Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Hogyan készüljek/készítsem...

Gru76 kérdése:

Hogyan készüljek/készítsem magam/lányom a 'nagylányságra'? Anyukák!

Figyelt kérdés
Gyermekeimet egyedül nevelő apa vagyok, a nagyobbik lányom 11 éves. Hogyan készüljek fel- és hogyan készítsem a kislányomat a 'nagylányságra'? Őszintén beszélgetünk mindig, jó közöttünk a kommunikáció, tehát ez nem akadály. 'Ezen' a területen bénának érzem magam... :) A kislánynak nincs bizalma más felnőttekhez és ezt bizonyos szempontból nem is bánom. Rajtam a sor. Kedves jótanácsokat várok igazi anyukáktól, okoskodók, pszichiáterek, 'gyermekvédelmisek' kerüljenek. Előre is köszönöm!

2015. ápr. 29. 11:46
 1/8 anonim ***** válasza:
Kérdezd meg, mit tud erről, mondd neki, kérdezzen nyugodtan. Nem tudom belőni, hol tart egy mai 11 éves ezekben az infókban, csak spontán tudnék válaszolni. Őszintén és természetesen. Dobj be előtte egy felest, ha feszültnek érzed magad :) jó lenne, ha nem a para jönne le a kislánynak. POntsan nem tudom leírni, hogy minek kell elhengzania, mert ez egy elég széles téma, szót kell ejteni menzeszről, szexről, védekezésről, szerelemről, kamaszkori "dackorszakról", korosztályáról, idősebbekről, internetről, barátnőkről, ez így jobban belegondolva nem is EGY beszélgetés, hanem egy folyamat. Esetleg egy jó könyv segíthet neki, pluszban, nem a beszélgetés helyett.
2015. ápr. 29. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Hugom 10 eves es 2 honapja nagylany lett.a szuleim sem szamitottak ra ilyen koran.igy egyik nap ugy jott ki a mosdobol h kozolte h vereset pisilt.es akkor elmagyaraztak neki.nekem anyukam mondta el egyszer mikor furdott en meg pont bementem hozza.ha jo a komunikacio koztetek akkor nem lesz gond.emlekszem en irto szegyenlos voltam mindig.egett a fejem ha temanal voltunk.a suliban is szoktak felvilagosito orakat tartani biztos ott is megemlitik.csak nem tudom h 11evesen van e mar ilyen ora.valahogy szóba kene hoznod es onnan mar sztem gordulekenyebben menne.
2015. ápr. 29. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
24%

"Kérdezd meg, mit tud erről,"

Ennél nagyobb marhaságot nem is lehetne elkövetni. Ez amolyan kikérdezés lenne, nem?


Őszintén mondd meg a lányodnak, hogy úgy érzed, eljött az ideje annak, hogy elbeszélgessetek a menstruációról, szexről, szerelemről, de te "ezen a területen bénának érzed magad". Nem akarsz kiselőadásokat tartani, vagy olyat elmondani, amit már tud, de bármit, bármikor megkérdezhet, még ha most nem is szeretné. (Mert az is lehet, hogy váratlanul éri a "felajánlás" és rávágja, hogy nem érdekel még engem/már tudok mindent/jajjj, apa, hagyjál már."


Sok sikert, a lényeg, hogy ne spilázd túl!

2015. ápr. 29. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Utolsó, te milyen egy kultúrember vagy :)
2015. ápr. 29. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
12%
Nálad mindenképpen "kultúrabb".
2015. ápr. 29. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
62%
Szerintem üljetek le ketten és kezd azzal, hogy hamarosan nővé érik. Megváltozhat a közérzete, szívesebben lesz egyedül lehet, fájhat, görcsölhet az alhasa. De ez természetes nemsokára megjön az első menzesze, amit vezessen naptárban(akár adhatsz is, vannak nagyon klassz lakatos csajos naplók), vehetsz akár neki kicsi betétet, ha jobban görcsöl nyugodtan rakjon be egyet ne legyen a bugyija maszatos. Beszélj neki a ciklusról, hogy általában 28 napos, de 18 éves korig - ha nincs egészségügyi problémája- nem probléma, ha kimaradozik, nem rendszeres. Mesélj a peteérésről, hogy a ciklus második felében lehet 37 fokos testhője, de ez emiatt lehet és nem beteg. Így könnyebben átvezetheted a szexuális témára. Elmonthatod a fiúknál hogy van, és, ha együtt vannak, közösülnek miért fontos védekezni. Itt felsorolhatsz pár módszert. Nem vagy béna, biztos nem könnyű apaként lányos/ nőcis dolgokról beszélni a tinikor küszöbén. :-)
2015. ápr. 29. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Vegyél könyveket! Nekünk ezek vannak, 2 lányom van. (11 és 15 évesek)


[link]



[link]



[link]

2015. ápr. 29. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a válaszokat, tényleg segítőkészek vagytok! #7-esnek a linkeket és az ötletet!
2015. ápr. 30. 00:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!