Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Most őszintén! Gyerekülést...

Most őszintén! Gyerekülést lehet előre tenni az anyósülésre? Nem hordozót.18-36 kg-os gyerekülést.

Figyelt kérdés

Mindenki mást mond. Már magam sem tudom, hogyan szabályos. Hátul a középső öv csak két pontos, oda magasítóval esetleg be lehet kötni gyereket? 1, 5 és 8 évesek.

Köszönöm előre is a segítséget!!


2015. máj. 4. 09:31
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
51%
úgy tudom lehet, ha ki lehet kapcsolni a légzsákot, de lehet rosszul tudom.
2015. máj. 4. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
0%

Én 2 évest akartam olyan autóban szállítani, amiben nincs hátul öv gyárilag.

2 rendőrt kérdeztem meg: egyik szerint lehet, másik szerint nem.

Itt a "közvélemény" azt mondja lehet. Én sem találtam tiltást a kreszben.

De nem kockáztattunk. Mivel 0-25-ös az ülés, ezért be tudtuk kötni fordítva is. Kibírta azt az egy utat a gyerek.


A nyolc éves milyen magas?

2015. máj. 4. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
57%

Főszabály szerint anyósülésen a gyerek 150 cm alatt csak MENETIRÁNYNAK HÁTTAL bekötve szállítható, kikapcsolt utasoldali légzsák mellett. Amennyiben az ülés nem alkalmas az ilyen módon történő rögzítésre, vagy az autóban a légzsák nem kapcsolható, akkor nem szállítható itt a gyerek.


Az ülésmagasító a KRESZ nem számít gyermekbiztonsági rendszernek, 135-150 cm között kötelező a gyereket hárompontos biztonsági övvel rögzíteni mellette.

2015. máj. 4. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
50%
Egyébként a KRESZ kristálytisztán rendelkezik arról, hogy mi van akkor, ha az autóban hátul nincs öv: mégpedig úgy, hogy ebben az esetben 3 éves kor alatt ilyen gépjárműben nem szállítható gyerek egyáltalán, 3 éves kor felett, de 150 cm magasság alatt pedig az első ülésen nem szállítható semmilyen formában.
2015. máj. 4. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:

3! Belinkelnéd ezt a "főszabályt"?

Mert itt nem olvastam ilyet:

[link]

IV. fejezet 48§ (7)

2015. máj. 4. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 A kérdező kommentje:

Légzsák nincs, úgyhogy ez a része nem érint minket.

A 8 éves, kb. 140 cm. Úgy gondoltam, hogy őt tennénk középre hátra, magasítóval, két pontos övvel bekötve. Vagy előre. De akkor úgy értelmezem, hogy nem lehet.

2015. máj. 4. 09:53
 7/22 anonim ***** válasza:

Nem arról rendelkezik, hogy mi van akkor, ha hátul nincs öv, hanem ha a gyári kialakítás nem alkalmas.

Na most, ha van elöl biztonsági öv, és az ülés alkalmas a menetiránynak háttal való bekötésre, akkor miért lenne ez szabálytalan? Hordozót sem köthetek be előre??? Tudod vannak olyan autók, amelyikben egyáltalán nincs öv. Na az alkalmatlan. Nem az, ahol csak elöl van!!!

Szövegértés!

2015. máj. 4. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
"Ha a gyermekbiztonsági rendszer beszerelésére a gépkocsi a gyári kialakítása alapján nem alkalmas (az ilyen kialakítású M1, N1, N2 és N3 kategóriájú gépkocsiban a 3 évnél fiatalabb gyermek nem szállítható, illetve a 3. életévét már betöltött és 150 cm-nél kisebb testmagasságú gyermek az első ülésen nem szállítható)
2015. máj. 4. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 A kérdező kommentje:

Egyébként hogyan lehet egy nagy gyereket háttal bekötni? A lábait hova teszi? Nem tudom elképzelni. Amíg a pici elfért a hordozóban, befértünk az autóba, mert ugye őt előre tudtuk ültetni, de hátul most már nem fér el a 3 gyerekülés, pláne úgy, hogy a középsőt csak két ponton lehet bekötni ugye.

Tervezzük az autócserét, csak még nem tudtuk eldönteni milyen is legyen.:)

2015. máj. 4. 09:56
 10/22 anonim ***** válasza:
69%
Így. [link] Pl. Svédországban szinte csak így rögzített gyereket lehet látni.
2015. máj. 4. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!