Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Hogyan kaphatnám vissza az én...

Hogyan kaphatnám vissza az én kedves kislányom?

Figyelt kérdés

Néztem a régi családi felvételeket, és szinte végigsírtam. Régen kis kedves volt, udvarias, bár voltak hisztik, de hamar kikattant.

Aztán jött az óvoda, és napi szinten több hiszti van, duzzogás, nyafi, affektálás, semmi sem jó. Néha úgy érzem, tök mindegy mit teszek, beleköt.

Ha motorral megyünk, a biciklit akarja út közben, ha biciklivel, akkor a motort. Ha én megyek érte az a baj, ha az apja, akkor az.

Mintha egy teljesen másik gyerek lenne :(


2015. máj. 4. 07:10
 1/6 anonim ***** válasza:
40%
Neveld meg és ne hagyj helyet a hisztinek, az van amit te mondasz, nehogy már egy 4-5 éves mondja meg h mi h történjen
2015. máj. 4. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

A hisztire soha nem engedek. De attól még napi kettő-három bejön.

Vannak jó pillanatok, aztán hirtelen minden előjel nélkül kezdődik.

2015. máj. 4. 07:38
 3/6 anonim ***** válasza:

Régen egy meg két éves volt a gyereked, most meg három vagy négy. Komolyan azt akarod, hogy ne változzon?

Ő is nehéz időszakot él át, az óvodakezdés nem egyszerű a gyerekeknek se, pláne ha te is most álltál munkába, tehát a család életritmusa is megváltozott. Persze ha otthon vagy egy kistestvérrel, az is bánthatja a gyereket. Ez nem azt jelenti, hogy nem dolgozhatsz, vagy vidd bölcsődébe a kisebbeket is az igazságosság jegyében, de legyél már megértőbb a naggyal is. Ne engedj a hisztinek, de szeresd hisztisen is, és gondolj arra, hogy ez a személyiségfejlődésnek fontos lépése. El fog múlni, mint a fogzás, a bepisilés, a mindent szájba vevés

És persze hagyd dönteni, amiben csak lehet, aztán bátran mondatod, hogy ma ezt választottad, holnap majd lehet a másikat.

2015. máj. 4. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Bocsánat, pár lényegi dolgot lehagytam. Fáradtság.

Ez a második éve az oviban. Évvesztes.

A ma reggeli hiszti: fahéjas müzlit kapott. Ő inkább csokisat evett volna. Vagy zabkását.

A szoknya alá a cicanadrágot akarja, nem harisnyát.

Csak tudjátok, néztem a videókat, és ezen akadtam meg:

Kocsiban ülünk, pufival kínálom.

-Köszönöm szépen, nem kéjek több kukujiszást. Jina(ő) most nézi a boszikat (tehenek) jó?


Az első két szón akadtam fent. Ma már csak akkor mond bármit is ha előtte "mit kell mondani?"t kérdezek tőle.

Az oviban sem éppen a legjobb.

2015. máj. 4. 10:14
 5/6 anonim ***** válasza:
Kicsit szoronghat, nem vagy vele, ez a baja. Később jobb lesz, hidd el, nehéz időszak ez neki is meg neked is. Viszont te vagy a felnőtt. Ha felébred ne csináld meg előre az ételt, válassza ki ő mit szeretne, próbálj vele felnőttként beszélni. Próbáld többször szeretgetni ha otthon van, próbáljátok közösen eltervezni a dolgokat. Nem másik gyerek, csak gondja van amit nem tud elmondani, mert még kicsi hozzá. Mondom ezt úgy, hogy megértelek teljesen, amikor két éves volt a gyerekem meghalt az apja, azóta nem szólal meg. Illetve most kezdett el újra "beszélni" ami azt jelenti ki tudja mondani újra, hogy anya, Pihe, cica, meg a hangutánzó szavak egy része. Tegnap elsírtam magam amikor azt mondta, hogy NEM. Most három éves, neki elölről kellett kezdeni mindent.
2015. máj. 4. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Bocsánat, hogy 19 évesen, gyerek nélkül beleszólok, de van egy hét- és egy hároméves unokatesóm, sok időt töltünk együtt szinte minden nap. Írtad, hogy "A ma reggeli hiszti: fahéjas müzlit kapott. Ő inkább csokisat evett volna. Vagy zabkását.

A szoknya alá a cicanadrágot akarja, nem harisnyát."

Miért, olyan nagy baj, ha cicanadrágot adunk a harisnya alá? Vagy ha a fahéjas müzlit félretesszük, és kitöltünk neki a csokisból? Már észrevettem, hogy annyit tud problémázni az ember ilyen apróságokon, amik végül is teljesen lényegtelenek. Amikor egyedül voltam az unokahúgommal, és ilyen kis dolgok miatt csapott két-három nagy hisztit, mire megengedtem neki, hogy ne a kiskanállal egyen, hanem a naggyal, vagy ne fogjuk össze a haját, hanem maradjon kiengedve, ha ő így érzi jól magát. Nem akarok kioktatni senkit, de szerintem néha könnyebb engedni nekik ilyen pici dolgokban, mint tizenpercekig veszekedni, majd könyörögni, hogy csináljon már akkor valamit. És a hisztit meg úgyis megunja, ha látja, hogy semmilyen reakciót nem vált ki anyából, ha rendre ellentmond neki.

Remélem, nem veszi rossz néven senki, hogy ilyen "háttérrel" írtam. :)

2015. nov. 27. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!