Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Kisgyerekes anyukák, szerintet...

Kisgyerekes anyukák, szerintetek érdemes a második gyerek születése előtt beruházni egy fagyasztószekrénybe?

Figyelt kérdés

Most kombinált hűtőnk van, három fagyasztófiókkal, amik szinte mindig tele vannak.

Arra gondoltam, hogy szülés előtt feltölteném a fagyasztót nyers alapanyagokkal és félkész, kész ételekkel, hogy szülés után egyszerűbb legyen a főzés és a hozzátáplálás.

Nem is anyagilag, inkább kényelmi szempontból, szerintetek van ennek értelme? Van, aki így csinálta?


2015. máj. 16. 18:35
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

HA megoldható anyagilag is, meg van megfelelö hely rá, akkor mindenképpen, és nem csak a gyerek miatt.


Elöször is, ha akciós alapanyagokat veszel (föként hús, zöldségek), akkor olcsón tudsz tartalékot képezni, illetve mivel felhasznááshoz megfelelö formába van darabolva, gyorsan lehet belöle fözni.

Másodszor, ha bármit fözöl, a maradékokat adagonként le lehet fagyasztani (megéri egyszerre többet fözni), így elkészített ételekböl is lesz tartalékod.

Sok minden van, ami szezonban olcsó, máskor meg igen drága - ezeket is megéri fagyasztani.


Nálunk nagyon jól bevált rendszer a fött ételeknél, hogy idönként "maradéknapot" tartunk, ekkor mindenki a lefagyasztott ételekböl azt választ magának, amire éppen kedve van, ezt föként a gyerekek nagyon élvezik.

2015. máj. 16. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
igen. jól jöhet ételt,szülés után tejet lefagyasztani. használtan is jót is ki lehet fogni nem muszáj újat 100ezrekért. a bébiételnek lefagyasztott gyümölcsök is jól jönnek majd télen :-) most egy nyamvadt barackot nem látok sehol :s viszont olyat nézzetek,aminek minnél kevesebb a fagyasztása,nehogy többet egyen mint amit megsporoltok. az meg nagyon jó lesz szülés után csak kiolvasztasz egy kis pörköltöt aztán kész
2015. máj. 16. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
73%
*fogyasztása
2015. máj. 16. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
72%

Mindenképpen.

Mi első gyerek előtt vettünk egy kis fagyasztóládát.

Már csak a kenyér miatt is jó. Legalább 5-6 kilót veszünk egyszerre, amit félben fagyasztok. Nem kell 2 naponta boltba járni. Húst is egyben veszünk a nagybevásárlásnál nagyobb mennyiséget, meg zöldséget is (borsó, bab, spenót, sóska) is sok van a fagyóban.

Kész kaját is szoktam fagyasztani (pl húslvest), vagy félkészet (pl nudli, párolt káposzta...).

Nagyon-nagyon praktikus, nekünk is kombi hűtőnk van, de csak 2 fiók a fagyasztó, abban alig fér el valami.

2015. máj. 16. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Nagyon megéri beruházni.

Így egy hónapban elég egyszer mennem a henteshez, feltöltöm leveshússal, csirkével, disznóval, apukám minden télen vág disznót, kapjuk a hurkát, kolbászt, tetemes húskóstolót. Ahogy előttem írták, kenyeret is többet veszek, fagyasztom, heti egyszer megyünk a pékségbe.

A legjobb, hogy a szezonális termékekből tudsz fagyasztani, zöldséget, gyümölcsöt, én a zsebkendőnyi kertemből fagyasztottam a friss zöldbabot, paprikát, anyóstól kaptuk a rengeteg gyümölcsöt.

Nagyon megkönnyíti a mindennapi életet, én a bébiételnek szánt alapanyagokat folpackban kiporciózva tettem el, ha főztem a babának, csak kivettem a kis adagokat és nem kellett sokat vacakolnom.

2015. máj. 16. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
A legeslegjobb dolog :) mi most vettük és imádom !!A legjobb benne az hogy az hogy nemm kell sokszor boltba járni így elkerüli az ember azt hogy olyat is megvegyen amire nincs szükség.
2015. máj. 16. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

"A legeslegjobb dolog"


Azért a mosogatógép felveszi vele a versenyt jóságban...

2015. máj. 16. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Jól van nincs mosogatógépem 😜 tudom hogy az is jó dolog ha nem a legjobb de azért a fagyasztó nálam vissz mindent. A következő nálunk a mosógatógép lesz ;)
2015. máj. 16. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
- az hogy :)
2015. máj. 16. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2015. máj. 17. 15:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!