Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Miben várható el a segítség...

Miben várható el a segítség egy apától, ha otthon van, nem dolgozik?

Figyelt kérdés

Két óvodás gyerek van, anya dolgozik (8-16-ig). Apának van munkahelye, de most tartósan nincs munka, így nem kell bejárnia.


Ti miben várnátok el a segítségét?


2015. ápr. 22. 12:41
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
92%

Mindenben. Csinálja meg a házimunkát (takarítás, mosás) intézze az ügyeket, számlák, stb., vásároljon be.

Nekem max. főzni kelljen.

Ez így is naponta max. 1-2 óra elfoglaltság.

2015. ápr. 22. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
54%

Hát, hogy ne dögöljön egész nap az ágyban...

Viccen kívül, ha anyuka dolgozik, akkor apuka hordja-vigye a két gyereket az oviba. Ha tud főzni, főzzön, ha nem tud, vásároljon hozzávalókat, próbálkozzon valamit készíteni az éhes családnak. A házimunkába is van ideje besegíteni, legalább kimoshat 1-2 adag ruhát.

Az én férjem nem túl házias, főzni sem tud, de van amiben próbálkozik, amikor nekünk a 3. pici született, a koraszülöttre került, ahol egy hónapig voltunk, a férjem munka mellett hurcolászta a két nagyobbat oviba, mosott rájuk (néhány ruhának annyi!), vacsorára pizzát vett, virslit, melegszendvicset, ilyeneket készített nekik, hát takarítani azt ímmel-ámmal, megnézhettem a lakást, mikor hazakerültünk a kórházból...

2015. ápr. 22. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
95%
Én férfiként úgy gondolom, hogy egy apának minden külső ráhatás nélkül, belülről kellene fakadjon a "kötelességérzete".
2015. ápr. 22. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 A kérdező kommentje:

Kedves 3.!

És a "kötelezettségérzet" szerinted mit kéne, hogy magában foglaljon?

2015. ápr. 22. 12:59
 5/21 anonim ***** válasza:
92%
Tipikus szerepcsere. Ő látja el a háztartást egy az egyben. Mert, te dolgozol és még a házimunka is a tiéd? Ő meg otthon tévézik éjjel-nappal mint egy háremúr?
2015. ápr. 22. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
86%

Segítséget semmiben. Otthon van, ráér, intézze a háztartást.

Mielőtt még felmerülne a kérdés, igen, nálunk így megy. Ha én voltam munkanélküli, én csináltam mindent, amikor a párom, akkor ő. Mióta mindketten dolgozunk, azóta mindketten. Mos, főz, takarít, és nem esik nehezére. Úgy nevelték a szülei, hogy a férfi csak akkor férfi, ha el tudja látni magát. Neki alap, hogy kiveszi a részét a házimunkából, és nem csak besegít.

2015. ápr. 22. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
100%
Így van, ez nem segítség, jól mondja az előző. Ha TE otthon vagy és ő sokat dolgozik de ennek ellenére átvállal ezt-azt, na az segítség.
2015. ápr. 22. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 A kérdező kommentje:

Akkor írom, hogy mit csinál, mit nem. Én várok sokat, vagy ez így tényleg nincs teljesen rendben?


Bevásárlást, postát intézi. Reggelente ő visz minket autóval oviba, munkába. Gyerekekért is egyszerre megyünk.

Cipőtakarítás az ő dolga, néha porszívóz. Főzés havonta kb. 1-szer.

Ami fájó pont, hogy a gyerekekkel kapcsolatban reggel semmit nem csinál, az utolsó pillanatban kel föl. Esti program a gyerekekkel 95%-ban szintén az enyém. Takarítás az én dolgom, főzni nem kell minden nap, mert sokszor főz anyósom többet.

Volt, hogy hazaértem és nem volt megágyazva, bepakolva a mosogatógépbe a koszos edényhalmaz. Na, akkor kellett volna a sarkamra állni, sajnos nem tettem.


Szerinte nem "házvezetőnő", és a gyerekekkel kapcsolatban meg az anya feladata az, amiket felsoroltam. Belőlem csak a sárga irigység beszél, mert neki most nem kell bejárni dolgozni.


Szerintetek tényleg én várok sokat, amikor ennél azért többet szeretnék?

2015. ápr. 22. 13:16
 9/21 anonim ***** válasza:

akkor szépen mond meg neki: oké apuci, akkor van max 1hónapod mész melózni, én meg akkor itthon leszek. okés? ja nem... akkor szépen elintézed amit kérek, csók


adj neki listát, és ha nincs kész, akkor én simán leállnék vele balhézni!

2015. ápr. 22. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
90%

és egész nap mit csinál? fekszik?

az ember még unalmában is kitakarít, megfőz vagy akármi.

2015. ápr. 22. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!