Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Fiús anyák! Hogy készüljek a...

Fiús anyák! Hogy készüljek a fiam érkezésére és a fiús-anyságra? Annyira nagyon lányra számítottam, hogy most kissé le vagyok taglózva.

Figyelt kérdés

Nagyon örülök a pici fiúnak is aki a pocimban növekszik, de...

Ugyan a terhességem eleje óta próbáltam készülni arra, hogy nem csak lányok születnek, de valahmiért mindig az volt bennem, hogy elsőre lányom lesz. A lányos dolgokban jobban otthon vagyok, szuper kiscsajzsúrt tudok rendezni, tudok gyöngyöt fűzni meg hajat fonni stb. Most meg rendre olyan dolgok jutnak eszembe, hogy hogy megyünk majd WC-re ha ketten megyünk valahová apa nélkül, meg hogy hogy fogok majd szuper kiscsávózsúrt rendezni pár év múlva majd szülinapra... Hogyan leszek majd jó anyukája egy kisfiúnak?

Tippek? Tapasztalat? Lélekbelehelés?


Előre is hálás köszönet :)

21+3 kismama



2013. nov. 17. 19:45
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
89%

Nyugi, én sem tudtam elképzelni, h ne lányom legyen és lányom is lett, de a fiút is tuti imádnám. :)

Nekem egy baránőm volt rettentő lányos és fia lett! Jujj, de ki volt... IMÁDJA, meg van a fiáért zavarodva, még a hibáit sem veszi észre, szóval nyugi, Ő lesz a kis szerelmed! Amúgy a csajszi most várja a lányát. ;)

2013. nov. 17. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
89%
én sem tudtam elképzelni,hogy fiam lesz,2 kiskeresztlányom van.a férjemnek kislánya az exétől,most 16 hónapos a fiam és nem tudom elképzelni hogy milyen lett volna ha lányom születik.adj időt magadnak:)
2013. nov. 17. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

Hidd el át fog állni az agyad, ahogy növekszik. Mikor terhes voltam, teljesen ki voltam akadva, hogy miért van SOKKAL több csajos ruha, mint fiús, és miért változatosabb is (de tényleg, pedig őket is anyukák öltöztetik...). Ma már észre sem veszem a cuki szoknyácskákat, imádom a vagány kispasis ruhákat.

Persze előfordul, hogy felcsillanó szemmel nézek rá egy-egy lányos játékra, de aztán eszembe jut, hogy nem magamnak nézelődök :)

2013. nov. 17. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

Aranyosak vagytok köszönöm :)

Ez a "nem magamnak nézelődök" megnevettetett. Lehet, hogy a második gyerekkoromat akartam volna egy kiscsajon keresztül megélni :D Azért remélem, hogy a még csak trevben lévő kistesó azért leányzó lesz.

Tényleg örülök a kisfiúnak is, csak ezt most nagyobb kihíváként élem meg... Persze duplózni is leülök majd (nem mintha ha lány lett volna ne kapna duplót) csak tartok tőle, hogy egy idő után kifogy a tudomány.

(És HOGY megyünk WC-re?!)

2013. nov. 17. 21:00
 5/12 anonim ***** válasza:

Nyugi nem lesz semmi gond. Nálunk a családban szinte csak lányok születtek, én kislány korom óta biztos voltam benne, hogy lányom lesz, mert hát mit is tudnék kezdeni egy fiúval. El is terveztem, hogy mivel gyermekkorom nagy álma (sajnos beteljesületlen) egy babház volt, a lányom majd kap egyet. Hát fiam lett, babaház helyett van parkolóház, de apuka boldog, mert megvehette végül vágyainak netovábbját egy szuper kukásautót. Először én is nagyon paráztam, persze, 100 lányért nem adtam volna, és most sem adnám a fiamat.

Pelenkázáskor figyelj, hogy a kukac lefele álljon, mert egész profi módon oldalba pisilheti saját magát, és hidd el, hamar megtanulsz majd célozni a kukaccal. Persze én az elsőnél telibe pisiltettem a fiammal a gatyáját :-) És focizni sem olyan nehéz, mint amilyennek elsőre tűnik. A kisfiúkkal rengeteg klassz dolgot lehet játszani pl: vonatozni, 36 db hot wheels kisautót egyesével beparkolni a parkolóházba, majd vissza mindet a dobozba, sőt labdapumpával és faággal nagyon jól lehet tüzet oltani.

2013. nov. 17. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

WC-re nyugodtan vihetsz fiút is nőibe. :) Amikor már korban ott jártok, hogy zavaró lenne, akkor meg már magától megoldja a dolgot. :) Ez a legkevesebb. :) Nekem két fiam van(33 és 16 hós),és a férjem sokszor húz vele, hogy időnként "lányosnak nevelem" őket. Mert jószívűek, illedelmesek, kedvesek, stb. :) És lehet velük is főzni, sütni. A nagy fiam imád tésztát gyúrni, nyújtani, szaggatni. Kizárt, hogy nélküle tudjam használni a robotgépet. Mindkettő állandóan porszívózna, és takarításnál fogják a rongyokat, és utánoznak. Babaházasat ugyan nem lehet velük játszani(hülyeség, miért ne lehetne, csak nem szoktunk...), de pl lehet állatoknak istállót készíteni, garázst az autóknak, legoból babaházat a legofiguráknak. És van olyan gyöngyfűző készlet, amire autó alakú formákat lehet fűzni. :) Ne aggódj, mindennél jobban fogod imádni, és fel fogjátok magatokat találni együtt. :) Te is alakulsz majd, és fiúsodsz hozzá, meg ő is alakul majd hozzád. És neki is te leszel a minden, a legfontosabb! :) Mire 1 éves lesz el sem fogod tudni képzelni miért is voltak anno ellenérzéseid. :)


Nagyon sok örömöt és egészséget kívánok nektek!

