Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Melyik a jobb? A régi hagyomán...

Melyik a jobb? A régi hagyományos orrszívó, vagy a mai porszívós megoldás?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


38 hetes kismama vagyok és azt szeretném megkérdezni elsősorban a már tapasztalt anyukáktól, hogy a picinek melyik orrszívó-módszer a jó?? Az a régi, "pumpálós" változat, vagy a mai modern orrszívó-porszívó dolog?

Előre is köszönöm a válaszokat!

Viki


2010. febr. 22. 07:05
 1/8 anonim ***** válasza:
Mi kaptunk mindkettőből, innen tudom, hogy a pumpás semmit nem ér. A porszívós egyébként magyar találmány, máshol nem is lehet kapni. Többször vittünk már külföldre babáknak ajándékba, és eddig mindenki kért belőle még egyet, hogy legyen, ha az első eltörne. Egyikük azt mondta, hogy rengeteg szép ajándékot kaptak mindenkitől, de még az ezer eurós babakocsinak sem vették akkora hasznát, mint a porszívós orrszívónak. :)
2010. febr. 22. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Köszi! :-)
2010. febr. 22. 07:48
 3/8 anonim ***** válasza:
Szia! Az porszívós a jó, szerintem a másikat még megvenni is felesleges, sajna én megvettem, nem tudom a csodára vártam vele kapcsolatban biztos :) Igaz a porszívóstól félnek a babák hiszen a porszívó hangja hangos, de ez tényleg kiszívja a 'nünüt' és ezerszer gyorsabb mint a pumpálós, ezzel pár másodperc és kint van minden.
2010. febr. 22. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Én pont tegnap próbáltam ki a porszívósat, ha már a gyerek orrába tolom, legalább tudjam, milyen.


A legkisebb erősségre állítottam a porszívót, mert azért az agyam nem akartam leszívni (bocs:) ), és még csak nem is kellemetlen. A hangja lehet ilyesztő, valóban.

De ezt nem tudtam, hogy csak itthon van ilyen. És azt sem, hogy ez "mai" modern dolog, mert már nekünk is volt gyerekkorunkban és én 32 éves vagyok.

2010. febr. 22. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
*ijesztő. Bocs, nem is értem, hogy írhattam el :D
2010. febr. 22. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

:-) Ja, hogy a porszívós már nem is annyira modern? :-) Nem tudtam, hogy már ilyen régóta létezik... na mindegy.

Köszönöm a válaszokat!

2010. febr. 22. 11:02
 7/8 anonim ***** válasza:

Nekünk sokáig pumpás változat volt, egyszerűen semmit nem lehetett vele kiszedni. Aztán egyszer úgy rendesen megfázott a gyerek, akkor kaptunk egy porszívós orrszívót, azzal gyönyörűen kijön minden. Mondjuk ő ki nem állhatja, de a pumpásat is utálta. Nem a hangja miatt, hanem egyszerűen idegesíti, hogy valamit az orrába kell dugni. Két éves, még nem igazán tudja kifújni az orrát, viszont a porszívós orrszívóval már saját magának kitisztítja az orrát. Nyafog közben, de csinálja saját magának.

Viszont nem csak a porszívós megoldás létezik, vannak elektromos kézi orrszívók is, barátnőmnek olyan van, azt mondja, van olyan erős, mint a porszívós, de nem kell hozzá előszedni az egész berendezést, és halkabb is.

Petra

2010. febr. 22. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Én is vettem mindkettőt: a sima hagyományost azért, mert nekünk is az volt, de tényleg nem sokat ér, bár még náthás időszakban nem használtam egyiket sem.

A porszívósat a minap próbáltuk, üvöltött valami miatt a gyerkőc, gondoltam akkor már mindegy miért üvölt, összeraktam, bekapcsoltam, és amint az orrához ért, elhallgatott és kíváncsian tekintgetett :o) Nem jött túl sok minden, mert itthon száraz a levegő, de amit ki akartam szívni az kijött. Előtte fújtam neki sterimárral.


Én is azt hittem ez újkeletű, mert nekünk sem volt, pedig a 23 éves öcsém idejében anya szerintem áldotta volna, mert az asztmás öcsémet járatta mindenhová, hogy az a tömérdek orrváladék ki tudjon jönni már a homlokából. Ez biztos hamarabb segített volna rajta...


A régi pumpásat meg majd fürdőjátéknak használjuk: mi is sokáig játszottunk vele: beszippantottuk a vizet és locsoltuk mindenfelé :o) jó móka :o) főleg anyának :o)

2010. febr. 22. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!