Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ilyen esetben kérhetjük a...

Ilyen esetben kérhetjük a gyerektartás csökkentését? Ha igen, mikortól? A szülést ki kell várni vagy már előtte is el lehet kezdeni?

Figyelt kérdés

A férjem 2*40000Ft gyerektartást fizet két gyermeke után (15 és 17 évesek). A lánya hamarosan szül és a kicsiknek (ikrek) a férjem lesz a gyámja.

Ilyen esetben lehet csökkentést kérni?


2015. ápr. 18. 17:03
1 2
 11/14 A kérdező kommentje:

Fogalmam sincs, hogy ez hogy működik, csak azt tudom írni, mondani, ami velünk történt.


A 17 évesről van szó.


A lány anyja NEM VÁLLALJA a gyámságot.

2015. ápr. 18. 19:40
 12/14 mincayani ***** válasza:
40%
9#11,ekkora félretájékoztatást ne irjál már hogy a gyámhatóság keresgél a rokonok között gyámot,dehogyis,ha azt látják hogy nincs helye a Családban,senkinél,fogják,KIEMELIK,lett légyen akárhány éves.Nem ügynökség ők hogy vadásszák a gondviselőt a gyerek számára,puff kiemelik,ennyi.
2015. ápr. 18. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
37%
Megegyszer : hiába írjátok, hogy a külön elő apuka kapta meg a gyámságot, ilyen nincs. Gondoljátok már bele : a gyerek felett anya "rendelkezik " , -hiszen ő a gondviseloje.Kb akkora baromság lenne, mintha egy gyereket úgy helyeznenek el, hogy a felső teste az anyanal, az alsó teste az apánal Legyen. A csecsemőknek nem lehet a külön elő apuka. Hivatásos gyamot fognak kijelolni. A tartasdij nem fog csökkenni
2015. ápr. 19. 06:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim válasza:

7 és 10 vagyok.


Amikor nálunk aktuális volt és anyám nem vállalta, tőlem is azt kérdezték, hogy van-e valaki a családban aki vállalná. Mikor azt mondtam, hogy édesapám, akkor senki egy szóval nem mondott olyat, hogy nem lehet, mert nem nála vagyok elhelyezve.

2015. ápr. 19. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!