Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Válaszolnátok néhány kérdésre...

Válaszolnátok néhány kérdésre 5-6 hónapos babával kapcsolatban?

Figyelt kérdés

Mit és mennyit eszik?

Mennyit alszik?

Hogyan altatjátok?

Miket tud? Átfordúl? Ül?


A babám 30-án lesz 6 hónapos. Este 9-től reggel 8-ig alszik, egyszer kel enni 2-4 között (szopizik). Nappal 3-4 alkalommal alszik fél órákat.

Már sok mindent eszik: alma, körte, aszilva, banán, barack, krumpli, sárgarépa. +cicil, tejpépet és néha tápszert is kap (vacsi 8-kor).

Támasztva szépen ül, persze dülöngél.

Tegnap először fordúlt hátról hasra. Vissza még nem.



2014. ápr. 7. 07:28
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

Nem szabad ültetni,amig magától nem ül,nem húzza fel magát...Tehát betámasztva,ha azt érted alatta,hogy párnához totál ültetve döntöd,azt nem szabad.Csak ha magától felül pihenőszékbe,babakocsiba,max azt.


5hósan volt 7720g.6hósan 8420 g/75centi.

5hósan forgott hasról hátra(bár ezt már 3hósan is),hátról oldalra(4hósan is).6hó elött 1 héttel hátról hasra is és kúszott hátra,oldalra,körbe körbe.7hósan előre és akkor is ment kutyába és ült fel magától.Pihenőszékbe már 6hósan feltolta magát ülésbe.

Este 7től reggel 7-8ig aludt.

Mindent evett,amit lehetett,kivéve a natúr almát.Egy üveg babakaja lazán becsúszott neki.5hósan még reggel és este anyatejet vagy tápszert kapott.De reggel már csak 30-40milit ivott meg,este 240-t.6hósan már csak este ivott valamelyiket,270milit.Ha házi ételt evett,abból 200-250grammot evett meg.

Altatni nem kellett,magától elaludt.Viszont csak saját helyén tud elaludni,sem babakocsiban,sem máshol még most sem,18hónaposan.Illetve más kiságyban,saját lepedővel,sötétben 5perc sirás után elalszik,de hát pihentető alvásnak nem nevezném amit művel.

2014. ápr. 7. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Kislányom 5, 5 hónapos. Pár percig ül egyedül. Forog mindkét irányba. És kúszik körbe körbe mint egy teknősbeka:-):-):-) sokat emelgeti a popsiját próbálja behuzni a terdeit alá:-):-) Aludni este fél 10-tol kb.reggel 8.30ig alszik. Közben este 22.30korul és reggel 6kor eszik. Napközben eszik sinlac pépet , gyomolcsot és ebédre egy üveg főzeléket.
2014. ápr. 7. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

5 hónapos, anyatejes, de már kap gyümölcsöt (banán, alma, barackok, szilva) napi 1x. Különben 5-6x eszik egy nap.

Általában minden evés között alszik még, valamikor csak 20 percet, de van, hogy többet is. Délután séta közben szokott nagyobbat aludni. Az éjszakát (22től reggel 7-8ig) átalussza.

Altatni nem szoktam, ha fáradt lerakom hasra és egy-két perc múlva alszik, este már kaja közben bealszik.

Átfordul mindkét irányba, húzza fel magát, ültetni nem szoktam.

2014. ápr. 7. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

Szia.

17.-én lessz 6 hónapos. Reggel-este tápszer. Reggel 180 ml, este 210.

Este fél 9-től alszik fél6-6 ig majd utána fél 9-ig. Napközben minden evés közt alszik valamennyit van hogy fél órát de van hogy 1-1,5 órát.

Visszatérve a kajára :) tízóraira gyümölcs kekszel, ebéd főzelék, uzsi tejberizspép vagy gyümi.

Van mikor magától elaludt van hogy ringatnom kell de akkor majd 10 perc és alszik.

Már 2,5 hónaposan hátról hasra fordul vissza pedig 3,5 hónaposan. 3 hónapos kora óta kúszik körbe körbe, de előre csak pár hete.

