Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Milyen fertőtlenítőt/algásodás...

Milyen fertőtlenítőt/algásodás gátlót használtok a medencébe, ami nem klóros, babák, kisgyermekek is fürödhetnek benne, ugyanakkor hatásos?

Figyelt kérdés

Van egy kb 4m átmérőjű, 130cm mély kerek medencénk. Eddig klórtablettát használtunk, de van két kisgyermekünk (7 hónapos, 2,5 éves), és a babát is szeretnénk a vízbe vinni. A nagyobbik lányom sem bírta tavaly nyáron, a szagától is öklendezett. Neki külön fontos lenne a medence, mert fejleszteni kell, és ki szeretnénk próbálni a HRG tornát,amit vízben/vízen kell végezni.

Akinek van otthon medencéje, milyen bevált, klórmentes vízkezelő szerről hallott/használ és hol szerezte be?

Neten már keresgéltem, de elsősorban tapasztalat érdekelne.

Válaszokat előre is köszönöm!



2015. máj. 22. 12:21
 1/2 anonim ***** válasza:

Van az úgynevezett sóbontós víztisztítás, ehhez kell egy speciális készülék. Konkrét tapasztalatom nincs vele, itt hosszú lenne leírni, olvass utána, minden info elérhető. Mondjuk szerintem ez is klóros, mert az az elve, hogy szétbontja a NaCl-t, majd összerakja. Csak nem tabletta formában adagolod a klórt.

A másik az aktív oxigénes eljárás. Ezzel kapcsolatban sincs személyes tapasztalatom, de olvastam róla olyat, hogy rákkeltő és időnként itt is kell klórozást alkalmazni, valamint volt akinél kiszűrhetetlen kicsapódásokat okozott.

Van aki sima konyhasót tesz a vízbe és ezzel megállítja az édesvízi alga szaporodását. 5kg/10m3. Én még nem próbáltam.

Van olyan, hogy ózonos fertőtlenítés, ez a leghatékonyabb, de épp ezért otthoni körülmények között ez veszélyes. Ezeknek utána olvashatsz.

Amiről személyes tapasztalatom van, az az UV-C szűrős megoldás. Egy 36W-os Osaka germicid lámpa van bekötve a szívóágba. Fi relét mindenképp kell használni. Ennek az a lényege, hogy az átfolyó vízben mindent csírátlanít, ezért a felhasznált klór akár 90%-al is kevesebb lehet. Mindenképp csapvízzel töltsd a medencét! Én az UV-C használata mellett egy Aqua-multi tablettát úsztatok a csapvízzel feltöltött medencében és ez elég szokott lenni. Persze van benne egy pici klór, mert mindig van annyi pangó víz, ami nem megy át a szűrőn, de csak tizedannyi. Gyakorlatilag észrevehetetlen. Szerintem ez a legésszerűbb megoldás. Nálam soha nincs klórszag a medence környékén. És persze mindig mérni kell, soha ne legyen benne több vegyszer, mint amennyi kell. Mérés nélkül azt meg nem tudhatod.

2015. máj. 24. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Hú, ez kimerítő válasz volt, sok új infót is kaptam, köszönöm! Az uv-c lámpás dolog jól hangzik. Utána nézünk!
2015. máj. 24. 21:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!