Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Érdemes a gyerek miatt elhalas...

Érdemes a gyerek miatt elhalasztani a válást?

Figyelt kérdés
Elsőre biztosan hülyén hangzik a kérdés. De arra gondolok itt, hogy van egy gyerek, aki 8 éves. Szülei, főleg az apa, a váláson gondolkodik elég erősen, amit a feleségével is közölt már. Viszont a gyerek sokat kérdez, komolyan beszél arról, hogy nem szeretne ilyen változást. Az apa fél hogy sérülne esetleg a gyermek lelkileg a válás miatt, annyira megviselné. A gyerek miatt érdemes elhalasztani a válást, azaz ha idősebb lenne jobban megértené és elfogadná, vagy később is ugyanannyira rosszul venné mint most? Köszönöm.
2015. márc. 5. 12:57
 1/3 anonim ***** válasza:
Gyerek miatt sosem érdemes. Válni lehet normális, emberi körülmények között is, de ha két ember már nem szereti egymást, akkor az együttélés csak kínszenvedés. Sokkal többet árt, ha a gyerek érzi (mert tuti biztos, hogy érzi) a feszültséget, az elfojtott indulatokat. Ha viszont mindkét szülő leül vele és elmondja őszintén neki, hogy ők már nem szeretik egymást, külön fognak élni, de a gyerek mindkettőjüknek ugyanolyan fontos és őt mindketten ugyanúgy fogják szeretni, akkor nem lesz gond. Az ilyen változások mindenképp megviselik a gyereket, persze. De ha azt látja, érzi, hogy hiába vannak külön a szülők, őt ugyanúgy szeretik, ugyanúgy fontos, akkor szépen meg fog nyugodni. Szerintem egy gyerek nem is igazán magától a változástól fél, hanem az ismeretlentől. Neki az a legnagyobb félelme, hogy valamelyik szülő végleg eltűnik az életéből.
2015. márc. 5. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Max. néhány hónap lehet indokolt ha van olyan életesemény, pl. ha múlt héten halt meg a szeretett nagymamája aki miatt még mindig sír, akkor apuka igazán várhatna 2-3 hónapot amíg a gyerek túlteszi magát rajta. Ne egyszerre érezze két szeretett személy elvesztését.

De olyat is tudok, hogy a szülők vártak 3-4 hónapot a válással, mert a gyerek pont akkor költözött 14 évesen kollégiumba, és elég stresszes volt neki. Amikor megszokta a kollégista létet és beilleszkedett, akkor adták be a szülők a válást.

De ha nincs ilyen életesemény, akkor is szerencsésebb ha nem úgy megy, hogy egyik nap apa összedobálja a cuccait aztán viszlát. Meg lehet mondani,h apa el fog költözni várhatóan ebben a félévben, esetleg elviheti magával a gyereket lakást nézni stb... hogy ráhangolódjon, ne egy hirtelen szakadás legyen.

2015. márc. 5. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
74%

Most ezt kéri a gyerek, legközelebb épp elpusztult az aranyhala, aztán tinédzser lesz akkor ne mert érzékeny, aztán érettségi előtt áll, ne zaklassuk fel, stb...


A gyerek érdekeit kell nézni, de az nem minden esetben az, hogy a szülei együtt éljenek, hanem hogy nyugalom legyen körülötte. Értem én, hogy nem szeretne ilyen változást, de ha a szülei együtt már nem boldogok, nem szívesen élnek együtt, nem tudnak összebújni, stb. akkor jobb ezt békésen lezárni.


Én éltem úgy pár évig, hogy egy fedél alatt de külön, mindenkinek ez volt a lehető legrosszabb megoldás, utólag látom, hogy a gyerekeknek is.

2015. márc. 6. 01:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!