Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Befásultam. Nincsenek problémá...

Befásultam. Nincsenek problémáink, mégsincs kedvem az életemhez. Épp babát várok, de nem vagyok boldog, mit tegyek?

Figyelt kérdés
Van egy gyermekünk, jó gyerek, egy szavam sem lehet. A párom szerintem kuriózum a férfiak között, segítőkész, kedves, nagyon szeret és én is őt. Nincsenek anyagi gondjaink sem. Semmi bajunk. Plusz tanfolyamra is járok, hogy ne legyek mindig itthon. De nem szeretem csinálni, csak hasznos, és végülis beszélek másokkal is, kisgyerek mellett ez nem rossz dolog. Végülis. Mégis úgy érzem, hogy nem vagyok boldog. Szeretem a családom, és örülkö, hogy mindenki jól van. De egész nap csak sírnék, nem érzem semmi örömöt, csak kiégettséget és fásultságot. A picinek sem tudok úgy örülni, ahogy megérdemelné , pedig egy évet vártunk rá, mire jött. Mindenből elegem van, ma még az is megfordult a fejemben, hogy kiszállok... de a gyerekek miatt nem tenném meg. Mit tegyek, hogy ne utáljak élni?
2015. máj. 23. 10:41
 1/7 anonim ***** válasza:

Egy pszichológus vagy life coach sokat tudna segíteni.

Vagy depressziós vagy (amit szakember diagnosztizáljon, ne te magad vagy a szomszéd), vagy egyszerűen hiányoznak a célok az életedből, ami motiválna.

Nekem ez utóbbi tűnik esélyesnek (de mondom, szakember adjon diagnózist személyes elbeszélgetés és vizsgálatok után!!).


Azon gondolkodj, hogy milyen célokat tudnál kitűzni, amiért küzdhetnél. Hova mész vissza majd dolgozni, ha már nagyobb a második gyerek? Szereted azt csinálni? Motivál? Ha nem, akkor gondolkodtál saját vállalkozásban?

Az önkéntes munka is sokat tud segíteni. Sok olyan van, ami fizikailag nem megterhelő - például idősek, tartósan betegek, intézeti gyerekek szórakoztatása, beszélgetés velük. Próbálj ilyen lehetőséget keresni. Már csak azért is segíteni fog, mert szembesülsz a saját és mások élete közötti kontraszttal, de önmagában az is pozitív folyamatokat indít el az elmében, ha az ember segít másokon.

2015. máj. 23. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Természetesen a betegeknél nem fertőző betegségre gondoltam. Fogyatékosság, rákkal küzdők, autoimmun betegek, időskori betegségek, stb. Ilyenekből is sok van, ide terhesen is tudsz menni.
2015. máj. 23. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Egészségügyben dolgoztam, szerettem. Sokszor találkoztam az életem és a tragikus sorsok közötti kontrasztokkal, sokszor mentem úgy haza, hogy örültem, hogy nem nálunk történt, amit láttam, tapasztaltam. De a jövőben más terveim vannak, nem akarok eü-ben dolgozni, veszélyes helyen voltam, és a család szempontjából biztonságosabb lenne más. Ezért is járok tanfolyamra, célom van vele. Gondolkodtam a depresszión, de annak nem kéne, hogy oka legyen? Nem történt velem semmi rossz. Jogtalannak érzem az érzéseimet, és nem tudom kezelni sem.
2015. máj. 23. 10:49
 4/7 anonim ***** válasza:

Nem, ha kiváltó ok van, akkor azt egyszerűen rosszkedvnek/gyásznak hívják és nem tekinthető betegségnek. Azokra is van kezelési mód, de élethelyzeti válság néven és az inkább mankó, mint tényleges kezelés (nem a hatékonyságát, hanem a besorolását illetően).


A depressziónak pont az az egyik fő ismérve, hogy nincs kiváltó ok.

De mondom, ez lehet fel nem ismert élethelyzeti válság, állandósult unalom is. Ha nincs miért küzdeni, mert kényelmes az életed, önmagában az is előidézhet fásultságot. Ezért is mondtam, hogy a diagnózist feltétlenül szakemberre kell bízni és akármi is lesz az, elsősorban a kognitív terápia irányába kell elinduli, nem a gyógyszeres kezelés felé.

2015. máj. 23. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Mielőtt feladnád, gondold végig, hogy eddig miért tartottál ki... ;)

Van olyan ember, barátnő, férj, rokon, akivel ezt megbeszélhetnéd? Sokat segít, ha van valaki, akivel az érzéseidet megoszthatod.

2015. máj. 23. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Előző válaszoló vagyok, még egy jó tanács: Írj fel egy papírraminden olyan okot, aminek örülhetsz, ami megvan az életedben. És sportolj! A sport oldja a stresszt.
2015. máj. 23. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2015. máj. 23. 15:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!