Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Van, akinek a két gyerkőcnek...

Van, akinek a két gyerkőcnek elég hasonló csengésű a neve? Volt már ebből probléma?

Figyelt kérdés
A nagyobbik fiunk Zoltán, a kicsit Zalánnal szeretnénk hívni. Szerintetek lesznek belőle gondok?
2015. máj. 14. 19:17
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
Nálunk Áron és Ábel van, nagyon utálták, hogy amíg egy suliba jártak, összekeverték a neveiket. Még ismerősöknél is előfordult a névcsere. Erre számíthattok ti is. Nem tudom, más gyereknél hogy van, nálunk a nagyot a mai napig bosszantja a dolog.
2015. máj. 14. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
Kinga és Kitti a rokonságban. Sokan keverik őket. Főleg az öregek.
2015. máj. 14. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
30%

hát én nem adnék nekik nagyon hasonlót. főleg, ha a Zoltán Zoli, a Zalán meg Zali lesz. kettő, az már eleve szerintem nem túl jó, hogy az egyiknek egy kb. tucatneve van, a másiké meg különleges.


amúgy, nálunk még csak nem is vagyunk egyneműek, de én Anita vagyok, tesóm Attila, hát, mikor felkiabáltak az emeletre, sose tudtuk, kinek szólnak, Atit mondtak, vagy Anit?

2015. máj. 14. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
Utolsó, szerinted a Zoltán vagy a Zalán a tucatnév? Tartok tőle, hogy a Zalán:)
2015. máj. 14. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
A mi kislányaink neve Mira,Léna,Kíra,Hanna:)Ebből ugye a Mira és a Kíra hasonló,de mivel négyen vannak mindegyiküket keverik akikkel azok ritkán találkozunk:)Néha én is össze-vissza mondom a neveiket mikor fáradt vagyok:)Szerintem semmi gond nincs ezzel,ezek a nevek tetszettek,nem volt szempont,hogy nem hasonlíthatnak:)A te neveiddel sincs semmi gond,annyira még nem is hasonlítanak,mint az én két leánykám neve:)
2015. máj. 14. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
Az egyik anyukás blogban volt egyszer egy Léna és Lea nevű testvérpárról szóló cikksorozat vagy napló már nem is tudom. De a 2. vagy 3. cikk után már nem is olvastam, mert sosem bírtam megjegyezni, hogy Léna vagy Lea csinált valamit, és így nem sok értelme volt, mert nem láttam meg az összefüggéseket. Számomra zavaró, de lehet másnak nem, esetleg adjatok mellé még egy nevet.
2015. máj. 14. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
A becenéven sok múlik, egyik ismerősnél Tamás és Tímea van. Aztán lett Belőlük Timi és Tomi. Még a saját anyjuk is keverte.
2015. máj. 14. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:

Bátyámnak és nekem tök más a nevünk és a nemünk is :), mégis sokszor lepalikáztak. :)

Nekem két lányom van, hasonló a nevük, de ebből még soha nem volt komoly gondunk. Az hogy néha összekeverik őket, simán megesik, de mondom, ez megesik akkor is, ha teljesen más a nevük.

Többségében meg amúgy is külön életük lesz, külön osztályba járnak majd, máshol fognak dolgozni, így a nevük tulajdonképpen "nem számít". Úgyhogy, ha tetszik a Zalán, akkor szerintem simán adhatjátok.

2015. máj. 14. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:

a Zoltánra gondoltam, mint tucatnévre. tudom, hogy kezd inkább a Zalán azzá válni, de akkor is...


épp itt olvastam nem olyan régen, hogy, már nem tudom, hogy hívták a fiúkat, de egyiknek volt egy tök átlagos neve, legyen mondjuk András, a másiknak meg valami extrább, mit tudom én, legyen Zsombor. és az András mindig felhánytorgatta, hogy a tesójáé sokkal különlegesebb..

2015. máj. 14. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 A kérdező kommentje:
Zoltánt Zoltánozzunk, Zalánt viszont Zalizni szeretnénk, így talán nem olyan bonyolult :) Az nem érdekel, hogy mások összekeverik őket, csak pont ez aggaszt, amit itt is írt valaki: kiabálok, hogy Zoltán, aztán jönnek mindketten :D :D
2015. máj. 14. 21:08
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!