Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Az normalis ha egy kis mango...

Az normalis ha egy kis mango utan mar 3napja folyamatosan kakil a babam?

Figyelt kérdés
Kislanyom 3 honapos es tobben mondtak hogy nyugodtan kostoltathatol vele gyumolcsoket. a mango be is jott neki miutan parom azt evett majd odaraktuk a szajahoz hogy hadd izlelgesse. de azota folyamatosan, ertsetek szo szerint durvan felorankent orankent kakil kisebb adagokat. amugy semmi baja nincsen nem sir meg semmi..a sok kakitol mar a popsija is piros es porttyos pedig mindig azonnal lecserelem. meddig fog meg ez tartani?
2015. ápr. 30. 11:20
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

3 hónaposan még ne kóstoltass, főleg ne mangót!

A nálunk honos gyümölcsökkel kezdj, azok közül is az alma, barack pl. De adhatsz sárgarépát is.


Hidd el, ráérsz még mást is adni neki, később győzöd majd kitalálni, mikor mit egyen. Nem kell siettetni!

2015. ápr. 30. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
67%
?????
2015. ápr. 30. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

[link]


ez a 12 hónaphoz írja a mangót

2015. ápr. 30. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

MANGÓT????? 3 hónaposnak? Ez most komoly?

Ki volt az a "többen mondták", gyerekorvos, védőnő? Mert nem hiszem. 3 hónaposan még nem kell kóstoltatni, ráér 4 hónapos kortól, és akkor sem mangót! Almával, répával szokták kezdeni. Mielőtt nekiállsz kostoltatni, azért nézz utána mit milyen idős korban kaphat a baba. Ne csak így "hübelebalázs"módjára csináljátok, a babátok egészsége múlik rajta!

2015. ápr. 30. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
84%
Én már az orvosnál lennék vele, az tuti. Egy ilyen kicsi babának semmit sem adunk, nemhogy déli gyümölcsöt. Vidd orvoshoz és mondd el, hogy milyen okos voltál. Lehet, hogy kapott egy mérgezést. Köztudott, hogy minden déli gyümölcs vegyszeresen érkezik hozzánk.
2015. ápr. 30. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
nem otthon vagyok hanem angliaban itt viszont eleg megszokott mango. mikor kostoltattuk vele senki nem mondta hogy ne azt adjunk neki..szuleim, lakotarsaim (2gyerekkel) de senki nem reagalt semmit mikor a mangot mondtam..
2015. ápr. 30. 12:07
 7/11 anonim ***** válasza:
Szia! Alapvetően nem a mangóval van a gond (ez csak szokás, hogy nálunk almával kezdenek, mert az mindig elérhető, semleges gyümölcs), kifejezetten nem is allergizáló. Inkább a baba nem érett a gyümölcsök emésztésére, nem elég fejlett a bélflórája, ez okozhat hasmenést. Ez nem csak a popsijának nem tesz jót, hanem egy ilyen pici baba ki is száradhat a folyamatos hasmenéstől. Én elvinném orvoshoz, mert a kiszáradásnak eleinte nincsenek markáns tünetei, hanem egyszer csak összeomlik a baba. Vidd el orvoshoz!
2015. ápr. 30. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
hát még ez nagyon korai volt. első alkalmakkal semlegesebb dolog kellett volna. azért adnak almát,burgonyát stb. most már végülis mindegy,megtörtént. arra figyelj,hogy neki most sok plussz folyadék kell. itasd folyamatosan,nehogy kiszáradjon,és keresd fel a gyerekorovst,védőnőt. a fenekét most ne törlőkendővel töröld,mosd le vízzel. még a sensitive-et se fél óránkénti használatra találták ki. kend,és levegőztesd neki
2015. ápr. 30. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
Kérdező, keresd fel a health visitort, és tőle kérj hozzátáplálási tanácsot, ne családtagoktól és lakótársaktól. Angliában sem ajánlják a hozzátáplálást 4 hónapos kor előtt, és semmiképpen nem javasolt a mangó 6 hónapos kor előtt. A health visitor elérhetőségét a piros könyvben találod.
2015. ápr. 30. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

Kedves kerdezo. A babadnak azert kakil folyamatosan mert a mangonak hatalmas a rost tartalma es a babadnak nem eleg fejlett ehez az emesztesi rendszere. Sok szulo 9 honapos kor utan kostoltat mangot de a legtobben varnak vele 1 eves korig. A mango kicsipheti a popsijat is.

Mi is Angliban elunk es nekunk 4+ honaptol mondta a vedono a hozzataplalast (az en kisfiam tapszeres volt). Anyatejes babaknal azt allitjak, hogy raer akkar 5-6 honapos kor kozott elkezdeni. Az elso adhato etelek kozott szerepelt az alma, korte, repa es edesburgonya. Kisfiam imadta az edesburgonyat, ugyhogy ajanlani tudom de szerintme vard meg legalabb a 4 honapot. ALmapuret, kortepuret babarizzsel (baby rice) lehetet suriteni. A babarizset kikeverheted tapszerrel vagy anyatejjel is. Nekunk az elejen azt is mondtak, hogy par percig (2-3) percig paroljam az almat meg a kortet es ugy turmixoljam le mert igy veszit a savassagabol es nem faj tolle a pocija, nem csipi ki a popsit. Ebben a parolt formaban fagyaszthato is. En almaval kezdtem es ehez kevertem pici babarizst. Utanna jott a korte, edesburgonya es repa.

2015. ápr. 30. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!