2013. nov. 17. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Nekem az első szülöttem lány, és meg voltam győződve róla, hogy a második is az lesz. Amikor egyértelműen megmutatkozott uh-n hogy fiú, kétségbeesve kérdeztem a férjemet, hogy mit fogok én kezdeni egy fiúval.


Ez a kisfiú most már 3,5 éves, hát mit mondjak... szerelem:) Sokkal jobban ragaszkodik hozzám, mint a lányom, ölelget, puszilgat, simogat. Igaz más természetek, a lányom máshogy mutatja ki az érzelmeit, nincs ezzel semmi gond. Majd meglátod, milyen szuper, ha az embernek van egy fia (is)! Én sem tudtam előre elképzelni.

2013. nov. 17. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Szia! Pont igy voltam mint most te! Teljesen meg voltam győződve arról hogy kis lányunk lesz, es hiaba mondta bárki hogy márpedig fiú lesz, nem foglalkoztam vele. Mindenből csak a lányos dolgokat nézegettem a fiús dolgokra ra sem néztem! Aztan eljött a 20 hetes ultrahang es gyönyörűen kivehető volt a képen hogy fiam lesz! Gondolhatod, egy pillanatra el sem hittem! Azután viszont az kapcsolt az agyam es vártam hogy megszülessen az en kis drágám! Egyszerűen imádom, kis szerelmem! Mostmár nemsokara 2 éves es 100 lányra sem cserélném el soha! Imádom! Hidd el imádni fogod a fiad, ugyanúgy mintha lányod lett volna! Utana viszont minden jon magátol szerintem! Nálam legalabb is igy volt! Nagyon boldog babavarast kívánok neked!
2013. nov. 17. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm Nektek, jó volt elolvasni amit írtatok :) Próbálok ráállni a kisautókra :D
2013. nov. 18. 00:21
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
Febrarban lesz 4 eves a kisfiam es imad gyongyot fuzni. :) Minden heten az ovibol hazahoz nekem egy karkotot: "anya neked keszitettem". Eletem legszebb karkotoi. :) Kedvencunk a playmobil allatkert. Megetetjuk az allatokat, rendezgetjuk oket es bovitjuk mindig az allatkertet. Most karacsonyra is kap majd egy kis pingvin szettet amit hozza lehet csattolni. Na persze megvannak a szokasos fius dolgok. Autoverseny manias. Ferjemmel szoktak neha hetvegente 1-1 napra autoversenyre menni. Bevallom nem is olyan rossz ez mert ilyenkor van egy teljes napom amikor csak ugy elnyulok vagy lazulok egy jot, megnezek 1-2 romatikus filmet es egesz jol elvagyok. Tehat ez kicsit elony is. :) Legozni is nagyon szeretunk. Par honapja kezdtunk atallni a rendes legora amit 4 eves kortol ajanlanak. Kisfiam imadja. Szerintem nagyon jo fius jatekok vannak (persze lanynak is mehet): geomag, megformers, hotwheels autok, clics turbo auto epitos, urhajos lego, meccano, automoblox... a fiam mind odavan ezekert. Lehet kreativ dolgokat is csinalni kisfiukkal pl az orb factory-nak vannak fius mozaik kirakoi: dinos, urhajos, sarkanyos, autos... Szerintem nagyon vaganyak. Ami a zsurt illeti barbis torta helyett johet a verdas, viragos poharak helyett a kalozos, angyal meg hamupipoke ruha helyett van kiralyfi, kaloz, autoversenyzo... Par darab lufi, szendvics es a gyerekek tudjak mit kell tenni. Emiatt tenleg ne aggodj. Szerintem fius ruhakbol is nagyon szupereket vannak. En imadok vasarolni a kisfiamnak. Pl multheten elindultam magamnak csizmat venni helyette vettem a kisfiamnak 2 urhajos pizsamat ami vilagit a sotetbe. :) csizma meg sehol. Mindig leakadok a fius cuccoknal es kepes vagyok orakig nezelodni. A WC miatt ne aggodj. Kisgyerekkel nyugodtan lehet menni noi WC-be. Pl en hordom a kisfiamat uszni minden vasarnap. A noi oltozobe oltozik at es zuhanyzik. Ki is van irva az ajtora, hogy 8 eves korig lehet ott oltoztetni a kisfiukat utanna mar a ferfi oltozobe kell nekik menni. Meglatod szuper egy kisfiu. Boldog babavarast es konnyu szulest!
2013. nov. 18. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!