Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Nem kicsik még a felvilágosítá...

Nem kicsik még a felvilágosításhoz?

Figyelt kérdés

Itt szoktam olvasgatni,hogy 6-7 éves kortól már magyarázzák a gyereknek,hogy anya punciján hogy fért ki,meg apa fütyijén hogy megy át a magocska,stb. Kicsik még ehhez,nem? Én is kérdezgettem ilyen koromban,de nekem azt mondták,hogy a gólya hozott a csőrében,és én ezt el is fogadtam. 12 éves koromban meglepődtem,mi ez a vér,anya mondta,nagylány lettem,tett be nekem betétet,az sem okozott megrázkódtatást. 15 éves koromig ő cserélt nekem betétet minden hónapban,azután már én. Nem voltam debil,kitűnő tanuló voltam,értelmes,csak még játszottam,rajzoltam,verseket faragtam,olvastam. A szexről 16 évesen hallottam,de nem anyutól. Nem lett bajom tőle,30 évig szűz voltam. Miért lett volna jó hamarabb elveszteni? Érdemes volt várni. Közben nem terhelték meg a lelkemet felnőtt dolgokkal se 6 évesen,se 12 évesen,se 15 évesen. Én magamat igazán 25 éves koromtól éreztem felnőttnek,20 évesen is érzékeny nagykamasz az ember.

Szóval a gólyamese szerintem nem árt. Hagyja az ártatlanságot kifejlődni,s nem veszi el a gyerekkort. El lehet hinni,hogy felnőttként már nem gondoltam,hogy a gólya hozta a gyermekemet.

Ti hogy látjátok? Nekem hiányzik a gyerekekből a gyermeki,ártatlan világ.


2015. máj. 1. 13:56
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%

Az sem normális, amit leírtál, ne haragudj! Életemben nem cserélte anyám a betétemet, én sem a 15 éves lányomnak... Ilyet még nem is hallottam, kissé beteges:S


A felvilágosítás nálunk 11-12 éves korban kezdődött.

2015. máj. 1. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
100%

Öööö, furcsa, hogy "kritizálsz" másokat, miközben nekem baromi furcsa, hogy anyukád cserélte a betétedet, és 30 évesen még szűz voltál.

Mindegy. Nem vagyunk egyformák, szerencsére.


Nekem 11 évesen jött meg először, én cseréltem a betétemet.

18 évesen vesztettem el a szüzességemet, egy nagyon kedves sráccal, nem bántam meg. Védekeztünk, mindig.

16 évesen engem sem érdekelt a szex.

Soha nem mondták nekem, hogy a gyereket a gólya hozza, de nem is kötötték az orromra, hogy anya és apa szexelt. Valahogy az élet vezetett rá, hogy mi is az a szex, ahogy nyílt a tudatom. Nem ültek le velem sem 6 évesen erről beszélni. Hagyták, hogy magam érjek meg rá.


Azzal viszont egyetértek, hogy a gyerekek túl sokat tudnak. De ez azt hiszem nem kizárólag a szülők hibája. Ilyen a világ, túl sok az infó, a gyerekekhez is hamarabb elér minden, ami minket még elkerült.

Ehhez már csak az kell, hogy szülőként próbáljuk megvédeni a gyerekeket, és jó úton terelni.

2015. máj. 1. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
100%
Ne haragudj, de te meg egy másik véglet vagy...
2015. máj. 1. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
100%

Hát ez beteges, hogy egy menstruálo lánynak az anyja cseréli betétet. ... Még jó hogy nem tampont cserél. Az se normális, hogy 30 évesen vesztetted el szuzessegedet.

Az én gyereke 12 éves, két éve tudja, hogy majd egyszer menstruálni fog

2015. máj. 1. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
100%
Hú kérdező,inkább a te életed volt furcsa.Semmiképpen nem lett volna szabad meglepődnöd,mikor megjött,már rég tudnod kellett volna mi az.Anyukád nagyon elrontotta.A betétcserére inkább nem mondok semmit,mert elhányom magam.Nem korai a 6-7 év,mert ma már az olyan világot éljük,hogy amint a gyerek bekerül az iskolába,óvodába,már egymás közt ezt beszélik.Inkább tőled tudja meg,hogy mi az ábra,ne egy kortársától.Ma már sok 10 éves kislány menstruál,nem árt előtte évekkel felvilágosítani,6-7-8 évesen,ahogy az értelmi szintje engedi.Ez jóval kevesebb traumát okoz,mintha ülne a wc-n 11 évesen,és azt hinné meghal,mert vérzik.
2015. máj. 1. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
87%

