Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Az normális, hogy a gyerek...

Az normális, hogy a gyerek nincs rendre nevelve?

Figyelt kérdés

au pair vagyok (nem panaszkodás,tényleg érdekel)

pl. a lányok (6 és 8 évesek) hatalmas rumlit csinálnak a szobában és leülnek tévézni (szobájukban van a tv) anyuka megkér,hogy rakjak rendet ,amit persze megteszek,rendet rakok,miközben a lányok ülnek a szemétdombon.

mikor én ekkora voltam,anyám simám leüvöltötte a fejem,ha rendetlen voltam.

ezt nem értem. vagy ebben a modern nyugati világban a gyereknek nincs is semmi 'kötelezettsége?' miért? ez nem lesz káros később? hogy abszolút semmi elvárás nincsen?

nem néznek engem hülyének a lányok amiatt,mert ahogy ők eldobnak valamit,akkor én azt szedem is össze egyből utánuk? (különben anyuka szól,hogy szedjem össze,senki más nem fogja)sosem éreztették azt velem,hogy csicska vagyok,és jókat szoktunk együtt játszani,de nem értek egyet azzal,hogy ennyire kinyalják a s*ggüket a gyerekeknek

L22



2013. szept. 30. 20:12
 1/10 anonim ***** válasza:
89%

Kedves Kerdezo, nagy valoszinuseggel ezeknek a gyerekeknek mindig telik majd maid-re hogy fenyesre vixolja a hatsojukat. Hidd el, igazad van. De oket ez nem erdekli. Ok azert fizettek az agency-nek egy halom penzt, mert segitseget kapni meg igy is sokkal olcsobb mintha babysittert fizetnenek. Nem tart semmi sem orokke. Tanuld a nyelvet, orulj, hogy a napi "szolgaorak szama" limitalt.

Egy Babysitter 14 eves gyakorlattal.

2013. szept. 30. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
66%

Ilyen gyerekek bárhol élhetnek, nem a "nyugatot" kell lenézni.

Nekünk az egyik ismerősünk családja volt olyan, hogy szó szerint lépni sem lehetett, mert a plafonig tele volt minden kacattal! Egyszer amikor náluk voltak még egy használt bilibe is belebotlottam... Meg a hosszú hajú gyereket hetekig nem fésülték mert "nem hagyta". Én már kisgyerekként is rosszul voltam amikor hozzájuk kellett menni. És magyarok. Erről ennyit, nem kell ehhez nyugaton lakni.

2013. szept. 30. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Én Angliában voltam aupair és ott azt tapasztaltam, hogy azok a családok akik meg tudták fizetni a "rabszolgát", ott a gyerekek nagyon elkényeztetettek voltak.

Miért is pakolnának maguk után, ha ott a cseléd?

Egyszer egy 9 éves fiú osztott ki engem, hogy engem azért fizetnek a szülei, hogy utána takarítsak, őt szórakoztassam, álljak mindig mindenben a rendelkezésére.

A legnehezebb, hogy nem nagyon oszthatod ki őt, mert akkor elbúcsúzhatsz a munkától.

2013. szept. 30. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

2#nem értettél

az olyan igénytelen család,akiket te leírtál.

az 'enyémek' nagyon is igényesek,csak ne nekik kelljen takarítani,meg elpakolni saját maguk után.


nálunk például,mi gyerekek voltunk lecseszve,ha rendetlenek voltunk,itt meg az au pair.

gondolom a kislány azért nem lett végül megfésülve,mert a szülők is igénytelenek voltak.itt abszolút elvárt a rend és a tisztaság...tőlem :PPPP

2013. szept. 30. 20:40
 5/10 A kérdező kommentje:
szeretek itt lenni,mert családtagként kezelnek,csak ezek a furcsaságok....
2013. szept. 30. 20:43
 6/10 anonim ***** válasza:
51%
Ez itt is eleg gyakori. Rokonejnal ket fiu van olyan rumlit tudnak vsapni h hajjajj es mikor meguntak anya szol h na pakolas egyiknek wc-re kell mennie a masik ehes aztan rosszul vannak minden marhasagot kitalalnak h ne kelljen pakolni. Anyudi rajuk is hagyja es megy pakolni. Sot ha nincs kifogas kiverik a hisztit h ok mar pedig nem. Ha vendegsegbe megyunk hozzajuk mindenbol ami talalva van eled moslekot csinalnak anyuka azert se szol. Szoval en ki tudok az ilyenektol akadni.
2013. szept. 30. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
51%
Szerintem ezeket a gyerekeket így "a főnök", "az úrinő"... stb. szerepre szocializálják. Ez nem tudom, mennyire lehet tudatos a szülők részéről. Lehet, ez az elkényeztetés akár a szeretet megnyilvánulása részükről (kb. mint mikor valaki egyfolytában etetné a gyerekét). De lehet, hogy annyira biztosnak érzik, hogy a gyerekük később is ennek az anyagilag felsőbb körnek a tagja marad, hogy direkt így készítik fel a szerintük való életre. Aztán ez persze vagy bejön, vagy nem.
2013. okt. 1. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
hát,mindenesetre,ha lesznek majd saját gyerekeim,tuti,hogy nem hagyom,hogy rendetlenek legyenek
2013. okt. 1. 17:49
 9/10 anonim válasza:

Itt is ugyan ez a helyzet. Én még nem voltam au pair, ez az első!

Nagyon-nagyon fura. Én egy ikerpárra vigyázok, 8 éves fiúk. Komolyan mondom a cipőjüket nem képesek egyedül felvenni, a kezüket én mosom meg, én fésülöm meg őket stb...Tisztában vagyok vele, hogy ezért vagyok fizetve, habár a fizetés szinte semmi ahhoz képest, hogy szerintem elég sokat kell dolgozni és nem csak a gyerekek körüli teendő a dolgom.

Valahogy csak eltelik az az 1 év.

Kitartást neked és mindenki másnak, akinek hasonló a helyzete! :))

2013. okt. 4. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
Én most vagyok másodjára au pair, az előző host családomat nagyon imádtam, és ott az apuka megkért, hogy ha pl a kisgyerek ledobja vhova a cuccait, ne vegyem fel, mert nem vagyok a szolgája. A mostani családomnál a szülők ráhagynak dolgokat a gyerekekre, ami sztm nem jó. Rájuk adják a cipőt(7 és 9 évesek), meg hagyják, h a gyerekek lehurrogják őket, vagy kiabálnak a szülőkkel (jó, spanyolok és hangosak, de akkoris...)
2013. nov. 11. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!