Még nem volt 5 hónapos mikor elkezdett kutyázni, ringatózni, de csak 1 hete rakja előre a lábát. A kezét még nem tudja ezért mindig orra esik. :) amugy egy üveg bébikaját eszik egyszerre.

Ha vmi nem tetszik neki mérgesen néz és kiabál. :D

2014. ápr. 7. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
26-an lesz 6hos a kisfiam. 3xszopizik napkozben + ejjel ahanyszor kel, 2x eszik fozit (150) es 1x gyumit (100). 21-tol 6-ig alszik, nagyon ritka, ha nem ebred egyszer sem (es nem tudom min mulik), alt 1x kel, de elofordulh 2x is. Reggel 6 es 21 kozott 4x alszik, 30-90perceket. Egy honapja nagyon lazan hasra vagja magat, hasrol hatra viszont meg csak nem is probalkozik. Feneket neha probalja pupozni. Nem kuszik es nem repulozik. A pihenoszekben neha elkapja a fuggesztokart es azon huzna fel magat ulesbe. Amugy folyt eszi a labat es sikongat. Viszont nem gogicsel.
2014. ápr. 7. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

Utolsó vagyok.

Be nem álló a szája egész nap. :)

Egyébként erős baba. Holnap megyünk méreckedni de kb olyan 9500 gramm lehet. :) 4520-al született. Óriásbébi. Szépen eloszlik rajta a sűly.

2014. ápr. 7. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Ja, azt nem irtam, hogy babakocsiban alszik es itthon (vagy barhol, ahol nyugi van) az olemben alszik el cumival, viszon 5mp alatt. Belefekszik az olembe, arcat beforditja (bekuckozza magat) es mar alszik is. En pedig lerakom, erre nem kel fel. Tehat barhol elaltatom, ahol csond van. Anyu is el tudja igy altatni. Egyeful viszont nem tud elaludni, csak a babakocsiban es autoban.
2014. ápr. 7. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Lányom 5-6 hósan forgott oda-vissza, akkor volt a visongatós időszaka is, egész álló nap sikítozott, és kacagott a furcsa hangokon, ez nagyon megmaradt bennem.:)

3 hós kora óta átalussza az éjszakát, 5-6 hónaposan kezdtük a hozzátáplálást, 5-5,5 hósan még csak 40-50 gramm almát/barackot/sütőtököt kapott a tápszer előtt, 6 hósan már kiváltottam a tízórait, 3/4 üveggel evett meg egy alkalomra.

Ülni még korántsem tudott ekkor, 7 hónaposan kezdett el négykézláb állásból oldalra kicsücsülni a karjára támaszkodva, és 8 hónapos kora óta ül önállóan.

Ne ültesd, a baba nem virág:) Viccet félretéve, tényleg nem tesz jót a gerincének, nem akarok hülyeséget mondani, de több babás oldalon is le van írva, hogy anatómiailag miért nem egészséges, ha a babát az előtt felültetik, hogy önállóan is felcsücsülne.

2014. ápr. 7. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
A fiam 5 hónapos, kizárólag anyatejes baba, nem kapott még mást. Éjjel egyszer kel, 2 körül, altatni nem kell. Eszik 7kor, picit gügyög és bealszik egyedül. Forog hasról-hátra, nevetgél, gügyög. Ülni nem ül. Húzza fel magát, de nem ültetem, amíg magától nem tud megülni.
2014. ápr. 7. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm, hogy ilyen sokan irtatok, már van összehasonlitási alapom.

Az én babám ezek szerint nagyon lusta :) De mentségére szóljon, hogy majdnem 9 kg :)

Direkt nem ültetem, csak amennyire a hordozóban vagy pihenőszékben van, onnan simán felűl, de vissza is dől.

Nekem cicin alszik el este, sokszor napközben is cumi helyett. Séta közben kocsiban, de nagyon ritkán több fél óránál.

Rengeteget hangoskodik, panaszkodig, visong.

Nyugodtan irhattok még, szivesen olvasom :)

2014. ápr. 7. 10:37
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!