Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mennyi idős korában kapott...

Mennyi idős korában kapott először kólát gyermeked? Most milyen időközönként iszik?

Figyelt kérdés
2015. máj. 21. 16:00
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
52%
Soha ne adj kólát a gyereknek. Marha könnyű rászokni, leszokni viszont sokkal nehezebb. Rosszabb mint a dohányzás. Vagy ha adni akarsz max akkor ha étteremben esztek vagy hasonló ritkább alkalmakkor, ünnepnapok vagy valami.
2015. máj. 21. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
50%

2,5 éves kora körül. családi összejövetel volt, kért, megkóstolta, nem ízlett neki... :)

idén karácsonykor (5 éves volt) vettem egy üveggel, ittunk mindhárman 1-1 pohárral, aztán húsvétkor végül kidobtam :/ nem vagyunk nagy kólások

2015. máj. 21. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
74%

Szerintem olyan 3 éves kor körül ...

itt is érvényes a "tiltott gyümölcs dolog"

Sok gyerek, amelyik időben megkóstolhatja, eldönti, hogy nem szereti. Később kérni sem fog.

De ha sosem kap,és mondjuk más családtag iszik, kérni fogja.

Nálunk nincs gond, mert nincs itthon kóla. Tehát kb azt se tudja, hogy létezik.

Egyszer vendégségben a többi gyerek azt itta... és ő is kért. Megkóstolta, és kiköpte. (akkor ivott szénsavasat is először) Aztán párszor mikor megkérdezték mit kér, azt mondta" nem kólát" :))


A gond inkább akkor van ha ízlik neki.

Erre szerintem is az a megoldás, hogy csak különleges alkalmakkor.Karácsony húsvét, vagy ha étteremben vagytok( feltéve, hogy nem heti 2szer esztek ott) :)


Jó ismerőseim gyerekei kb akkor isznak amikor akarnak. Természetesen nem tartom jó dolognak, de hát nem az én dolgom. Ha viszont nálunk vannak megisszák azt ami van.


Mondjuk havonta, két havonta ha kéri ihat.

Azt sem szabad elfelejteni, hogy valójában gyógyszernek szánták. És minden gyógyszerről tudjuk, hogy nagy mértékben mérgező, halálos is lehet.

Nekem pl fejfájásra és hányingerre nagyon jó!

Mikor terhes lettem, folyamat hánytam bármit ettem. Csak a banán kólával maradt bennem. Ettem fél banánt, ittam kólát, ettem valami mást és ismét lefojtottam banánnal és kólával :)


Szóval annyira nem kell félni tőle. Havi 1-2 alkalom..egy kis pohárral..

2015. máj. 21. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:

Ez érdekes, hogy mindenkinél vendégség, és a többi gyerek kólázása benne van a sztoriban :D Nálunk is :D

2-3 éves volt, mikor egy ballagási ebéden majdnem minden gyerek kólázott. Eleve ő is akart. Előtte már szénsavas vizet kapott, de nem szerette, mert "csíp". Mondtam neki, hogy a kóla is csípős, de csak kellett neki.. Ivott egy kortyot, és elkezdte a sírást, hogy megcsípte a nyelvét :D Szerintem fél a szénsavastól azóta is, mert soha nem kért még :D 6 éves lesz :)

2015. máj. 21. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
42%
4 éves elmúlt soha nem kapott, nem is fog.
2015. máj. 21. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:

7 éves, és 5 évesek még nem kaptak. Szénsavas üdítőt sem isznak, max szörpit szódával. De csíp, szúr, ezért nem szeretik.

Ismerek olyan gyereket, aki már 2-3 éves korában rendszeresen itta. Baja nincs tőle, de én nem szeretném hogy az én gyerekeim igyák (kávét sem isznak, csak macikávét :) ). Esznek így is elég cukorkát, csokit.

Mi iszunk kólát, de elintézzük azzal, hogy felnőtteknek való innivaló, úgy mint a sör például.

2015. máj. 21. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
0%
10 és 6 éves gyerekeim vannak.18 éves korukig biztos nem isznak :). Még szénsavas üdítőt sem kapnak,max nyáron 1-1 korty ízesített ásványvizet.
2015. máj. 21. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
Három évesen kóstolta, nem ízlett neki, de nem iszik semmilyen szörpöt, üdítőt sem, amikor kicsi volt gyümölcscentrifugával csináltam neki levet, nyáron most is fogok majd készíteni neki ha kéri, egyébként meg csak csapvizet iszik meg tejet.
2015. máj. 21. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
100%
Hetes, belelóg a kezed a bilibe. :)))
2015. máj. 21. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
100%

5 éves a kisfiam, nem ivott még kólát sem, szénsavasat sem.

Ennek nagyon örülök.

Nekem olyan emésztőszervi betegségem van, ami miatt én sem ihatom ezeket, így családi példát sem lát, nem veszünk, nem tartunk itthon- ebből a szempontból talán szerencsésebb környezetben van.

2015. máj. 21. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!