Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » A jogosítvánnyal rendelkező...

A jogosítvánnyal rendelkező anyukák miért kérdezik meg, hogy be lehet-e kötni az anyósülésre a gyerekülést menetiránnyal szemben?

Figyelt kérdés
2013. okt. 13. 13:50
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
76%
Mert ezer eve vizsgáztak es fogalmuk sincs róla.
2013. okt. 13. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Én is utánaolvastam, mert 17 évesen szereztem a jogsim, és egyáltalán nem emlékszem, hogy volt szó gyerekülésről vagy babahordozóról. Ráadásul 30 vagyok, nem is tegnap volt, és nem, azóta nem olvastam a könyveket sem erről,szerintem senki más sem. Szerintem inkább kérdezzenek, mint hogy rosszul döntsenek ilyen fontos kérdésben.
2013. okt. 13. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Amikor még én vizsgáztam, akkor csak beültették a gyereket hátra, és ennyi.... sok kocsiban hátul még biztonsági öv sem volt, nemhogy gyerekülés.... azóta változtak a szabályok, lettek gyerekeim, úgyhogy nekem is utána kellett nézni, hogy milyen gyerekülés kell, hogyan kössem be, mi a szabályos, mi a biztonságos.
2013. okt. 13. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Az nem is baj, ha valaki utánanéz, de amikor utána is beköti előre, merthogy ki van kapcsolva a légzsák...
2013. okt. 13. 14:13
 5/11 anonim ***** válasza:
50%

Kikapcsolt légzsáknál belehet kötni előre is..Mi is sokszor megyünk a furgonunkkal ( 3 személyes )

Köztünk ül.középen

Légzsák kikapcsolva...gyerek bekötve a szabálnyak megfelelve !!!

2013. okt. 13. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
A 3 személyes autókraa azért más szabályok vonatkoznak.
2013. okt. 13. 14:30
 7/11 anonim ***** válasza:

5ös, nem, nem lehet előre bekötni kikapcsolt légzsákkal sem, csak menetiránynak háttal (tehát 1 éves kor alatt).

nekünk is van teherautónk, megkérdeztünk és nem szállíthatjuk abban a 4 évesünket, a kresz tiltja. máskérdés, hogy néha muszáj, mikor hajnalban megyek dolgozni, a férjem viszi a gyereket oviba és akkor a teherautóval mennek, nincs más választás :(


de amúgy szerintem azzal semmi baj ha kérdez valaki, az a baj, ha nem is kérdez, nem is néz utána, csak csinálja mert a saját véleménye az...

2013. okt. 13. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Én sem tudtam az erre vonatkozó szabályokat, úgyhogy utána kellett néznem, pedig van jogsim. Szerintem nem volt erről szó a tanfolyamon, bár nem emlékszem mindenre, mert a gyerekszülés előtt 15 évvel vizsgáztam.
2013. okt. 13. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
nálunk csak előre lehet bekötni a hordozós gyerekülést,mert hátul olyan rövid a biztiöv,hogy nem éri át a hordozót. elöl egyáltalán nincs is légzsák. hátra csak a 0-18-as ülést tudtuk bekötni. az utca minden babáját mi hoztuk haza (4-en vannak jelenleg), mind élnek :D sőt,az utolsónál rendőr is állított meg minket,egyetlen rossz szóval nem említette,hogy miért előre kötöttük be.
2013. okt. 14. 06:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Menetiránynak háttal be lehet kötni a hordozót vagy a gyerekülést (ha ki van kapcsolva vagy nincs légzsák). De állítólag akkor sem szól a rendőr, ha szemben van bekötve. Nem nagyon ismerik a kreszt (kivéve motoros rendőrök). Na de nem is a kresz miatt kell bekötni helyesen a gyerekeket, hanem a biztonságuk végett!
2013. okt. 14. 07:52
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!