Az en nagyobbik fiam hat eves, negy volt, amikor terhes lettem az occsevel. Nyilvan valamit mondanunk kellett, hogy hogy kerult oda, mert erdekelni kezdte a dolog, hazudni meg nem akartunk. Mindig annyit mondtunk, amennyit kerdezett, nem traktaltuk feleslegesen soha. Megmondtuk, hogy Apa hozta ajandekba, Anya hasaba. Hogy hogy fert bele? Akkora volt, mint egy so, ott novekedik, es amikor mar szukos volt neki odabent, megerkezett hozzank.

Azt is tudja, hogy ha ket felnott szerelmesek, akkor este nagyon megolelik egymast, igy lesz a kisbaba. Ez szerintem igy normalis, es a mai vilagban teljesen elfogadott (ovono vagyok, mesleik a gyerekek, hogy mit mondanak nekik otthon, nincs ezzel semmi baj).

Bocsanat Kedves Kerdezo, de nagyon lesokkolottam a kerdeseden. Nem is azon, hogy Anyukad cserelte a betetedet (bar eleg fura), hanem hogy ugy gondolod, hogy azzal, ha felvilagositunk egy gyereket a maga szintjen, elveszti az artatlansagot, a gyerekkort... Ez nagyon nagy butasag!


ui.: Nekem meg azt is tudja a fiam, hogy neha Anyanak faj a hasa es a hata, ilyenkor nincs kedve trambulinozni, futkarozni, jobb neki pihenni. Ha lanyom lenne, azt is tudna, hogy ha nagy lesz, neha o is lesz majd igy vele...

2015. máj. 1. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
83%

Hát nekem bizony a 4.5 lányom tudja, hogy honnan jött a baba. Kevesebb, mint 4 éves volt, mikor elkezdtük beszélni a témát. Mert akkor mondtuk el neki, hogy kistesó lesz. Kinyitottam vele a terhes könyvet, amiben a méhünk van ábrázolva az ondósejtekkel meg minden.Elmagyaráztam neki, hogy az anyuka sejtje találkozik az apuka sejtjével és a méhemben fejlődik a baba. Aztán meg majd a puncin jön ki. Aztán a 2. lányom császáros lett. Akkor látta a vágást, elmondtam neki, hogy kistesó nem találta a kijáratot, ezért doktorbácsi segített neki. Azt is tudja, hogy szoktam vérezni. Még 3 éves volt kábé, mikor látta. Először azt mondtam neki, hogy anyuka beteg, azért kell neki a pelenka. Később elmeséltem neki, hogy a nénik, anyukák véreznek néha, ilyenkor kell a felnőtt pelus. Most már a nevén hívom a betétet. A szexről és szexualitásról is elkezdtük a felvilágosítást. Egyelőre a csóknál tartunk. Azt mondjuk neki, hogy fiú lánnyal szokott, lány lánnyal vagy fiú fiúval nem...arra a részre még ráér. Szépen fokozatosan kell bevezetni ezekbe a gyerekeket, hogy természetes legyen a számukra...mert ez az is. Szeretném én felvilágosítani. 8 éves korára szeretném, ha nagyjából tudná, hogy mi is fog zajlani a szervezetében, mikor nővé válik...persze egy 8 éves szintjén. De már elkezdtük ezt is, hiszen mondogatom neki, hogy nagy lesz, lesz majd cicije és neki is szőrös lesz a puncija...stb...ezeket akkor kell mondani, mikor rákérdez, hogy anyu neked mért van az ott. Ilyenkor a lehető legtermészetesebben és a legegyszerűbben kell válaszolni. Nem is értem hogy lehet nem felvilágosítani a gyereket. Ha kérdez, azt mondod neki, hogy ne foglalkozz te ezzel, vagy mi? Ha ezt mondod, egyből kíváncsibb lesz, hogy miért kell ezt titkolni. Attól, hogy fel van világosítva, még ártatlan gyermek marad, csak jót teszel neki azzal, hogy nem úgy ér oda a mensihez, ahogy te is: elkezdtél vérezni, és megkérdezted, hogy mi ez, anyád meg csak elintézte azzal, hogy felnőttél s berakott neked egy betétet. ...szerintem ez a beteg. 3 évig anyád ment a wc-re veled és cserélte a betéted?! A gyereknek egy-két alkalommal meg kell mutatni, aztán ő csinálja. Azért akarom minél korábban ezt is megmutatni neki, hogy ezt is addigra tudja.

