Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Amit pár hónapos óltásként...

Amit pár hónapos óltásként kapnak a kicsik agyhártyagyulladás ellen az a kullancs ellen is véd? Vagy az külön oltás?

Figyelt kérdés

2013. máj. 22. 12:40
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

Az két különböző oltás.

Az egyik a kullancs által terjesztett agyhártyagyulladásra van, a másik pedig a Menningococcus c baktérium által okozott agyhártyagyulladásra van.

2013. máj. 22. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:

Az külön oltás, kullancs Encephalitysnek hívják és nem kötelező védőoltás. Úgy tudom 1 év alattiakat nem oltanak vele, de ez nem biztos. Nekem pont múlt héten mondta a védőnő, hogy megdrágult és receptre is 5 ezer forint 1 oltás. Ebből 2 oltás kell, majd 1 év múlva még egy harmadik.

Van még a Meningococcus C elleni védőoltás is, ami szintén nem kötelező, de ez a "C" típusú fertőző agyhártya gyulladás ellen véd.

2013. máj. 22. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat, én is így gondoltam,hogy külön oltás! És azt sem tudom beadassam e! De gondolkodom rajta!
2013. máj. 22. 12:48
 4/14 anonim ***** válasza:
Az agyhártya elleni oltás nem véd a kullancs ellen.
2013. máj. 22. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
2 külön oltás a kulancs oltás 3 részböl áll az az elsöt és a második oltást 1 hónap különbségel adják be a 3.oltást viszont a második rész oltás után 1 ével .ez 3 évig jó utána emlékeztető oltás kell .
2013. máj. 22. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

Off egy kicsit: ma kapta meg a lányom a második kullancs elleni oltást, 2.100 Ft volt. Nem 5.000.-

A kullancs agyvelőgyulladást terjeszt, nem agyhártyagyulladást. Így természetesen két különböző oltás. Én beadattam, mert sokat kirándulunk és nyaralónk van a Balaton partján, ami kifejezetten veszélyes terület.

2013. máj. 22. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

6-os rosszul tudod, kijavítanálak.

A kullancs nem csak agyvelő, hanem agyhártyagyulladást is terjeszt. És nem ezen múlik, hogy két különböző oltás van, hanem hogy a kétféle agyhártyagyulladást nem ugyanaz okozza.

2013. máj. 22. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
6-os vagyok. De az oltás csak az agyvelőre vonatkozik, nem? Vagy az agyhártyára is?
2013. máj. 22. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

A kulancs-encephalitis ­ más néven kora tavaszi agyvelő- és agyhártyagyulladás (FSME) ­ vírusok által terjesztett fertőző betegség. Németországban körülbelül évi 300 kullancsencephalitis esetet jelentenek, ezek fele azonban olyan enyhe lefolyású, mint egy influenza-fertőzés. Tavaly Németországban egyetlen haláleset sem történt.


Hazánkban évente körülbelül 46-84 megbetegedés fordul elő. Leginkább azok a középkorú felnőttek vannak kitéve a fertőzés veszélyének, akik munkájukból adódóan gyakran találkozhatnak kullanccsal (pl. erdészek, favágók, vadászok) - írja az ANTSZ, majd hozzáteszi: a betegség általában teljes gyógyulással végződik."

Egyébként a Lyme-kór ellen nem véd!!!

2013. máj. 22. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Köszönöm szépen a tájékoztatást! Én nem így tudtam. Az Encepur oltás is van olyan jó, mint az FSME?
2013. máj. 22. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!