Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Adnátok kisfiatoknak a Sándor...

Adnátok kisfiatoknak a Sándor nevet?

Figyelt kérdés
Apuka után kapná, és nekem nagyon nem jön be. Mt lehet ilyenkor tenni?
2015. máj. 12. 12:45
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
A Sándor szép név, adnám is, ha apukát nem így hívnák. Nem vagyok híve a név öröklésnek.
2015. máj. 12. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:

Nálunk szmpont az, hogy közeli családtag nevét ne kapja a gyerek, így én nem adnám. Nincs bajom magával a névvel, van egy Sanyi bácsi rokonom, de ő már nyugdíjas. Viszont sokkal jobb a Sándor pl. a Manó, meg hasonló fura anyakönyvezhető neveknél.


Kérdező, itt a lényeg, hogy neked nem tetszik, így én semmiképp nem adnám, max. 2. névnek. Abba belemenne az apuka?

2015. máj. 12. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:

Ez most nagyon komolytalanul fog hangzani, de nekem a Sándor névről mindig az Indul a bakterház lova jut az eszembe. ("Sanyi! Sanyikám! Legalább a bőrit lenyúzhatnám!" :D)

Ettől függetlenül tetszik a név, de ha neked nem, akkor ne add be a derekad a férjednek, mert nagyon meg fogod bánni és sosem fogod jó szájízzel a nevén szólítani a gyereket. Az pedig az idétlen becenevek áradatához vezet...

2015. máj. 12. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:

Mindkét nagypapám Sándor volt, de mégsem adnám. Vannak nálam az úgynevezett öreges nevek, amik férfiban többek közt a Sándor.

A férjem neve is ilyen (István), emiatt azt sem adnám tovább, de szerencsére ő sem ragaszkodik hozzá.

2015. máj. 12. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
Egyrészt nem tetszik, másrészt nem szeretem a keresznév örökítést.
2015. máj. 12. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
34%
Nem!De az Alex,Alexander nagyon tetszik!
2015. máj. 12. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
34%

Nem tetszik és az is kizáró ok, hogy apukát így hívják.

Ahogy az előttem szólók már írták az Alex/Alexander egy megoldás lehet.

2015. máj. 12. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
49%

Csak olyan nevet adnék, ami mindkettőnknek tetszik. Próbáljatok megegyezni mindenképpen.

Esetleg Alexander vagy rövidebb formában az Alex?

Ha semmi nem használ, akkor legyen a 2. neve, de első nevet akkor te válaszd neki, ez így igazságos.

2015. máj. 12. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
100%
Apumnak is ez a neve, nekem is tetszik, de én sem adtam a fiamnak. Tesóm viszont igen, igaz ő második névként adta ezt a gyermekének.
2015. máj. 13. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:

Sándorral nincs baj, jobb, mint a Dominik-Patrik amiktől falnak megyek.


Alex nem magyar, csak akkor add, ha készültök külföldi karrierre, vagy ha Dominik-Patrik merült volna fel opcióként, mert azoknál jobb.

2015. máj. 27. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!