Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Kettő vagy több gyerekes...

Kettő vagy több gyerekes anyukák válaszolnátok néhány kérdésre? Fontos!

Figyelt kérdés

Szeretnénk kistesót, már van egy 3 és fél éves gyermekünk. Érdekelne, hogy hogyan oldanátok/oldottátok meg a következő helyzeteket:


Elöljáróban: Az első terhességem nagyon problémás volt. A 14. héten epeköves lettem, nem műtöttek, iszonyú volt maga a terhes időszak, mert ahogy nőtt a pici, és úgy helyezkedett, hogy nyomta az epehlyagom, egyre gyakoribbak lettek az epegörcseim, amik 4-6, de akár 8 órát is eltartottak, főleg a vége felé. Igaz, hogy szerencsére nem kellett kórházban feküdnöm, de nem kívánom a legnagyobb ellenségemnek sem. (Igaz, a sok kis kavics a hat hetes kontrollra "eltűnt". Az orvosom azon röhögött, hogy a gyerek biztos kihozta őket, mikor megszültem.)


1.) Mi van, ha a második terhességnél is beüt a krach? (epekő, magas vérnyomás, stb.) Ha kórházba kell feküdnöm? A férjem nem tud eljönni táppénzre a nagyobbal (illetve el tud, de akkor már nem kell visszamennie dolgozni). Szabadságot kivenni nem tud, max. két napot, és azt is akkor, ha előre szól legalább egy héttel. Nagyszülők mind 180 km-re laknak, és csak az egyik nagyi nyugdíjas.

2.) Szülésnél, a fenti szempontokat figyelembe véve, kire hagynátok a nagyobb gyerkőcöt?

3. Mivel apa nem tudja megoldani a nagyobb gyerkőc oviba járatását, nagyon gáz lenne, ha már az újszülött öt napos korától együtt sétálnátok el az oviba reggel és délután? (Nyilván a lehető legjobb körülményeket biztosítva, megfelelő öltözettel, időjárásnak megfelelően, stb.)

3.) Az oviba nem lehet bevinni babakocsit, csak mózest vagy bébihordozót a nagyon pici babával. Plusz, egy nagy, és sokszor beteg gyerekekkel teli környezet nem a legegészségesebb egy újszülöttnek, de még pár hónapos babának sem.


Hogyan oldanátok meg ezeket a dolgokat? Illetve, ti hogyan csináltátok, ha volt valaki ilyen helyzetben? A férjemnek szuper munkahelye van, de ha megszakad, akkor sem tud nekem segíteni ezekben a dolgokban, egyedül kell valahogy megoldanom. Hiszem, hogy nincs lehetetlen, csak tehetetlen, de addig semmiképp sem szeretnénk bevállalni a második gyerkőcöt, míg ezeket a helyzeteket előre meg nem tervezzük.


Köszi a válaszokat előre is!

Kriszta


2015. máj. 22. 16:48
 1/3 A kérdező kommentje:
Bocsi, elgépeltem a számolást, bár nem sok vizet zavar.
2015. máj. 22. 16:50
 2/3 anonim ***** válasza:

Három gyermekem született kis korkülönbséggel. A két nagylány között két év van, 15 hónapos volt a legnagyobb, mikor másodszor terhes lettem. Alapvetően problémamentes volt a terhesség, de az első trimeszterben volt 8 hét, amikor gyakorlatilag csak hányni bírtam felkelni. Gyakran előfordult, hogy a nagyágyon vegetáltam, körbepakoltam magam játékokkal, és ott elvolt a gyerek. Ha nagyobb probléma lett volna, anyukám eljött volna hozzánk néhány hétre.

A második és harmadik szülést is úgy oldottam meg, hogy a 37. héten a szüleimhez költöztem (80 kilométerre otthonról), eleve hozzájuk közeli kórházat választottam. Így ők tudtak vigyázni a nagy(ok)ra, amíg én a kórházban voltam, meg az utolsó néhány héten a gyakori vizsgálatokra is így könnyebben el tudtam menni. Igaz, cserébe az első időkben vonatozhattam a gyerek(ek)kel havonta a nőgyógyászhoz. Anyukám még akkor hetente kétszer dolgozott, ő vett ki két hét szabadságot a szülés előtt/után.

Barátnőm hasonló helyzetben (férj dolgozik, nagyszülők nincsenek), a barátnőjét kérte meg, hogy vigyázzon a nagylányra aznap, mikor szül, az apuka utána ki tudott venni néhány napot.

Mikor a legnagyobb lányom kiscsoportos volt, akkor született a második kistestvére. Szerencsére a terhességet végig jól viseltem. A harmadik gyermek születése szerencsére egybeesett férjem cégénél az év végi leállással, így az első 6 hétben volt segítségem (férjem, utána egyik nagymama, másik nagymama), utána volt néhány hét betegség, így csak 2 és fél hónapos korától kellett vinnem a picit az oviba. Az oviig eltoltam babakocsiban, ott áttettem hordozókendőbe, úgy vittük/hoztuk. Ha az első időben egyáltalán nem lett volna segítségem, biztos néhány hétre kikértem volna a lányomat az oviból, kistestvér születésénél (főleg ha a nagy még nincs nagycsoportos) elég engedékenyek szoktak lenni. Tapasztalatom szerint betegség szempontjából szinte mindegy, hogy a baba személyesen bemegy az óvodába, vagy csak a nagytestvér jár, az ovis betegségeket így is, úgy is nagyobb valószínűséggel kapja meg. (Az én babámnak 8 hetesen lett hörghurutja, mert a nagytesó kettőt tüsszentett otthon).

2015. máj. 22. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Na mi lett?
2020. dec. 17. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!