Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Nagyon vágyunk babára. Ti...

Nagyon vágyunk babára. Ti mikor, milyen körülmények közt vágtatok bele? Volt esetleg valaki hasonló helyzetben?

Figyelt kérdés
Fél éves házasok vagyunk, 25 és 29 évesek, a szüleimnél lakunk, külön emeleten, jelenleg saját házra gyűjtünk. Nagyon jó a kapcsolatunk a szülőkkel, jól működik az "élni és élni hagyni". Nem egyszer mondták már, hogy azért ne fogjuk vissza magunkat, mert egy fedél alatt lakunk, ők örülnének, hogyha 5-en lennénk. Jól is hangzik, helyben maradna a segítség, de tartunk tőle, hogy ha oda születik a baba, akkor ott ragadunk, vagy nagyon nehezen tudunk lépni. Annyira tanácstalanok vagyunk... :(

2014. jún. 16. 15:13
 1/5 anonim ***** válasza:
Mi külön lakásban laktunk, 1 éves házasok voltunk, mikor teherbe estem. Én 30, a férjem 27 éves volt. Nagyon jó a kapcsolat a szüleimmel, de én nem szívesen élnék azért velük együtt. Nem szerencsés és ha baba is van, az sok surlódáshoz vezethet.
2014. jún. 16. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Mennyi a keresetek,a félretett gyerekre költhető rész, és mennyi idő a saját lakás, járna neked gyed ez a fő kérdések szerintem?
2014. jún. 16. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Az attól függ, hogy mennyit keres a férjed és mikor szeretnétek elköltözni. Ha nincs segítségetek a babacuccoknál, akkor mire beszerzel mindent (még ha nem is újak vagy a legmenőbbek) az elég sok pénz.

Utána is kell költeni a babára.

Számolgassatok, osszatok és szorozzatok, aztán meglátjátok, hogy nektek mi a legjobb.

2014. jún. 16. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Mamáék lent laktak egy két generációs ház alsó szintjén, anyuék fent. Mamáék sajnos meghaltak és mi a párommal leköltöztünk, ugyan 2 külön bejárat volt, de együtt laktunk anyuékkal. Ennek 3 és fél éve. Összeházasodtunk és megszületett a lányunk. Soha semmi probléma nem volt köztünk emiatt, amit senki sem hisz el. Anyuék nagyon jó szülők, velük is jól működik az élni és élni hagyni. (A férjem is így gondolja.)


Persze nem felejtettük el, hogy ez csak egy átmeneti állapot, lehetőség a spórolásra, nem végleges megoldás. Főleg, mert most a tesóméknál fordult komollyá a kapcsolat, nekik is jó volna a közeljövőben ez a lehetőség. De nem csak emiatt, hanem mert mindezek mellett fontosnak tartom a külön életet, lakhelyet. Októberben költözünk, elkészül a házunk.


Szóval nálunk ez működött, hátha nálatok is, bár nem ismerjük egymást. Attól is függ, mennyire tökéletes a férjed kapcsolata anyósékkal, mert ez köztetek is vitákat szülhet, ha nem.

2014. jún. 16. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Nem voltam ilyen helyzetben,de azt mondom örüljetek,hogy rendezett körülmények között vagytok,pláne még ha jól kijöttök.Imádom anyámat,a legjobb ember akit ismerek,de együtt élni vele ilyen közel én nem tudnék,anyósom dettó.De ha ti jól kijöttök,akkor hajrá,csak amiatt hogy baba van,nem fogtok ott ragadni,csak ha ti is úgy akarjátok,akkor meg mi a gond? :)
2014. jún. 16. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!