Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mennyire nehéz nőként elképzel...

Mennyire nehéz nőként elképzelni az életet gyermek nélkül?

Figyelt kérdés
27 férfi vagyok, a barátnőmmel tervezgetjük a házasságot és megbeszéltük, hogy nem lesz gyerekünk, az itt mindegy most, hogy miért nem. Beleegyezett 26 évesen. Nem fogja ezt nagyon megbánni 30-40 évesen? Belenyugodhatok szerintetek, hogy ezt a döntést meg tudja hozni egész életére?

2015. ápr. 29. 21:50
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
65%
Nehéz. Nagyon kicsi az esélyed arra, hogy olyan nőt találsz, aki sosem akar gyereket. A legtöbb nőben előbb-utóbb előjön az anyai ösztön. Ráadásul tök unalmas az olyan házasság, ahol nincs gyerek. Na nem az első években, hanem mondjuk 20-30 év után.
2015. ápr. 29. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
85%

A húszas éveim 2. felében én is simán el tudtam képzelni az életemet gyerek nélkül. Aztán néhány éve rájöttem, hogy nem maradunk örökre fiatalok, a barátaink is családot alapítanak, meg a rokonaink is, nem lesz annyira vicces 4-5 évtizedet úgy leélni, hogy gyakorlatilag csak mi vagyunk egymásnak. És aztán belegondoltam abba is, hogy az ember előbb-utóbb a párját is elvesztheti, és baromi nehéz lehet támasz nélkül megöregedni.

36 évesen szültem.

Úgyhogy szerintem ne nyugodj bele.

2015. ápr. 29. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
62%
Kiváncsi vagyok, mi lehet az az ok, de nem normális, ha valaki önként lenmond a gyerekről. Nemcsak nőként, hanem férfiként éppúgy. Jó esetben benő a fejetek lágya még idejében, és csak megszületnek azok a gyerekek. Mert biztos, hogy megbánnátok nélkülük.
2015. ápr. 29. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
15%
Gratulálok a pontozóbajnok szövegértési képességeihez...
2015. ápr. 29. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
84%

Szerintem ez nem nő vagy férfi dolog.

Valaki vagy akar gyereket vagy nem.

Én pl. nő vagyok, már 35 éves, de nem akarok gyereket. A párom sem (nem mintha neki felmentése lenne ez alól, mert férfi) és nem érzem rosszul magam.

Ez nem egy olyan "természetes" dolog, hogy az ember tud járni, beszélni, stb.

Attól még, hogy valaki KÉPES rá, hogy gyereket szüljön, az nem jelenti azt, hogy muszáj.

2015. ápr. 29. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
57%
A természetes biológiai ösztönöket nehéz elnyomni. Bármennyire is ragaszkodik valaki a elhatározásához ill. utólag visszanézve próbálja a döntését igazolgatni, az mindig sántít és benne marad a tüske. Ha másképp nem, de a "biológiai kisebbrendűség" formájában.
2015. ápr. 29. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
100%
Nővéremék 18 éves koruk óta vannak együtt, elejétől fogva tudták, hogy nem akarnak gyereket. Most 40 évesek, még mindig tartják magukat az elképzeléseikhez, ez szerint is rendezkedtek be. Közben nálunk sorban jött a 3 gyerek, akiket imádnak, viszik Őket sokszor magukhoz, csavarogni, mindent megvesznek nekik. Gyereket még így sem akarnak, nekik elég a mieinken "kiélni" magukat.
2015. ápr. 29. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
71%
Sanszos, hogy változni fog a véleménye. És talán a tiéd is.
2015. ápr. 29. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
62%

Nem lehet tudni előre, még több mint 10 éve van, hogy gyereke legyen, ez rengeteg idő, és sok minden változhat is, az is lehet, hogy például pont te gondolod meg magad, ki tudja. Egyébként lehet, hogy biológiailag ez a "normális" és a fajfenntartó ösztön dolgozik, de az ember nem ösztönlény, nem állat, szerencsés esetben a józan ész irányít, így az is teljesen normális, ha valaki nem vállal gyereket (anyagi-szociális-akármilyen megfontolásból). Én 30 évesen még mindig nem szeretnék, nem biztos, hogy így marad, de jelen pillatban így gondolom.

(A lepontozás meg, no comment, lehet mégiscsak ösztönlény szintjén ragadtak itt egyesek...)

2015. ápr. 30. 01:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
47%
én pl. el tudom képzelni gyerek nélkül az életemet, de akkor értelme nem lenne, az biztos!
2015. ápr. 30. 04:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!