Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Egyoldalú étkezés okozhat-e...

Egyoldalú étkezés okozhat-e kisgyermeknél idegrendszeri problémákat? Folyt. Lenn.

Figyelt kérdés
3,5 éves a kisfiam és szinte mindig makacs, visszautasítja az ennivalót, szóba jöhet esetleg a sült krumpli, a rizs kukoricásan és a főtt tészta. Nagyon nehezen lehet rávenni, hogy egyen levest. Állandóan visszautasítja a gyümölcsöt, a süteményt, a zöldségfélét. Semmi újat nem fogad el. Vásárolásnál sem kéri, hogy ezt vagy azt a sütit, péksüteményt stb. szeretné, ha megvennénk. Ezért gondoltam, hogy a fent leirtak szerint nem lehetséges, hogy vitaminhiány okozza a nyafogását, a lobbanékonyságát, türelmetlenségét stb. Mit tegyek /tudom most abban a korszakában van,amikor mindenre azt mondják, hogy hisztizik/ úgy gondolom, de nem ismerem, hogy melyik az a vitamin, amelyik étvágyat is csinál és nyugodttabbá is tenné a kisfiam! Mindenféle ötletet, tapasztalatot szívesen veszek!!

2015. márc. 18. 23:43
 1/5 anonim ***** válasza:
Sajnos, ha csak igy eszik az valoban karos. Hiszen vitamin es asvanyianyag hiany lep fel azt pedig potolni kell. Egy ismerosom fia is ilyen, bar o autista. Mindenfelekeppen fordulj orvoshoz, o pontosan megtudja mondani mire van szuksege konkretan a gyerekednek. Most hiaba sorolunk fel par dolgot, lehet, hogy komplex etrend, vagy konkret keszitmeny tud segiteni amit orvos ajanl vizsgalatok utan.
2015. márc. 19. 03:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

A B-vitamin, ami étvágyat csinál és az idegrendszert támogatja. Bár amiket felsoroltál, azokban pont van, ezért is nagyon ritka, hogy kisgyerekneknél belőle hiány legyen, de egyoldalú étkezés esetén (meg egyébként is) nyugodtan adhatsz neki valamilyen multivitamint. Sokféle gyermek-vitamin létezik (szirup, rágótabletta, gumicukor formátumok), kérdezz rá gyógyszerésznél, melyiket ajánlja.

Ami bajos lehet, az inkább a fehérjék hiánya, ha nem eszik húst, halat vagy legalább tejtermékeket. Püré (krémleves, turmix) formájában, esetleg ivóléként (mondjuk Kubus üvegben) sem fogad el mást?

Másrészről pedig három és fél évesen már lassan véget kéne érjen a dackorszak... Oviban hogy kezelik a válogatósságát?

2015. márc. 19. 06:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
71%

Erre van az a nagyon egyszerű módszer, hogy megkínálod rendes étellel. Ha nem kér, akkor nincs más, következő étkezésig nincs kaja. Akkor megint megkínálod.

Maximum egy napig tart, előbb-utóbb győz az éhség.


Emellé érdemes nem nagy ügyet csinálni az étkezésből, mert neki ez akár eszköz lehet arra, hogy befolyást gyakoroljon - ami a jelek szerint sikerül neki.

Szóval ne tukmáld, ne kérleld. Kínáld fel, aztán, ha nem kéri, akkor tedd el.

2015. márc. 19. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Illetve esetleg játékkal tudod még etetni. Eszik a játék, evőset játszotok, nálunk még az is bevállt, hogy egymást etetjük.


Nem azt mondom, hogy napokig éheztesd, de mindenképpen próbáld ki, hogy nem kapja meg a sültkrumplit hanem "csak ez van mert anya elfelejtett boltba menni".


Ja és az áttérés ne drasztikus legyen (egyik nap sült krumpli aztán csak főtt brokkoli) hanem fokozatos. Illetve a zöldségeket is próbálhatod fűszerezni kicsit, akkor sokkal finomabbak.

2015. márc. 19. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
off: 2. vagyok. Az én gyerekem is válogatós lett másfél évesen, addig mindent szépen evett. Pedig továbbra is együtt ettünk, rendes kaját. Volt, hogy mást nem kapott, csak vizet, otthon egyszer két napig is éhezett, már öklendezett. Bölcsiben 3 hónapig nem ette meg az ebédet... Azért óvódára szép lassan javult, most is válogatós (lassan 5 éves), de már nem annyira drasztikusan. Pl. már kiszedi az ételéből, amit nem szeret, nem pedig hozzá sem nyúl és üvölt, mert mondjuk jajj hozzáért a borsó a rizshez... Csak azért írom, hogy nem mindenkinél válik be, amiket írtál, pedig anno becsszó, mindent végigpróbáltunk (én mindig megkaptam, hogy engedékeny vagyok, rossz a főztöm és csak nasival tömöm biztos), de az összes nagymama, keresztszülők és egyéb "na majd én" rokonok és nevelők bicskája is beletört a gyerek akaratába.
2015. márc. 19. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!