Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Egyedülállóként jogosult...

Egyedülállóként jogosult vagyok lakhatási támogatásra?

Figyelt kérdés
10 hónapos a fiam, egyedül nevelem, havi 43 ezer forint gyed-et kapok, plusz a családi. Most jött el az ideje, hogy külön kell költöznünk a szüleimtől, mert már tarthatalna a helyzet, nagyon sokan vagyunk így egy lakásban. Igényelhetek lakhatási támogatást, hogy tudjam fizetni a lakbért? Mennyi szokott ez lenni kb? Kérhetek még valami támogatást? Gyerektartást nem kapok, de azt mondták, nem tudják megelőlegezni sem, mert nincs rá remény, hogy az apán be tudják hajtani.
2008. aug. 30. 21:36
 1/4 anonim ***** válasza:

Nem tudok válaszolni a kérdésedre, de próbáld meg valahol az államkincstár, vagy a cvcentrum vagy ilyesmi honlapon megnézni.Amúgy annyit találtam,hogy ilyen néven,hogy lakhatási támogatás a kollegisták, egyetemisták kaphatnak,illetve a szolgálati viszonyban lévő rendőrök akik albérletben vannak.

Egyéb támogatás lehet olyan mint pl..ha albérletbe mész akkor csak számlásba és minden számlát be kellvinni az önkormányzat szoc osztályára és ott kérni pl számlatámogatást víz,villany támogatás...ilyesmi, de ezt ahelyi önkormányzatnál kellmegkérdezni, illetve ha tudsz lakásvásárlási hitelt felvenni, amit nem gondolom hogy tudnál fizetni,a kkor a szocpolt kérheted önerőnek.

2008. aug. 30. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Megint én vagyok.Mi a bírósági végzés a gyerektartásról?

Ha az apa bérének a %-a akkor simán át tud verni, mert ha nincs bejelentett munkája, nincs miből %.

Ha fix havi összegről van szó akkor azzal nő a tartozása..esetleg fordulhatnál a bírósághoz, aki hozta a végzést, meg a gyámügyhöz...hátha mégis ki lehet belőle csikarni.

Még eszembe jutott, hogy önkormányzati bérlakásra beadhatod az igényedet, de arra sokat kell várni.

Ha jól számolom a havi jövedelmed akkor 55 ezer ft..ez albérletre semmiképp sem elég..ne is indulj el ennyi pénzből nem lesztek meg..sok helyen pedig azt mondják, hogy nem kell elköltözni ha van hol lakni..ez a hivatalos válasz..a barátnőm már több helyen hallotta.

Nincs valami nagymama akihez mehetnél?

2008. aug. 30. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszodat, és hogy így utánanéztél a dolgoknak. Hát igen, ennyi a hivatalos jövedelmem, de a szüleim tudnak egy kisebb összeggel támogatni havonta (kb. 30 ezer forinttal összesen). Így sem sok, de talán ki tudnánk jönni. Azért gondoltam erre a támogatásra, mert egyszer voltam bent a családsegítknél, és ott azt mondták, azért nem kapok lakhatásit, mert anyukámmal lakunk, és így az összes jövedelmet nézik, tehát anyukámét és tesómég is beleszámítják. Ezért teménykedtem benne, hogy ha albérletbe megyünk, akkor valamennyit lefaraghatnék a lakbérből így. A gyerektartásról sajnos még nincs végzés, folyamatban van az ügy, de még nagyon az elején járunk. Az ügyvédem azt mondta, hogy gyakorlatilag esélytelen, hogy az apától megkapjam a gyerektartást, mivel az állandó lakcímén már legalább 10 éve nem tartózkodik, semmilyen rokonával nem tart kapcsolatot, és nincs vagyontárgy a nevén. Bejelentett munkája sincs, fogalmam sincs, miből él, talán nincs is az országban. Az önkormányzat pedig ilyen esetben nem szokott előlegezni. De azt javasolta, mégis inkább az önkormányzatnál próbálkozzak, lehet, hogy tudnak valamilyen támogatást adni. Sajnos tényleg kénytelenek leszünk albérletbe menni, mert jelenleg egy fél szobában lakom a kisfiammal, semmi mozgástere nincs szegénynek, mindenkinek útban vagyunk, meg a holmijaink is (bár ezt nem mondják, de mindenkinek kellemetlen).
2008. aug. 31. 09:49
 4/4 anonim ***** válasza:

Hát nagyon nehéz helyzetben vagy az biztos.

Biztos hogy zavarja a család többi tagját is hogy ti ott vagytok? Mert hát azért az albérlet nagyon drága és egy pici gyerekkel.

Én is azt javaslom, hogy ha vhogy meg tudnátok oldani lehet jobb lenne egy pici lakást vásárolni, mert arra is ugyanannyit fizettek, de a tiétek. Akkor fizetnék a szüleid a havi törlesztőt meg te is adnál bele, a többit meg a picire tudnád költeni.

Illetve még egy jutott eszembe. Ha mindnyájan vennétek egy nagyobb lakást, ahol mindenki elfér? Persze nem tudom az anyagi helyzetüket a szüleidnek.

Szerintem is lehet amúgy az albérletre is támogatást kapni, de csak számlával igazolva. De mindenképp menj be az aktuális Polgármesteri Hivatalhoz, vagy megfelelő szervhez és személyesen ott érdeklődd meg.

Majd írj, hogy hogyan sikerült megoldást találni.

Kitartást! Sok szerencsét!

2008. aug. 31. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!