Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ilyen esetben kérhetjük a...

Ilyen esetben kérhetjük a gyerektartás csökkentését? Ha igen, mikortól? A szülést ki kell várni vagy már előtte is el lehet kezdeni?

Figyelt kérdés

A férjem 2*40000Ft gyerektartást fizet két gyermeke után (15 és 17 évesek). A lánya hamarosan szül és a kicsiknek (ikrek) a férjem lesz a gyámja.

Ilyen esetben lehet csökkentést kérni?


2015. ápr. 18. 17:03
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
64%
Ritka buta kamu. Ha a ferjed tartasdijat fizet, akkor nyilván nem ő a gondviselo, hanem a lány anyja. Márpedig kiskorú gyermekének gyamja csak és kizárólag a gondviselo szülő lehet.
2015. ápr. 18. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:

Valóban ő lett volna az első számú jelölt, de mivel ő eredetileg is az abortuszt akart, nem vállalja a gyámságot!

Apuka ismeretlen, szóval ő sem jöhet szóba.

2015. ápr. 18. 17:14
 3/14 A kérdező kommentje:
A lány még nem döntött véglegesen, hogy akarja-e nevelni őket vagy sem. Ha nem, akkor mi fogjuk őket örökbe fogadni, ha igen akkor segítünk neki belerázódni az anyaságba.
2015. ápr. 18. 17:16
 4/14 anonim ***** válasza:
A ferjed nem lehet a gyamja, ez kizart. De ha lehetne: ez pont emelesre adna okot nem csökkentesre. Gyamkent az ő dolga gondoskodni a babakrol. De mint mondtam, ilyen nincs, a külön elő szülő nem lehet a kiskorú gyermek gyermekének gyamja.
2015. ápr. 18. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
60%
Jaj, egyre szebb a történeted. Talán alkalmasak vagytok az örökbefogadásra? Mármint hivatalos hatrozatotok van RÓLA?
2015. ápr. 18. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:

Nem, még nincs róla határozatunk, de gondolom a lány sem 2 perc alatt fog dönteni.

Nem tudom, hogy pontosan mi kell hozzá, hogy ő lehessen a gyám, csak tegnap volt itt a védőnő és a gyámság kapcsán a gyerektartás is szóba került. A védőnő vetette fel, hogy esetleg kérhetnénk csökkentést.

Egyébként eredetileg is közös felügyelet volt, már ha azt annak lehet nevezni, hogy a láthatás minden második héten hétfő reggeltől vasárnap estig tart. Ez nem volt így szó szerint betartva, inkább csak akkor jönnek mikor akarnak és addig maradnak amíg akarnak.

2015. ápr. 18. 17:31
 7/14 anonim válasza:
57%

Azt, hogy csökkentést lehet-e kérni, nem tudom.

Az viszont megoldható, hogy a nagypapa legyen a gyám. Nálunk is ez volt. Mikor a legnagyobb csemeténk született, még sem én, sem a férje nem voltunk 18 évesek. Édesapám kivételével pedig az összes nagyszülő abortuszt akart. Mondjuk nálunk csak 5 hónapra volt szükség gyámra. Azt nem írtad, hogy a 15 vagy a 17 éves lesz anyuka.

2015. ápr. 18. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
37%

Utolsó!

Gondold már vegig: van egy elvalt szülő pár. Anya neveli a gyerekeket -ha az ap fizeti a tartasdijat, ez evidens- ebből következik, hogy ő a gyerekek gondviseloje is. Tehát a lány gondviseloje is. Szerinted mennyire életszerű és megoldhato, hogy a lány gyerekeinek a külön elő apuka legyen a gyamja? Akinek jelenleg nincs joga nevelni a lányát, mert azt az anyanal helyezték El? Ott, ahol együtt élő szulorol van szó, más a helyzet.

Mellesleg azt sem értem, miért akar apuka tartasdijat csökkenteni. A gyerekek miből lesznek eltartva? Majd anyuka tart el kettő helyett négyet? Plusz az az apróság se mellékes, hogy kiskorú szülő semmijen csaladtamogatasi ellátásra nem jogosult, azt a gyám kapja.

2015. ápr. 18. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

Az én fiamnak a nagynéném volt a gyámja mert a szüleim ellenezték, hogy megtartsam, a párom meg, na inkább maradjunk annyiban, hogy nem lett apa megnevezve.

Azt mondták, vannak olyan esetek, hogy megtagadhatja valaki a gyámságot és akkor igyekeznek a családból keresni valakit, aki vállalja, ha ott sincs, akkor hivatalos gyám lesz.

2015. ápr. 18. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim válasza:

7-es vagyok megint.

Az én szüleim is elváltak. Anyuval éltem amíg megszületett a pici, utána édesapámhoz költöztem a picivel és a barátommal. Apu minden hónapban utalta utánam a gyt-t anyámnak, hogy ne lázadozzon.

Anyám megmondta, hogy tőle fel is fordulhat az unoka, ő nem fog tenni érte semmit. Lehet, hogy ezért nem volt belőle probléma, hogy nem ő lett a gyám.

2015. ápr. 18. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!