gyerek elmondja a véleményét, vagy akármit, egyből jön az, hogy "Ezt ki mondta?" "Ezt hol hallottad?" "Ez kinek a véleménye?" "Ki befolyásolt? " stb.


- Egy gyereknek nem lehetnek problémái, lelki gondjai.

-> Ha mégis, akkor a szülő egyszerűen nem veszi komolyan, vagy a fejéhez vágja, hogy "Egy gyereknek milyen problémái lehetnek? Milyen lelki bajai amikor GYEREK?"


- Egy gyereknek nem lehet önálló döntése.

-> Ha mégis, akkor biztos valaki befolyásolta, biztos olvasta valahol, biztos más manipulálni próbálja.


- Egy gyerek az buta, és nem tudhat olyan dolgokról, mint pl a szülők kapcsolatának a mélypontjai, veszekedések, esetleg megcsalások, válás, stb.

-> Ha mégis, akkor biztos valaki elmondta neki, biztos valaki belekeverte a gyereket a dolgokba, stb.



Miért ilyen tényleg sok szülő? Hiszen a gyerek is ember, és mint embernek, vannak önálló véleményei, érzései, döntései, meglátásai, stb. Sok szülő ezt viszont képtelen felfogni, és úgy viselkedik, mintha a gyerek egy érzéketlen, véleménytelen, buta primitív lény lenne.


De miért? Kérdem én, miért??


Anyám is ilyen. Ha elmondom az álláspontomat, egyből jön az, hogy "neked másnak a véleménye szent és azt mondod vissza". Meg nem fordulna a fejében, hogy én is

ember vagyok.


Miért ilyen sok szülő? Mi vezeti rá őket erre? Ha nekem gyerekem lesz, én biztos nem csinálnám vele ezt, mert undorító dolog.


Veletek történt hasonló? ismertek ilyeneket? Ők is ezeket csinálják? Mi ennek az oka?



2015. ápr. 12. 18:07
 1/8 A kérdező kommentje:
És ha a gyereknek van igaza, a szülő vagy nem veszi komolyan, vagy leszidja.
2015. ápr. 12. 18:09
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Hiába jönnek majd a szöveggel, hogy ez megint általánosítás, a legtöbb nem ilyen stb... de, ilyen, nem akkor mikor 3 éves a gyerek, hanem majd mikor önálló egyéniség lesz és már nem tudja ( jól írtad) robotnak használni és nem hallgat rá a gyerek.

Ezek inkább ösztönből szült lények ,akik a saját egójukat maguk elé helyezik és a gyereket is arra használják, hogy középpontban legyenek, aztán majd jönnek a dumával, hogy de megszültelek etettelek hálátlan kölyök stb...mert ugye erre kényszerítették őket..rengeteg ilyen "szülő" van sajnos, tapasztalat , na meg van szemem, hogy lássam, a nagyja csak a külvilág felé példás szülő...agyilag nem felnőttek, ennyi.

2015. ápr. 12. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim válasza:
Mert értelmi képességük a béka selymes feneke alatt leledzik.
2015. ápr. 12. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Én sem a 3 évesre értem, hanem a 6-7 8-9 évesekre is már.
2015. ápr. 12. 18:16
 5/8 anonim ***** válasza:

Pedig már egy 3 évesnek is érdemes a szintjének megfelelő autonómiát biztosítani. Akár olyan apróságban, hogy a ruházat melegségét a szülő dönti el, de a színét kiválaszthatja a gyerek.

Innen lehet apránként oda eljutni, hogy a gyerek is döntésképes egyénnek érzi magát és fokozatosan terhelhető felelősségi körökkel.

2015. ápr. 12. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
0%
szerintem nem ilyenek a szülők
2015. ápr. 14. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Sajnos nem túl eszesek az ilyen emberek. Nálunk apám is ilyen sőt a párom szülei sem különbek. Mi annyit tudunk tenni hogy nem igazán tartjuk velük a kapcsolatot, sőt a gyerekeinket sem visszük túl gyakran oda hozzájuk, pl azért mert apósom a fiat anyaszomórítónak hívja. Szerinte ez vicces én meg nem győzöm mondogatni a fiamnak hogy nem anyaszomorító hanem anyaboldogító! Na mekkora fa..ság már hogy egy 3 évesnek ezt tanítja? apám annak idején sosem hallgatta meg hogy miért hoztunk haza rossz jegyet suliból. Olyan nicns hogy a tanár pikkel rád, olyan nincs hogy nem volt igazságos. Biztos te voltál a hülye mert nem tudtad eléggé az anyagot. Arra jó hogy tudom hogy nem ilyen szülő leszek. Már most nem ilyen vagyok!
2015. ápr. 14. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

az en szuleim is ilyenek

amig az o penzukbol elek addig kuss van :/

2015. ápr. 14. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!