Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Nektek mi a bevett válaszotok...

Nektek mi a bevett válaszotok a "mikor jön már a baba? " kérdésre?

Figyelt kérdés

Próbálkoztok egy ideje, nem sikerül, vetélések, simertelenség. Persze egy idő után kérdezgetik a rokonok, ismerősök, hogy mikor jön már a baba? Mi erre a jó válasz? Sokszor nem érik be annyival, hogy majd, ha eljön az ideje, mert akkor folytatják, hogy de próbálkoztok? De mióta? De miért nem sikerül? stb...

Azt sem szeretném mondani, hogy még nem akarunk, nem szertek hazudni és nagyon rosszul érezném magam attól, ha azt mondanám, hogy nem akarok...

Szóval nálatok mi a titkos fegyver erre a kérdésre?


2015. máj. 15. 11:47
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
68%
"ha megtanult járni"
2015. máj. 15. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%

Èn mindig azt mondtam, hogy ha Isten úgy akarja.


De ha nagyon kérdezősködnek neked akkor mondd azt, hogy szeretnétek babàt, annyira nem erőltetitek, úgy értve hogy nem csak arra koncentráltok hogy most rögtön legyen gyerek, hiszen most a ...-val is kell foglalkoznod (ide helyettesíts be valami relevánsat az életedből pl. munka, egy vizsga megszerzése), de persze örülni fogtok neki ha összejön. Valami ilyesmi. Fogalmazd meg jól. Ès akkor kicsit mondtál is valamit, meg kicsit nem. :)

2015. máj. 15. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
58%
"nem tudjuk, hogy hogy kell... elmondanád??!"
2015. máj. 15. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
Én megmondanám elég gúnyos hangnemben, hogy mindenképp ők lesznek majd az elsők akik megtudják... Bár aki ilyen tapintatlan bunkó, az nem hiszem hogy veszi a lapot. Vagy egyszerűen nem hallanám meg a kérdést.
2015. máj. 15. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
Annyit szoktam mondani, hogy "amikor akar". Amikor belekérdeznek, hogy na,de próbálkozunk-e, akkor arra nem válaszolok, csak visszakérdezek, hogy az ő nemi életük milyen? Erre az emberek nagy része észbekap, és akkor elég annyit mondanom, hogy "igen, én is pont így gondolom". Aki bunkó, azzal én is az leszek. Akár az anyám, anyósom, akár idegen.
2015. máj. 15. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

Utolsó ez nagyon jó!! Totál kész voltam az ilyen idiótáktól!! Senkire nem tartozik hányszor miért meg hogyan...nem értem, hogy a babatervezés ténye miért jogosít fel arra embereket, hogy kibeszéljek a szexuális életemet!

Nálunk anyós volt ilyen tapintatos...megkérdezte hogy mi nem sikerül egy gyereken másfél éve... mondtam neki hogy mi nem úgy működünk hogy ahányszor dugunk gyerek lesz...majd jön ha akar...erre hogy biztos velem van a gond mert a ő kisfia biztos egészséges...na a férjem akkor mondta hogy irány a kocsiba megyünk haza.

23 hetes vagyok, azóta nem írtak mi nem írtunk nem mentünk, nem tudják az unokát...

2015. máj. 15. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
"Nem tudom, de ha pozitív lesz a tesztem, előbb neked fogok szólni, csak utána a férjemnek"
2015. máj. 15. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
6os válaszoló ez azért tényleg durva. Egyèbként nem biztos hogy mindig rossz szándékkal kérdezik.. de ennek ellenère elèg idegesítő tud lenni ez tèny. Ez is jó válasz hogy kedvesen mondja az ember hogy mindenképp tudatjuk hogyha összejött.
2015. máj. 15. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

Én elismerem,hogy idegesítő lehet,de nem hiszem,hogy bántásból kérdezik.

Lehet,hogy ti is kérdeztetek már mástól olyan kényesebb témára rá, amiről meg ő nem akart beszélni. Pl. soha senki nem kérdezte már meg egy gyerek ismerősétől,hogy "na mikor lesz tesó"? Pedig gondolom, történt már ilyen. Az is kb. hasonló kérdés.

2015. máj. 15. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 piroska és a farkas ***** válasza:
Nálunk szerencsére nem volt ilyenre idő, mert az esküvőnk után kb 9 honappal megszületett a kislányunk, de ahgy betöltötte az 1 évet jöttek a kérdések, h na, teso? Én erről az egészről azt gondolom, hogy van az a kapcsolat, amelyiknek őszintén beszélek erről - pl anyukám tudja, h jelenleg peteérésem sincs, és, h pedig nagyon örülnénk tesonak, anyosomnak csak annyit mondtaunk, h szeretnénk, ha lenne, de ő nem az az alkat, aki rákérdez minden honapban, és egyébként is, ő is nagymama, nincs semmi bajom, ha megkérdezi, h lesz - e majd testvér. Alapvetően természetes dolog, azt hiszem, hogy még távolabbi ismerősök is rákérdeznek erre a testvér dologra, de ha ez egy " szeretnétek majd kistesot?" kérdésben kimerül, nekem még belefér. A mikor, hogyan, hogyhogy nincs még, és társaik viszont idegesítenek, mert azért ez egy elég intim dolog, nem konkrétan csak az ahogy " készül", hanem már maga a döntés is egy pár életében.
2015. máj. 15. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!