Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » A gyest igényelheti a nagyszül...

A gyest igényelheti a nagyszülö is?

Figyelt kérdés
Ha igen milyen feltételekkel.
2010. febr. 21. 18:08
 1/7 anonim ***** válasza:
Különösebb feltétele nincs, csak az, hogy rajta kívül más ne igényelje.
2010. febr. 21. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Nem egészen. A nagyszülő csak az anya jogán igényelheti. Ez azt jelenti, ha az anya nem jogosult rá, akkor a nagyszülő sem. Pl. anya nem jogosult az első gyerekkel gyesre, ha egy másik gyerekre való tekintettel már kap gyest.

Ha nagyszülő igényli, akkor a gyerek 3 éves kora előtt nem helyezhető el bölcsődében, óvodában.

További feltételek:

- a gyerek elmúlt egy éves

- a szülők lemondanak a gyesről és egyetértenek, hogy a nagyszülő igényelje

- a gyerek nevelése, gondozása a szülő háztartásában folyik.

2010. febr. 23. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Májusvégétöl lennék gyesen a nagybbik lányommal,de tervezzük,hogy addigra már utba legyen a kisteso.:)És mivel nem szeretnénk elveszni hagyni a gyest igy gondoltuk hogy a nagyszülö igényelhetné meg.Se bölcsibe,se oviba nem járna a nagyobbik.
2010. febr. 23. 11:56
 4/7 anonim ***** válasza:
Magyarul te táppénzen lennél, a mama meg kapná a gyest? Ez így nem mehet, mert mint írtam nagyszülő csak a szülő jogán lehet gyesen. Viszont az járható út, hogy apa kapja a gyest, te pedig táppénzt.
2010. febr. 23. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Szia, ma jártam utána, és az utolsó válaszolónak van igaza. Apuka igényelheti ilyen esetben, nagyszülő nem.

jóindulatú ui.: kistesó azért ne legyen annyira útBAN-mert akkor félre kellene rúgni, elég ha útON van.

2010. febr. 23. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Igazad van utolso,elirtam:SUgy akartam irni,hogy úton lesz a kis tesó.Én 3hónapig szabadságon lennék és csak utána táppénzen.Akkor gondolom igy se.Apa nem tudja igényelni az adója miatt.:(Köszönöm a válaszokat.
2010. febr. 23. 17:22
 7/7 anonim ***** válasza:
Az adójához semmi köze nincs, max. annyi, hogy kicsit több adót vonnak majd le tőle, de nem viszik el az egész gyest. Még mindig jobb igényelni és adózni, mint nem igényelni és nem kapni semmit.
2010. febr. 24. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!