Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Aki nem tökéletes körülmények...

Aki nem tökéletes körülmények közé vállal (t) babát? Mesélnétek? Mik a körülmények? Jött a baba vagy terveztétek?

Figyelt kérdés
Úgy döntöttünk, nem vàrunk tovàbb. Dolgozunk, tudunk félretenni (pàr éven belül kp-ra meglesz a lakàsra való) autó, megtakarìtàs van, mellette stabil kapcsolat.
2015. máj. 3. 20:14
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
86%
A leírások szerint nálatok tökéletesek a körülmények
2015. máj. 3. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
61%
Kinek mi a tökéletes körülmény?
2015. máj. 3. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
24%
Nem írom le, mert úgyis csak lepontoznának, annak meg semmi értelme.
2015. máj. 3. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
84%

Én nem pontokat gyűjtök, így leírom.


Dolgoztunk mindketten 4-5 éve, amikor az első gyermekkel terhes lettem. Volt egy Trabink, anyunál laktunk. A kapcsolatunk stabil volt, házasok voltunk 4 éve, előtte 6 évig együtt jártunk. Megtakarításunk nem volt.

2015. máj. 3. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
80%

Olyan sosincs, hogy "tökéletes körülmények"

Ugyanakkor mindenkinek máskor vannak meg a megfelelõ körülmények. Nekem sose volt többszázezres fizetésem, se milliós megtakarításom a bankban, nincs egy diplomám se, ès a fèrjemnek sem, ráadásul a szülés elõtt csak 3 évet dolgoztam. Autónk ugyan van, de szerintem egyáltalán nem létszükséglet, nem is a gyerek miatt van, hanem mert a férjem munkájához elengedhetetlen. A munkahelyemre visszavártak, ès azóta is ott dolgozom. A gyerekünk semmiben sem szenved hiányt, nekünk felnõtteknek is csak annyi "hátrányunk" van a gyerekvállalásból, hogy jóval ritkábban van lehetõségünk szórakozni menni.

2015. máj. 3. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
A sajàt lakhatàs a tökéletlenség. Szülőknél oldjuk meg, szoktak lenni nézeteltérések. Beleszólnak dolgokba.
2015. máj. 3. 20:46
 7/13 A kérdező kommentje:

"Negatîv" kimenetelű történetek is érdekelnek, lepontozni nem fogok senkit. Kicsit azért aggódom, hogy mi lesz, ha kevésbé megy majd jól, mégsem jön össze a lakàs, vagy valami egyéb beüt.

A többség mindig hangoztatja a "nem szülünk a semmire" mantràt, nàlunk még nincs meg minden.

2015. máj. 3. 20:50
 8/13 anonim ***** válasza:
95%

Albérletben éltünk (pontosabban szolgálati lakásban), a férjem, aki 5 évvel fiatalabb tőlem. abban az évben államvizsgázott a főiskolán (nappalin). Munkahely neki nem volt kilátásban ekkor, én már 7 éve dolgoztam, biztos munkahelyen. Volt valamennyi megtakarításunk, illetve a férjem is kereste a diákmunka lehetőségeket, amíg tudta.

Volt egy nehéz évünk a szülést követően (ő tanult volna, ami egy újszülött mellett nehézkesnek bizonyult, majd megviselt minket, (anyagilag is) hogy közel 1 évig nem talált munkát.

Aztán minden rendeződött, stabil munkahelye lett neki is, házat, autót vettünk azóta (bár még 1 év hitel van a házon), s megszületett a második gyerekünk is. Tervezett gyerek mindkettő, a korom miatt nem akartunk tovább várni. Ami érdekes és vicces: az elsőnél majdnem ráment a kapcsolatunk az államvizsgára, a második terhességem alatt új egyetembe fogott levelezőn, és munka, két gyerek mellett simán ment minden neki. :)

2015. máj. 3. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
Én 23 éves, férjem 25 volt, amikor született a fiunk. Én két éve, férjem 4 éve dolgozott. Házasok voltunk másfél éve, albérletben éltünk együtt már négy éve. Megtakarításunk 3,5 millió Ft volt ekkor, de se autónk, se saját lakásunk nem volt. Eredeti terv szerint fél év után mentem volna vissza dolgozni a munkahelyemre, férjem pedig eljött volna gyedre, ez sajnos nem.jött össze, mert a kormányzati döntéseknek hála a munkahelyem csődbe ment, de két hónappal később találtam máshol állást, így a fiunk 8 hónapos korában cseréltünk a férjemmel. Most lesz két éves, most keresünk saját házat. Nem érzünk hatalmas változást, persze más az élet gyerekkel, de abszolút jól vettünk eddig minden akadályt. Jah és nem tervezett baba volt a fiunk, de örülünk, hogy könnyen összejott, mert nekem sok probléma miatt azt mondták, hogy természetes úton nem lehet gyerekem.
2015. máj. 3. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
83%

Azért a "semmi" és a "semmi" között is van különbség. Akik egy átalakított gyerekszobàban élnek anyuéknàl, semmi vègzettsègük se munkájuk ès a hajlandóság sincs meg bennük a tanulásra ès a munkára, na azok a semmire szülnek. Önmagában az, hogy a szülõkkel egy házban laktok nem jelent semmit. Kapásból 4 olyan családot is tudok ahol így van. Ebbõl van olyan akik már 15 ève hàzasok, mindenhol legalább 2 gyerek van. Tény, hogy nem 50nméteres panelban lakik egyik sem.

És azt se felejtsd el, hogy a "nem szülünk a semmire" szajkózók egy része pusztán irigysègből mondja, mert nekik a gyerekvállalás legelengedhetetlenebb feltètele hiányzik : a párkapcsolat.

2015. máj. 3. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!