Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ha táppénzre megyek, a nyugdíj...

Ha táppénzre megyek, a nyugdíjas nagyszülő igényelheti a GYES-t?

Figyelt kérdés
Áprilisban lesz a lányom 2 éves. Terhes vagyok a következő babával, így áprilistól táppénzre megyek nem gyes-re. Kaphat a nagyszülő ilyenkor gyes-t, vagy csak akkor ha visszamegy valaki dolgozni?
2011. jan. 21. 13:42
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
43%

Szia!

Én most kérdeztem meg az államkincstárban, és sajnos nem!

Aki valamilyen ellátást kap már az államtól, az nem kaphat még egyet!

2011. jan. 21. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
20%

GYES-en akkor lehet a nagyszülő, ha a saját háztartásában neveli a gyereket. Hogy ha te táppénzen vagy jár e, nem tudom, hívd fel a MÁK-ot.

OFF: elég felháborító volna szerintem, ha járna, hiszen kétszeres ellátást jelentene. Milyen alapon?

2011. jan. 21. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
13:49 Kiskapu! Akkor is felháborító lenne, ha te kapnád? :P
2011. jan. 21. 13:54
 4/11 anonim ***** válasza:
43%
szerintem nem jár, hisz Te táppénzen vagy...
2011. jan. 21. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Nekem eszembe nem jutott volna, hogy őszinte legyek...Lehet hogy hülye vagyok.
2011. jan. 21. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Én úgy tudom amíg táppénzen vagy más(apa, nagyszülő)igénybe veheti a gyes-t de amit TGYÁS -on leszel le kell mondania.
2011. jan. 21. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
28%
Nyugdíj mellé nem kapja meg a Gyes-t.
2011. jan. 21. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

A nagyszülő gyermekgondozási segélyre való jogosultsága


A gyermek szülőjének vér szerinti, örökbefogadó szülője, továbbá annak együtt élő házastársa (a továbbiakban együtt: nagyszülő) is jogosult a gyermekgondozási segélyre, ha a gyermek

az első életévét betöltötte, továbbá

gondozása, nevelése a szülő háztartásában történik, valamint

szülei írásban nyilatkoznak arról, hogy a gyermekgondozási segélyről lemondanak és egyetértenek a gyermekgondozási segélynek nagyszülő részéről történő igénylésével.

A nagyszülő részére a gyermekgondozási segélyre való jogosultság a fenti feltételek fennállása esetén kizárólag akkor állapítható meg, ha

ő maga megfelel az ellátásra való jogosultság feltételeinek, és

a szülő esetében is fennállnak a jogosultsági feltételek.


A nagyszülő gyermekgondozási segélyre való jogosultságát akkor is meg kell szüntetni, ha olyan kizáró körülmény áll be, amely a szülő az ellátásnak saját maga általi igénybevétele esetén a gyermekgondozási segélyre való jogosultságának elvesztését vonná maga után. A gyermekgondozási segélyben részesülő nagyszülő kereső tevékenységet a gyermek hároméves kora után napi négy órát meg nem haladó időtartamban folytathat, vagy időkorlátozás nélkül, ha a munkavégzés az otthonában történik.

Nem jár gyermekgondozási segély a nagyszülőnek, ha

a gyermeket napközbeni ellátást biztosító intézményben helyezik el. A gyermekgondozási segélyre való jogosultságot nem érinti, ha a napközbeni ellátást biztosító intézményben elhelyezett gyermek 3 évesnél idősebb, és az intézményi elhelyezés a napi 5 órás időtartamot nem haladja meg.

olyan gyermek után igényli a gyermekgondozási segélyt, akit a gyermekek védelméről és gyámügyi igazgatásról szóló törvény alapján ideiglenes hatállyal elhelyeztek, átmeneti vagy tartós nevelésbe vettek, továbbá 30 napot meghaladóan szociális intézményben helyeztek el

előzetes letartóztatásban van, vagy szabadságvesztés büntetését tölti

a szociális igazgatásról és szociális ellátásokról szóló 1993. évi III. törvény 4. §(1) bekezdés i) pontja szerint rendszeres pénzellátásban részesül, ide nem értve


a) a gyermekgondozási segélyt és gyermeknevelési támogatást, az ezek folyósítása mellett végzett kereső tevékenység után járó táppénzt, baleseti táppénzt, továbbá a települési önkormányzat jegyzője által a fokozott ápolást igénylő súlyosan fogyatékos személy gondozását, ápolását végző személy kérelmére megállapított ápolási díjat,


b) társadalombiztosítási nyugellátásról szóló törvény alapján járó nyugellátást, illetve annak minősülő nyugellátást, a rehabilitációs járadékot, a rokkantsági járadékot, az átmeneti járadékot, a rendszeres szociális járadékot és a bányász dolgozók egészségkárosodási járadékát

2011. jan. 21. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

És már megint a tévhitek...

1.) nyugdíj mellé is jár a gyes, annyi megkötés van, hogy a gyerek 3 éves koráig nem járhat napközbeni ellátást biztosító intézménybe

2.) ez nem kiskapu: anya a saját jogán van táppénzen, a nagyi a gyerek jogán gyesen. Ergo nagyi igényelheti a gyest!

3.) nem a nagyi háztartásában kell nevelkednie a gyereknek.


Ez nem tévhit: amint igényelsz tgyást, le kell mondani a gyest, hiszen akkor már igaz az, hogy egy családban egy gyerek után egy ellátást kaphatsz.

2011. jan. 21. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
"a szülő esetében is fennállnak a jogosultsági feltételek." Ezt a részt jan. 1-től kiszedték.
2011. jan. 21. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!