Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Szerintetek necces szoptatás...

Szerintetek necces szoptatás alatt fogyókúrázni? Valakinek van tapasztalata ezzel?

Figyelt kérdés
2015. ápr. 30. 12:03
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Igen, az. Főleg eszetlenül. Elmehet tőle a tej, de legalábbis csökkenhet a mennyisége. Mérlegelni kell, mi a fontosabb. Egészséges táplálkozással, normális mértékű mozgással szoptatás mellett is lehet fogyni, de fogyókúra? Már a szó is azt sugallja, hogy ebben valami butaság lesz, valamelyik tápanyag típus megvonása, koplalás, stb. Ésszel!
2015. ápr. 30. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
nem újszülött,már 8 hónapos. lenne mit leadnom,ezért kérdeztem hátha valakinek van ezzel tapasztalata. azt se szeretném,hogy elmenjen a tej,kisebb korába eszembe se jutott ezen gondolkozni,de már annyira zavar
2015. ápr. 30. 12:07
 3/12 anonim ***** válasza:
51%

kb. 7 hónaposan álltam neki diétázni..nem szigorúan, de azért lecsökkentettem az adagjaimat és igyekeztem elhagyni a nasit...meg is lett az eredménye, jelentősen lecsökkent a tejem, most 9 hónapos, de este már pótlom neki tápszerrel. Persze lehet, hogy ez a diétától független.

Amúgy a hat hetes kontroll óta tornázom, minden másnap 30 percet, az spec nem befolyásolta. De szerintem a diétával óvatosan...nekem semmi sem tudott olyan sok tejet termelni mint egy jó nagy pizza vagy kalács :)

2015. ápr. 30. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
51%
dettó, 6 hós korában elkezdtem mozogni, odafigyelve, és keveset enni. 8 hós már nincs tejci.. szépen elapadt..
2015. ápr. 30. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
hát akkor még várok :-( mennyi minden befolyásolja... köszönöm a válaszokat
2015. ápr. 30. 13:03
 6/12 anonim ***** válasza:
Azzal semmi baj nincs szoptatás alatt sem, ha az egészségtelen, hizlaló dolgokat kiiktatod. Gondolok itt arra, hogy ha mondjuk két étkezés között éhes leszel, nem egy csokit kapsz be, hanem megeszel egy almát helyette. Vagy hogy vacsorára nem melegszendvicset eszel, hanem például levest (a folyadék amúgy is jól jön ilyenkor). Vagy rántott hús helyett grillezettet választasz. Természetesen a szervezetnek kell a cukor, a szénhidrát, de ha a szükségesnél nagyobb mennyiséget elkerülöd, azzal bajt nem csinálsz (sőt, tulajdonképpen erre amúgy is figyelni kellene, szoptatástól függetlenül is).
2015. ápr. 30. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Mit értesz fogyókúra alatt? Hogy akarsz fogyókúrázni? Ha ez neked azt jelenti hogy nem eszel cukros, finomlisztes, zsíros vackokat és mozogsz akkor igen lehet, bár ezt rendes, egészséges táplálkozásnak/életmódnak hívják, ami szerint mindenkinek élnie kellene.
2015. ápr. 30. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Ja és a tejet nem a pizza fogja neked termelni, hanem ugye a szénhidrát azt viszont be lehet vinni egészségesebb formában is (zabpehely, zabliszt, rizs, stb.)
2015. ápr. 30. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
fogyókura alatt azt értettem, hogy szülés óta nemigen van étvágyam, de mindig eszek ha pl. ebéd,vacsora idő van,mert kell a tejhez.gondoltam ennék csak akkor,mikor tényleg éhes is vagyok
2015. ápr. 30. 17:22
 10/12 anonim ***** válasza:
Abszolút rossz irány ahogy csinálni akarod, rendszeresen kell enni, "rendes" mennyiségű kajákat, ügyelni kell rá hogy a napi szénhidrát-zsír-fehérje arány megfelelő legyen. Napi minimum 5 étkezés és 3 l folyadék, lehetőleg víz. Pl.: reggelire mehet zabpehely gyümi tejjel/vízzel/joghurttal ahogy jól esik, vagy teljes kiőrlésű/rozs kenyér felvágottal, zöldséggel, tízórai egy alma, ebéd csirke/pulykamell rizs, saláta, uzsonna ha megéhezel pár kölesgolyó, vacsi saláta, tojás, husi, hal, stb. Ezt csak úgy nagyjából írtam hogy kb hogy kellene elképzelni egy napi étkezést, de ha rendesen akarja valaki csinálni az elején bizony oda kell figyelni az arányokra, mennyiségekre, hasraütészerűen az össze-vissza evésnek nincs értelme.
2015. ápr. 30. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!