Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Kisgyermekes anyukák a lakásot...

Kisgyermekes anyukák a lakásotokban melypontján van állando rend, és hol van olyan helység ahol aztan a gyermekek kitombolhatják magukat?

Figyelt kérdés

gondolok itt arra hogy játékokat a gyerekzsobábol kihozhatja e vagy csak is ott.


Mely helységekre vagy "háklis" hogy ott bizony mindennek le kell hogy legyen pakolva,állando rend urakodjon.stb stb és miért


2015. máj. 14. 14:15
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Nem vagyok háklis. Takarítunk és élünk is minden helyiségben. A játékokat este a helyére tesszük.
2015. máj. 14. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Nincs ilyen, oda megy, ahova akar.

Egyedül a wc van elzárva előle.

2015. máj. 14. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
38%

állandó rend??? az mi??? 6 éve nem ismerem ezt a fogalmat :D

hétköznap dolgozunk, kedd-szerda körül már kupi van mindenhol :( szombaton takarítunk így vasárnap, hétfőn csilivili a lakás mindenhol :)

2015. máj. 14. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

A gyerek bárhol pakolhat (na jó a vegyszerek között nem), de mindenhol rendet rakunk utána. Úgyhogy nincsen se kupiszoba se tisztaszoba. Nem vagyok háklis egyik helyiségre sem, vagy ha igen, akkor mindegyikre egyformán, amennyiben a rend iránti igény háklinak tekinthető. Az a gond, hogy ahol nincs rend, ott tisztaságot se lehet tartani... Koszban meg nem szeretnék élni.


Persze, hogy kihozhatja a játékokat a kisszobából...

2015. máj. 14. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
51%

Nem igazan tiltom a szetpakolast. Atlagban (90%) a nagyszoba a "jatszohaz", a tobbi pedig csak ugy van.

Ha aludni mennek, akkor elkell pakolniuk. Ugyan igy, ha megyunk vhova.

Termeszetesen segitek/tunk nekik, de nem csinaljuk meg helyettuk a rendrakast.

A ket gyerekszobaban nem szeretem a szetpakolast. Ott nem is tartunk jatekokat (csak a plussok).

Beagyazni en szoltam naluk, mint ahogy nalunk is.

A mi szobank "tabu". Nincsenek kitiltva, de tele van torekeny (porcelan) targyakkal, amiket orokoltem/kaptam es feltem oket. Csak akkor lehetnek bent, ha vki bent van veluk.

Konyhaban mindig rend van, ott nincs jatek, se fel-ala rohangalas!

A furdo, wc is mindig rendben van.

A folyosokon (ketto van) pedig ritkan hever jatek.

Az ebedlo meg kicsit labilis allapotban van neha, de igyekszem azt is rendben tartani.

2015. máj. 14. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Nálunk a hálószobánkban van szinte mindig rend,oda nem szoktak nagyon bemenni a gyerekek,de az ő szobájuk se szokott annyira rendetlen lenni,mert nincs benne olyan sok játék:)A nappaliban játszanak leggyakrabban,ott vannak a közös játékok(társasok,építőjátékok,legók,közös babák),ott van még a kiskonyha és egy kis sátor,amiben szeretnek elbújni:)Szóval a nappali háromnegyed része a gyerekbirodalom:)A szobájukban vannak a saját játékaik,amikkel inkább csak egyedül szoktak játszani,persze kihozhatják,ha szeretnék,de a konyhába és az étkezőasztalon nem szeretem ha játékok vannak,szóval oda nem vihetik:)Ja és a lépcső a másik ahol nem szeretem a játékokat,de rendszerint minden második lépcsőfokon van egy,erről nem igazán tudnak leszokni,de végül is az a másik hely ahol nem szeretem ha ott hagyják:)
2015. máj. 14. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Nálunk 3gyerek van, 7, 5, 3évesek, és én sem igen ismerem a rend fogalmát immár7éve. :)) A házunk emeletes. Fent 3gyerekszoba van és egy fürdő-wc. Az az ő birodalmuk, nem érdekel túlságosan mikor van rend és rendetlenség.Természetesen én takarítok, de együtt szoktunk rendet rakni esténként. Lent a nappaliban is szoktak játszani, de arra megkérem mindig őket, hogy ott legyen rend. Ha valaki jön hozzánk szinte rögtön a nappaliba érkezik, és nem akarom, hogy a nagy kupit lássa mindenki. Korábban pl a védőnő jött mindig akkor, mikor a legnagyobb felfordulás volt. :)) De mindig mondta, hogy ez igazi rend 3gyerek mellett. :))) Együttérző volt- neki is van 3.

Szóval a nappalit próbálom rendben tartani, de azért ott is mehet a játék, de ott szigorúan rendet rakatok velük. A konyhából kitiltottam a játékokat, oda nem hozhatnak. (balesetvesélyesnek tartom)De lényegében azt csinálnak itthon, amit akarnak. Szabályokat be kell tartaniuk, de azért nagy mozgásterük van.

2015. máj. 14. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Nálunk mindenhol van játék. Nappaliban főleg gyerekkönyvek a nagy könyvespolcon az alsó sorban, így védem a felnőtt könyveket, azok olyan magasságban, hogy ne érje el. Illetve alsó két fiókban építőkocka, azt bedobálom egy pillanat alatt a helyére ha jön valaki.

Hálónkban az éjjeliszekrényben van pár darab játék, mert ha szombat/vasárnap reggel jön a gyerek és befekszik mellénk ne kelljen felugrani valamiért ami leköti, így tudunk még pihenni.

Fürdőben is van fürdőjáték, 4-5 darab.

Teraszon is van játék, egy lavor meg műanyag halacskák pecázni és rajztábla, mert bent a lakásban nem tűrőm a krétaport.

Én minden alvásidő előtt elpakolok a gyerekkel, tehát délben meg este. Még így is sokszor van kupi a kettő között, de azért nem vállalhatatlan ha betoppanna valaki.

2015. máj. 14. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Fiam 20 hónapos, és úton van az öcsi...hát játék mindenhol van! :D Egyedül a wc-be nem tud bemenni, de oda is bevisz dolgokat ha ott vagyok éppen. Eleinte próbáltam rendet tartani, aztán feladtam. Nem pakolunk össze minden játszás után, sokszor nem szelektálom a játékokat. Este fürdés előtt összepakolunk a lakás minden pontjáról minden játékot, és ennyi. Ha azon bosszankodnék állandóan, hogy mindenhol mindig a játékok hevernek...akkor már a zártosztályon csücsülnék! :)
2015. máj. 14. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
9-es vagyok! Egyedül a Duplora vagyok allergiás (azok a virágok borzasztó fájdalmat tudnak okozni a talpnak)! Ha kiduplózta magát, akkor összepakoljuk és elrakjuk a szekrénybe. Egyébként meg kb csak autók vannak szerte-szét.
2015. máj. 14. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!