Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Normális két éves kisgyermekné...

Normális két éves kisgyermeknél a (főleg éjszakai) szájszag?

Figyelt kérdés

Kisfiam három hete hagyta abba a szopit, most múlt két éves. Körülbelül ezzel egyidőben kezdődött a bölcsiben a hányós-hasmenős vírus, amit több körben is elkapott, így gyakorlatilag azóta csak néhány napot volt teljesen egészséges, de pár nap bölcsi után újra elkapott valamit.


Így két változás történt egyszerre: a szopi abbahagyása és a betegeskedés. Azelőtt mindig tökéletesen tiszta, édeskés, kellemes illatú volt a lehelete, újabban viszont éjjel van egy kis szájszaga. Nem kell extrém kellemetlenre gondolni, de azért a megszokott édes, tiszta illathoz képest furcsának tartom. A fogai a legjobb tudomásom szerint rendben vannak, minden nap kétszer mossuk, édességet itthon szinte nem is, csak a bölcsiben kap (sajnos).


A gyermekorvosunk szerint ne törődjek vele, de én úgy érzem, hogy valami nincs rendben. Túlaggódom?


2015. máj. 3. 16:06
 1/4 anonim ***** válasza:

A lányomnak is van az esti és a délutáni alvás után szájszaga. Az övé se az a kimondottan büdös amitől rosszul van az ember, de lehet érezni.

Ez normális, hiszen vannak fogai, nyelve és ezen elszaporodnak a baktériumok míg alszik.

2015. máj. 3. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Nâlunk akkor van fura szàjszaga a gyerkőcnek, ha szomjas. Itatàs utàn elmúlik. Próbàld ki, hàtha.
2015. máj. 3. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Minden foga kijött már? Én mindig akkor éreztem szájszagot mikor jött a foga. Az utolsó 4 nálunk bőven 2 éves kora után bújt ki.
2015. máj. 4. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszolkat. Sajnos nagyon keveset iszik, mindent megpróbáltam: először persze elvből csak vizet,d e már otthon facsart gyümölcslevet, bolti babagyümölcslevet, teákat, mindent. Tehéntejen, vízen és a leveseken kívül más folyadékot nem fogad el, de összesen is nagyon kevés a bevitt mennyiség. Ezért ezek szerint emiatt is lehet. Az utolsó négy foga még neki sem bújt ki...
2015. máj. 5. 10:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!