Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » 21 éves nő vagyok és 1. BABÁT...

21 éves nő vagyok és 1. BABÁT TERVEZEK! (részletek lenn) Hogy viseljem el az ismeretlen emberek ítélkezését?

Figyelt kérdés

21 éves végzős főiskolás nő vagyok, a párom 24 éves végzős egyetemista. Nem tartom magunkat túl fiatalnak az 1. gyerek vállalásához. A családunk jómódú, mindkettőnknek lesz pontosabban már van munkánk a családunkban amihez a diplománk kell. Gyedem is lenne a babához. Hosszú távra tervezünk egymással.

Én hiába vagyok 21 éves, egy szép 18 évesnek nézek ki, eddig ahányszor tesztet vettem az eladók mindig csúnyán, megvetően, ítélkezően néztek rám! Eddig csak pont idős nők voltak. Az arcukra volt írva mit gondolnak... Igazából így 3. ilyen után már eléggé bántott. :( Ha (ezt lekopogom) összejön a baba, tudom, hogy az utcán is a látszólagos korom miatt ugyanerre számíthatok. Mit tegyek, hogy ne zavarjon? Nem lehet nem észrevenni.



2015. ápr. 22. 16:05
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
79%

Én a helyedben visszakérdeznék. Nyilván akkor, amikor rosszabb hangulatban vagy és kevésbé tudsz elmenni ezek mellett. :)


Megkérdezném, hogy tán valami gondja van, hogy ilyen ítélkezve néz?! Hidd el, meg fog lepődni, és egy darabig tuti nem fog így nézni senkire.


Én a múltkor elküldtem egy vén szatyort a francba...


23 éves vagyok, még rendre elkérik a személyimet, szóval egészen fiatalnak nézek ki.

A múltkor az unokahúgommal voltam, vigyáztam rá míg a nővérem más dolgokat intézett. Sétálgattuk, kivettem a babakocsiból, játszottam vele stb. És már a sokadik alkalom volt, hogy így néztek rám..erre a nő még megjegyzést is tett. Valami olyasmit mondott, hogy még ilyet, hát nem szégyelli magát?! Egyértelműen nekem szólt a dolog.


Visszakérdeztem, hogy parancsol??? Majd közölte, hogy ilyen fiatalon nem a dugásra kéne koncentrálnom, hanem a tanulásra.. Hát elborult az agyam rendesen. Természetesen közöltem vele, hogy 23 éves diplomás dolgozó nő vagyok aki az unokahúgára vigyáz, majd elküldtem a jó büdös francba. A nő végül köpni nyelni nem tudott. Fúú ez még most is felcsesz..


Na mindegy. Ennyire drasztikusnak persze nem kell lenni, de én fapofával tuti visszakérdeznék, hogy van e valami problémája vagy menjél más boltba tesztet venni?!

2015. ápr. 22. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
82%

Én 22 évesen lettem várandós az első gyermekünkkel, és én is találkoztam megvető, lenéző pillantásokkal. Egy percig nem érdekelt, tudtam magamról, hogy felelősségteljes és jó édesanya leszek aki mindent megad a gyermekének, a többi nem számít.


Az egyedüli akitől zavart, hogy kicsit lekezelő velem, az a nőgyógyászom volt, de pár alkalom után ő is rájött, hogy nem egy butuska kis csitri vagyok, innentől már a hozzáállása is egészen megváltozott.


Tényleg csak azt tudom tanácsolni, hogy ne törődj vele, az utca embere sokszor gonosz és ítélkező, mindenkin lehet kritizálnivalót találni, túl fiatal/túl öreg, minek tologat babakocsit/jaj de kövér anyzka/ó milyen gebe/milyen slampos/túl csinos, biztos nem törődik a gyerekével és még sorolhatnám ...

2015. ápr. 22. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
54%

Ooo, ne foglalkozz már idegenekkel! :) Én 23 évesen szültem az elsőt, 25 évesen a másodikat. Soha nem érdekelt senki véleménye! Mindkettő tervezett baba volt (sokaknak (ismerősöknek is) ez volt az első kérdése)!

Érdekes a védőnő meg a nőgyógyász örült, hogy végre egy fiatal anyuka.

Ha vannak bármiféle kételyeid, akkor még nincs itt az ideje a gyerekvállalásnak.

2015. ápr. 22. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
74%
13-as vagyok. Fura, hogy az utcán az idősek/anyukák mind mosolyogtak rám. Megcsodálták a kisfiamat a babakocsiban, és soha nem tettek semmi negatív megjegyzést.
2015. ápr. 22. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
100%
Miért érdekel mások véleménye? Az meg, hogy valaki 18-nak vagy 21-nek néz ki, elárulom, érdemi különbség nincs külsőben korban ennyire közel álló fiatal lány/nő között. Kb. akkor mondana valamit a számadat, ha közel a 30-hoz néznél ki 20-nak. Évre pontosan kevés emberről lehet megállapítani a korát.
2015. ápr. 22. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
100%

Sz.rd le. Mindegy, hogy hány eves vagy, ha túl fiatalnak nézel ki, akkor azért néznek le, ha "idősebbnek", akkor meg azért.

Szokj hozzá a dologhoz, hogy mindig lesz, aki valami miatt sz.ranyának tart, akkoris, ha a világ legtökéletesebb szülője vagy.

2015. ápr. 22. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
78%
ha még ott tartsz hogy juj csúnyán néztek a d&m-ben akkor nagyon éretlen vagy... mondjuk csak anyuék vagyonára szülni se nagy felnőttség.
2015. ápr. 22. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
100%
Poénnak fogd fel, mosolyogj rajtuk. :)
2015. ápr. 22. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
100%
Akik így le lettek pontozva, azoknak vajon mi a baj a válaszával?
2015. ápr. 22. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!