Már tisztaságit tudja, hogy kell használni. A minap hasmenés félesége volt. 5 percenként pukizott és kakis lett tőle a bugyija- hát meguntam, és kezdtünk kifutni a bugyikból, így tisztaságit raktam be neki. Annyira megtetszett neki, hogy másnap látom, hogy ott a hátulja a tisztaságinak a földön a fürdőbe...na akkor még egyszer megbeszéltük, hogy az csak akkor kell, ha szükség van rá. Többet nem vett elő, de nagyon tetszett neki:D Mindenbe fokozatosan kell bevezetni őket. Nem csak a felvilágosítást kell így csinálni, de a házi munkát is, a lányoknak a lányos dolgokat-ruhák, smink, hogy kell vieslkedni...stb és a fiúknak is el kell ezeket mondani. Gondolj csak bele, nem hiszem el, hogy egy pillanatig se pánikoltál a vér láttán, mikor azt sem tudtad, mi az.

A fiúk is, ha nincsenek felvilágosítva időbe, egy reggel felébrednek és nem merik elmondani, mi történt reggel. Pedig akár már 10 éves korukban bekövetkezhet. Lányoknál már 9 évesen előfordulhat...egy 9 éves kislány, szerinted hogy éli át élete első mensijét, ha nem világosították fel? Igenis 8-9 éves korra ezekkel a dolgokkal mind a lányoknak a lányos dolgokkal, mind fiúknak a fiús dolgokkal tisztában kell lenniük.

2015. máj. 1. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
100%

Hát szerintem valahol bőven a kettő között van a normális.

Azért az is nagyon fura, hogy azt mondták Neked, hogy a gólya hozza a kisbabát, ok, nem kell naturálisan előadni egy 5 évesnek, hogy hogy készül a baba, ezzel én is egyet értek, de azért azt általában tudják, hogy az anyuka hasában növekszik kisbaba és nincs köze a gólyához, viszont ahhoz inkább, hogy anya meg apa szerettek volna kisbabát vagy ilyesmi.

És közben nem láttál egyszer sem terhes nőt? Vagy azt mondták lenyelt egy dinnyét?

Ez meg hogy az anyukád cserélte a betétet..több mint fura.. de nekem sántít a sztori... ment veled mindig iskolába amikor megvolt? Vagy hogyan kell elképzelni pontosan?

Szóval ahogy valaki írta, Te a másik véglet vagy, és egyik sem jó.

2015. máj. 1. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
100%

te hol tanultál? mert a történeted 2 pontban is kizárja a közoktatást, feltételezem anyukád nem járt be a suliba betétet cserélni, 15 éves korodban már középiskolás voltál, jesszus! a másik, hogy felvilágosító órák vannak, na meg biológia! te meg 16 évesen hallottál a szexről? barátaid se voltak akik szóltak volna tízenéves korodban, hogy nem a gólya hozza a babát? ne haragudj, de egyszerűen nem tudom elhinni :)

csak kíváncsiságból, minden rosszindulat nélkül, meddig hozott neked ajándékot a jézuska, húsvéti nyuszi és a mikulás?

2015. máj. 1. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
100%

Nekünk hetedikben vagy nyolcadikban levetítettek egy felvilágosító filmet a suliban, pedig már nem ma voltam annyi idős hanem vagy húsz éve. Szóval akinek addig nem mondták el otthon vagy idősebb barátoktól nem hallotta, az ott mindent megtudott. (Egyébként a biológia könyvben is benne van).

Ez a betétcserés sztori pedig nagyon beteg :D. Még olyat el tudok képzelni, hogy ha nagyon hamar jön meg egy kislánynak, akkor első pár alkalommal segít neki az anyukája, de ez???!!! :D :D Fúj.

Szerintem egyszerűen unatkozol, és kitaláltál egy hülyeséget,amin mindenki kiakad, és amire majd sok válasz érkezik, és majd olvasgatod. Jó olvasgatást.

2015. máj. 1. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!