Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Te így bemernél vállalni egy...

Te így bemernél vállalni egy kistesót? (megcsalásos story)

Figyelt kérdés

Előre is leszögezném,nem szeretnék vitát arról,hogy ki szerint mennyire voltam,hülye hogy megbocsátottam,ez az én döntésem volt,amiért vállalom a felelősséget.

Másik döntésem amire megerősítést kérnék.

A story: a fiunk születése után nem sokkal a férjemnek volt egy futó viszonya.Ez rá több mint egy évvel derült ki.A viszonyt befejezték,és banális véletlen során derült ki,de nagyon megviselt.El is költöztem egy hétre,de aztán csak megbocsátottam.Már eltelt 1,5 év,a bizalom szerintem soha nem lesz a régi,de az biztos,hogy igyekszik,nem lehet rá panaszom,és jól megvagyunk.Mindig is két gyereket terveztünk,és ő mostanában el is kezdte emlegetni,hogy lassan ideje lenne.Én viszont azt érzem,hogy egyáltalán nem akarok,mert bár vágynék rá,de az eszemmel kell gondolkodnom.Azok után,hogy ő az egyik legsebezhetőbb időszakban csalt meg,tartott fent viszonyt,és hempergett mással míg én a gyerekével otthon voltam,úgy érzem ennél nincsen lejjebb,és ha ezt megtette,megteheti máskor is.Én vállaltam ezt a kockázatot egy gyerekkel,de úgy érzem kettővel nem tudom.

Viszont ha ezt így elé tárom,félek nem fog jól esni neki.Nem emlegetem fel neki a viszonyt pedig a mai napig fáj.

Lassan dolgozni fogok,és tanulni is szeretnék,nem akarok kockáztatni,hogy ha netán úgy alakul két gyerekkel maradjak egyedül.

Szerintetek?



2015. máj. 4. 15:10
1 2 3 4
 1/38 anonim ***** válasza:
100%

Te csak visszaköltöztél, de nem bocsátottál meg neki.

Soha nem is fogsz, úgy érzem. És nem , ilyen lelkiállapotban nem vállalnék még egy babát.

2015. máj. 4. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/38 anonim ***** válasza:
70%

figyelj, megcsalhat egy gyerekkel is, kettővel is. ha szeretnétek gyereket és te egyedül is fel tudsz nevelni kettőt akkor próbáld meg eltenni magadban ezt a dolgot. nem jó, hogy az ő baromsága miatt neked lettek gátlásaid...


engem nem csalt meg a férjem, de úgy gondolom, hogy ha megbocsájtanék, akkor ezeknél a részeknél sem venném vagy legalábbis igyekeznék figyelembe venni.

mindenesetre nem jó, ha csak emiatt nem tudsz kiteljesedni mint anya.

2015. máj. 4. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/38 A kérdező kommentje:
Nem tudom van-e olyan ember aki szívvel-lélekkel meg tudja ezt úgy bocsátani,mint ha meg se történt volna.Én nem emlegetem fel,nagyon szeretem,és bizalmat szavaztam neki,de sokszor eszembe jut a mai napig,és mint írtam,ilyen fajta árulás után már soha nem lesz 100%-os a bizalom.De ezzel szerintem mindenki így van akit megcsaltak,és nem vált el ez ellenére sem.Köszönöm a válaszod!
2015. máj. 4. 15:15
 4/38 anonim ***** válasza:
100%
Semmi esetre sem. És te is jól látod, ha egyszer megtette, ugyanolyan könnyedén megteheti újra (persze nem biztos, hogy megteszi, de nyilvánvalóan erkölcsileg 0 az illető).
2015. máj. 4. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/38 anonim ***** válasza:

Most dolgozni és tanulni is szeretnél, ezek mellé nem akarod, hogy esetleg a második babánál is megcsaljon a férjed és utána úgy elhagyd, hogy nem mész vissza. Ez alapján logikus, hogy most nem akarsz még egy gyereket.

Később akarnál? Magad miatt akarsz-e vagy csak ettől a férfitól nem akarsz?

2015. máj. 4. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/38 anonim ***** válasza:

"n viszont azt érzem,hogy egyáltalán nem akarok,mert bár vágynék rá,de az eszemmel kell gondolkodnom.Azok után,hogy ő az egyik legsebezhetőbb időszakban csalt meg,tartott fent viszonyt,és hempergett mással míg én a gyerekével otthon voltam,úgy érzem ennél nincsen lejjebb,és ha ezt megtette,megteheti máskor is.Én vállaltam ezt a kockázatot egy gyerekkel,de úgy érzem kettővel nem tudom."


most akkor min gondolkozol?

tudod, hogy ez a kapcs sose lesz a régi, félsz újra megcsal.

jól megvagytok? te részedről erősen kétlem

2015. máj. 4. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/38 A kérdező kommentje:
Köszönöm második,ez elgondolkodtató,viszont nem biztos,hogy még egy gyereket el tudnék tartani egyedül.Vagyis hát ha rá kényszerülnék biztos megoldanám valahogy (ahogy az is megoldja akit elhagynak vagy ahol meghal az egyik szülő) de kérdés,hogy nem-e vagyok bolond ha ezek után bevállalok még egyet.Mert ha megcsalna megint utána jogos lenne a kérdés,hogy az első megcsalás után minek szültem még egy gyereket.Igaz?
2015. máj. 4. 15:18
 8/38 A kérdező kommentje:
Szeretnék még egy gyereket,de úgy érzem nekem több idő kell ahhoz,hogy biztosnak érezzem a kapcsolatot.
2015. máj. 4. 15:21
 9/38 anonim ***** válasza:
én nem vállalnék még egyet. de valószínű úgy érezném,ha így megromlott minden,hogy nem tudnék benne megbízni többet,nincs értelme a kapcsolatnak.
2015. máj. 4. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/38 anonim ***** válasza:

Ki tenné fel neked ezt a kérdést? Te saját magadnak?


Úgy gondolom, hogy ha nincs meg a bizalom felé, akkor ez már nem elég erős alap egy második babához. Arra is gondolnod kell, hogy milyen mintát mutatsz a gyerekeidnek ezzel? Együtt vagyok apátokkal, jól megvagyunk, de bízni? Naneeem, nem bízom benne, de látjátok, így is le lehet élni egy egész életet, nem gond. Csak ne vállaljatok be több felelősséget, mint amennyivel egyedül is elbírtok, mert a társatok, akivel az életet tervezitek, akármikor leléphet. Boldog lennél, ha a gyereked olyan ember mellett élné le az életét, akiben nem bízik meg annyira, hogy segítene neki, ha bajba kerülne, és nem hagyná el a gyerekeit egy másik emberért?


Ez mélyrehatóbb probléma, mint hogy legyen-e második baba, vagy sem. Szerintem más dolgokon is el kell merengened.


A jelenlegi gyermeked majd felnő és elmegy, tipp-hopp 15 év múlva. Aztán az utána következő 30-at ezzel az emberrel fogod leélni, aki ha csak egy órácskát is úgy van távol, hog ynem számol be róla, már arra gondolsz, hogy megint mással van, megaláz vagy hazudik.

Tényleg ilyen a jó élet? Megéri így élni?

A gyereknek jó, ha ilyen női/párkapcsolati mintát lát maga előtt?


Ezek komoly kérdések és ítélkezés nélkül hoztam fel, hogy gondold át. N31

2015. máj. 4. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!