Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Komolyan ilyen rossz a helyzet...

Komolyan ilyen rossz a helyzet Magyarorszagon, hogy ennyire szamit, mikor utaljak a csaladit?

Figyelt kérdés
:(
2015. ápr. 27. 22:06
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
56%
Igen.
2015. ápr. 27. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
70%

Igen, sajnos sokan nem tudják beosztani pénzt, felelőtlenül szülnek, költekeznek...


Szomszédom 6 gyerekes. Családi után 3 nappal egy fillérjük nincs.

2015. ápr. 27. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
70%

Igen.

Meg sokan úgy vállalnak gyereket, hogy minden ki van centizve. És ha történik valami, akkor máris mínuszban vannak.

2015. ápr. 27. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
100%
Ugyanez megy külföldön is. Amikor utalják a segélyeket vagy a családit kilométeres sorok állnak a posta vagy az önkormányzat előtt- Volt olyan, hogy én is beálltam a sorba mert azt hittem valami akció van, és tuti fillérekért dobnak valamit az emberhez ha ennyien képesek sorba állni, mert reggel 8 órától. Hallgatózva jutott el, hogy csak a pénzt várják. Ja és ez New Yorkban történik minden hónapban
2015. ápr. 27. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
24%

Szerencsére nálunk nem számít a családi+/gyes a férjem jól keres.

De abba nem gondoltatok még bele h az egy kereset ha azt vesszük végülis anyuka bére kiesik mert otthon van

2015. ápr. 27. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
Igen sajnos :((
2015. ápr. 27. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
71%

"De abba nem gondoltatok még bele h az egy kereset ha azt vesszük végülis anyuka bére kiesik mert otthon van"


Ebbe nem nekünk, hanem a gyereket vállalóknak kell belegondolniuk...


Mi pl úgy terveztük, hogy 2 évig itthon vagyok a gyerekkel,amíg kapok gyedet. Aztán megy bölcsibe, én meg dolgozni. Ehhez képest a bölcsibe nem vették fel, így csanába kellett adni, ami ugye költségesebb. De mivel mi nem fillérre számolva vállaltunk gyereket, ezért belefér.


És akkor még engem néznek őrültnek, amikor azt mondom, hogy többek között anyagi szempontból nem lesz még egy gyerekünk. És nem azért mert szegények vagyunk, hanem hogy ne váljunk azzá...

2015. ápr. 27. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
40%

Utolsó, sajnos nem mindig úgy alakulnak a dolgok ahogy az ember eltervezi, inkább légy hálás, amiért ti szerencsések vagytok most.

Hidd el, én se így terveztem, hogy amint megszülöm a gyereket, egyedül maradok pénz nélkül, de sajnos ez van.

2015. ápr. 27. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
0%
Amúgy most akkor mikor utaljàk?
2015. ápr. 28. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
97%
Rengeteg családot ismerek, akik fizetés/családi után 2 hétig csoki, üdítő, eszem-iszom, dínom-dánom.. aztán járnak kölcsön kérni! Nem biztos, hogy más családok több pénzből élnek, max be tudják osztani!
2015. ápr. 28. 05:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!