Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Hogy hívják gyermekedet,...

Hogy hívják gyermekedet, mennyi idős és miért lett az a neve?

Figyelt kérdés

Nekem 3 van:)

Olivér (12), Adél (10) és Edit (3)

Különösebb oka nincs, olyat kerestünk, ami tetszik nekünk és megy a vezetéknévhez, nem számított, hogy gyakori-e vagy ritka.


2015. máj. 12. 10:53
1 2 3 4
 21/31 anonim ***** válasza:
100%
Még valamikor tini koromban eldöntöttem, ha fiam lesz az csak soma lehet. Egyszerű, nem tucat, de mégsem a kuriózum kategória. Fiam lett, a név a papának is teljesen megfelelő. Sok mindenkitől azt hallom, h szenzációs a név, nagyon illik a fiamra. örülök neki, h így gondolják, egy percig nem változtatnám meg. Ráadásul a vezetéknév kissé kacifántos, egyáltalán nem gyakori, így a Soma legalább egyszerűsíti azt.
2015. máj. 13. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/31 A kérdező kommentje:
Én mindnekit felpontoztam, nem értem, hogy ki volt és miért.
2015. máj. 13. 12:23
 23/31 holysmoke ***** válasza:
Viktória 2,5 éves Boróka 5 hónapos
2015. máj. 15. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/31 anonim ***** válasza:
Apukája nevét kapta: Ferenc. (4 éves) De nekem is nagyon tetszik ez a név.
2015. máj. 15. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/31 anonim ***** válasza:
Én már észrevettem ha van egy hosszabb téma a legtobb komment le van pontozva de azért vicces hogy ezen mégis mit?? :D
2015. máj. 15. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/31 anonim ***** válasza:
Első lányom Lara Fanni
2015. máj. 15. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/31 anonim ***** válasza:

Bálintunk (2,5) van, és valószínüleg Emmánk vagy Hannánk lesz.

Nem akartunk ritka/különleges nevet, egyszerűen kerestünk olyat,ami mindkettőnknek tetszik.

2015. máj. 15. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/31 anonim ***** válasza:

Bocsi, második lányom megnyomta az entert:D

Szóval első lányom Lara Fanni

második lányom Lea Alexa

Okok: Angliában élünk és olyan nevek kellettek, amik itt is használhatóak. Dupla betűk és ékezetek kizárva. Azonkívűl a férjem nevéhez is illeniük kellett, plusz tetszeni is kéne a neveknek ugye:D

Extra indokok:

Első lányom azért lett Fanni, mert neten ismerkedtünk meg a férjemmel és nem saját neveinket használtuk. Ekkor eldöntöttük, hogy gyerekeinknek a nickneveinket fogjuk adni. Hát fiunk nem lett, így csak az egyiket használtuk fel...de ki tudja, lehet még lesz 3. Ekkor még magyarban laktunk, születése előtt költöztünk ki 3 évvel Angliába, tehát már itt született és pontosan azért van a Lara elől, mert jobb, ha azt használja. Suliba Lara, itthon Fanni/Lara.

A Lara név: Mikor terhes voltam, írtam egy listát a 2. név választási lehetőségekkel. Nem volt túl hosszú a lista, mert ugye---amit már leírtam. Plusz még olyat akartam, amivel a nagyszülők is elboldogulnak. Felírtam a listára a Lora és Lara nevet is. Nekem a Lora jött be a Farm ahol élünk című sorozatból, férjem viszont Lara Croft párti:D Így az lett.

2. lányunk:

Érdekesség: A Fanni név még főiskoláról jött, sok évig a Fannit használtam mindenütt neten. Aztán ahogy megszületett a lányom, nem tartottam fair dolognak, hogy a nevét elhasználom, kellett egy másik. Az Alexa ugrott be hirtelen. Hát ezután azzal regeltem. Aztán láttam a Madagaszkár című mesét. Alex nevébe beleszerettem. Mondtam, ha nekem fiam lesz, Alex lesz az első neve, második az a bizonyos nickname. Hát kiderült, hogy lány lesz. Alexa azért lett, mert eleve elkezdett tetszeni az Alexa név, meg aztán úgy gondoltam, ha már Alexom nem lehet, akkor legalább Alexám legyen. Férjemmel vitáztunk, mert ő meg-nem tudom, hogy kell írni- Alessát akart. Nekem és a lányomnak nem tetszett. Legyőztük apukát az utolsó pillanatban. Hát így lett Alexa.

Lea: Hogy hogy nem, megint egy főhösről kapta a nevét. A Star Wars-ból tetszett Leia hercegnő-bocs, ha nem jól írom-de párom azt mondta, inkább Lejla legyen--na ne! Akkor inkább csak rövidítsük Leára.

A névválasztásnál még az is szempont volt, hogy ne legyen a családban még egy ugyanolyan nevű. Na hát ezt nem volt nehéz betartani, mert fiúk részéről mindenki Sándor...de tényleg. Lányoknak is elég hagyományos nevük van legtöbbnek és egyik se tetszett.

Bocs, hogy hosszú volt, de ez nálunk mind szempont és indok volt.

2015. máj. 15. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/31 anonim ***** válasza:
Bocsi, a hosszú válaszos vagyok, még az lemaradt, hogy első lányomnál véletlen egybeesésként ugyanabban a hónapban is lehet ünnepelni a két nevet, második lánynál már örültem, mikor kiderült, hogy ugyanabban a hónapban lesz mind a négy név ünnepelve. Március 9-Fanni, Lara-március 26, Alexa március 20-, Lea március 22.
2015. máj. 15. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/31 anonim ***** válasza:
Heidi (5), Milla (3), Lotti (17 hónapos), tegnap reggel pozitívat teszteltem, így ha végre kisfiú lesz Ármin vagy Olivér lesz, ha kislány akkor Norina, Jázmin vagy Szonja. Ezek tetszettek, ennyi az oka:)
2015. júl. 8. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!